reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na chrzciny

reklama
Mój synek też dostał taki obrazek srebrny z Aniołem Stróżem, a od chrzestnej m.in. Pismo Św. Starego i Nowego Testamentu. I to chyba są dość duchowe prezenty, napewno trafione:tak:.
 
Witajcie
Już kiedyś o tym pisałam. Niektórzy zastanawiają się czy nie dać gotówki. To chyba nie najlepszy pomysł, bo dziecko powinno mieć jakąś pamiątkę. Z drugiej strony takie prezenty jak srebrne łyżeczki, złote buciki itp. idą zwykle na zawsze do szuflady. Ja w takiej sytuacji, jako prezent na chrzciny daję zawsze monety kolekcjonerskie z Janem Pawłem II. Są różne warianty złote, srebrne, srebrne platerowane złotem. To jest prawie zawsze najbardziej oryginalny prezent i wszyscy się zachwycają. Wygląda to świetnie zwłaszcza w eleganckim etui, do którego można dołączyć pamiątkową karteczkę. Z czasem taka pierwsza moneta jest początkiem nowego hobby. W ostateczności można taką monetkę spieniężyć, jest na to bardzo duży rynek w Polsce.
Pozdrawiam
Agnieszka, mama Wojtka i Kasi :-)
 
Ja uważam, że prezenty, pamiątki powinni dawać Chrzestni:tak: Najlepiej łańcuszek z medalionem:tak: ktory dziecko później na komunię zakłada, a reszta gości- pieniążki. Rodzice sami najlepiej wiedzą na co te pieniążki wydać. A jak ktoś uparcie chce dać prezent to powinien to z rodzicami maluszka uzgodnić;-)
Szczerze powiedziawszy nie wiem co zrobiłabym ze srebrna łyżeczką albo smoczkiem, pewnie przeleżałyby te rzeczy w szufladzie. Szkoda wydawać na to pieniędzy.
 
Na chrzciny dobrze dać dziecku coś na pamiątkę i dla Niego na "teraz" - bo to w końcu dziecko:)
Ja będę po raz kolejny chrzrzestną i oprócz pięknego całego stroju (dziewczynka:)), dołączę na pamiątkę medalik (podobno krzyżyków nie powinno się dawać nikomu w prezencie) i biblię dla najmłodszych (można się wpisać). Jako prezent "na teraz" - matę edukacyjną. Znalazłąm też śliczne drobiazgi i chyba się nie oprę i też kupię:) znalazam na allegro śliczne ręczniczki w kształcie lizaków, lodów, ciastek tiramisu, ciastek karmelowych - sama słodycz... Myślę, że taki lizak dołaczony do całości dopełni prezent jako element oryginalny:). i to by było na tyle:)
 
Dobrze byłoby połączyć kilka elementów właśnie - coś edukacyjnego, łańcuszek złoty jako pamiątka na zawsze... coś w tym stylu, nie ma też co przekombinowywać.
 
zawsze rodzice mogą zrobić "chce liste" i rozesłać gościom :-)

nie dostaną wtedy 2 krzesełek do karmienia czy 3 kojców :-)

trzeba się tylko zarejestrować na www.chce.to.pl i gotowe :-)
 
Wczoraj chrzciliśmy córeczkę.
Gośiom, któzy pytali co maja kupić powiedzielismy :
jedni dziadkowie chodzik
drudzy dziadkowie wysokie krzeseko rozkładane na krzesełko i stoliczek
ojciec chrzestny mata edukacyjna
ciocia i wujek kojec/łóżeczko turystyczne

Misia dostała piekna książklę "pamiatka chrztu": gdzie sa wszelkie informacje o tym waznym dniu i wpiosali sie wszyscy goscie
Dostała "bible dla dzieci" i uwazam ze to najl;epszy duchowy prezent poniewaz juz teraz moge jej czytac a za jakis czas zaczac tłumaczyc to co słyszy.
moje medaliki bransoletki itp do dzis leza w zamknietej kasetce

a za pieniazki które Misia dostała kupimy nowa pralkę i dołozymy do remontu Misi pokoiku.

I jeszcze zapas pieluszek i chusteczek do pupy kupilismy ;)
 
Jeśli szukacie efektownego i niepowtarzalnego prezentu na chrzciny to zapraszam na swoją stronę:

Nitką malowane...

Prezenty są w 100% ręcznie robione zawsze pod indywidualne zamówienie. Nigdy nie powtarzam ponownie tego samego wzoru, więc macie gwarancję, że Wasza Pociecha ma coś jedynego w swoim rodzaju, co stanowi przepiękną pamiątkę oraz niebanalną dekorację pokoju.
Zapraszam na swoją stronę, a w razie pytań piszcie na ivka76@interia.pl
 
reklama
moje dziewczynki na chrztach oprócz jakiś takich prozaicznych prezentów typu zabawki i ubranka i kaskę podostawały grawerowane smoczki i kocyki z metryczką. O ile kocyk to pomysł raczej dla mniejszego dziecka to jakiś taki właśnie grawerowany drobiazg będzie dobry z każdym wieku bo tu bardziej chodzi o pamiątkę. Oprócz tego każda dostała obrazek z aniołek stróżem które teraz wiszą nad ich łóżkami.
Biblia obrazkowa to jak dla mnie prezent raczej ma komunię bo bałabym się że mniejsze dziecko mogłoby ją zwyczajnie porwać czy porysować.
 
Do góry