reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na chrzciny

mamakubusia85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Luty 2009
Postów
259
No wlasnie... moj maz za miesiac ma byc chrzestnym 2 letniej dziewczynki. Prezent dla niemowlaka to w sumie prosta sprawa ale co ze starszym dzieckiem? Myslelismy o jakims zlotym lancuszku z medalikiem albo branzoletce z wygrawerowana data chrztu i imieniem ale wciaz wachamy sie.
Co radzicie? Pieniedzy nie chcemy dawac.

Jakie fajne albo nie fajne prezenty dostaly wasze dzieci w tym waznym dniu?
 
reklama
jak bylismy chrzestnymi to dawalismy : raz łyzeczke srebrna z wygrawerowana data i imieniem, a za drugim razem taki srebrny smoczek z grawerem.
a nasza mała dostała: tez łyzeczke, medalik z łancuszkiem, kolczyki, taki srebrny obrazem z aniołkami no i ta bransoleteczke co miala przy urodzeniu na raczce "oprawilismy" w złota bransoletke
 
ja też słyszałam o tych łyżeczkach-fajna sprawa i taka pamiątka na całe życie!!
z łańcuszkiem bym się wstrzymała do komunii co najmniej;-)!!
 
sara dostała właśnie łańcuszek, medali, kolczyki. Na smoczk jest już za mala, łyżezka bardziej odpowiednia. Albo taki mały rowerek?też fajna rzecz.
 
dib, Hania wprawdzie nie chrzona jeszcze- etap przygotowań, ale ja już " sobie " zażyczyłam prezenty związane z chrztem/ religią( obrazek anioła stróża, medalik- sam, bez łańcuszka, czy biblię w obrazach). Ewentualnie pamiątki które prztrwają do dorosłości. Wychodzę z założenia, że zabawek Hania w życiu dostanie jeszcze tonę, a chrzest jest uroczystością duchową- a jeśli nie to lepiej go sobie odpuścić:tak:
 
Mój synuś dostał właśnie złoty łańcuszek z krzyżykiem i już się cieszę, bo na komunię będzie jak znalazł ;-)
Poza tym fajny samochodzik, na którym siada i można go wozić, a z czasem będzie mógł jeździć sam odpychając się nogami. Poza tym pieniążki, z których - co tu kryć - cieszę się jednak najbardziej, bo przy maluchu mnóstwo potrzeb.
Pomysł z rowerkiem jest fajny, ale ja chyba podpytałabym rodziców
 
ja też myślę iż na Chrzest powinien być prezent duchowy i jak najbardziej medali z łąńcuszkiem i grawerem jestem za, mój synuś miał w tym roku Komunię i łańcuszek z medalikiem super sie przydał właśnie z chrztu ;-)
 
ja jestem po dwóch chrztach, że tak powiem najbardziej mnie dotykających, córeczki i bratanka... :-)do którego jestem mamą chrzestną:tak: . i Mateo dostał wlasnie ode mnie taki srebrny obrazek z Aniołem Strózem pochylającym się nad dzieckiem, z tyłu dalam wygrawerować datę chrztu - bo ją się zawsze zapomina ;-) , od ojca Chrzestnego chyba srebrny łańcuszek nie pytałam, bo nie chcialam być wścibska...., Za to Hania nie dostała nic z takich rzeczy, jednak za pieniązki które się zebrały zamierzam nadal kupic jej złoty łańcuszek z Matka Boską , żeby też miala jakąś pamiątke...

A srebną łyżeczkę dostalą od babci i dziadka z wygrawaerowaną datą i godz. urodzin. Uważam że to świetny pomysł...i nie tylko dla niemowlaka, Powiedzmy typowo dla niemowlaka jest smoczek...,ale łyżeczka niekoniecznie....:tak:
 
reklama
Do góry