reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem psychiczny/ strach przed brakiem kolejnej ciąży

Chce_byc_mama_wielu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2019
Postów
4 144
Hej dziewczyny ;) nieraz coś tu pisałam, ale postanowiłam, że napiszę jeszcze w tym temacie i może też ktoś tak.ma. Jestem teraz w 8 miesiącu trzeciej ciąży (jedna strata). Mam w domu cudowną roczną dziewczynkę. I niestety nawrót tego samego "objawu" ciążowego ale myślę, że mi nie minie znowu po porodzie. Mianowicie boję się, że to moje ostatnie dziecko. Zawsze chciałam mieć dużo dzieci, chociaż 3-4, najlepiej 6😛 nie pytajcie dlaczego bo nie wiem. Po starcie nie mogłam zajść długo w ciążę, po porodzie z córką ledwo mała wyszła na świat a ja już chciałam być w drugiej ciąży, zanim mnie lekarz zeszyl. Już po połogu zaczęłam się rozglądać po testach ciążowych 🤦 wzięłam jednak tabletki, bo bałam się, że organizm nie poradzi sobie z tak szybką drugą ciąża, ale je odstawiłam i po 5 miesiącach zaszłam w drugą ciążę, w co po wcześniejszych problemach było dla.mnie cudem jak ciąża z córką. Ale ten płacz po porodzie, że ja chce drugie dziecko i ciągle robienie testów, nawet jak stosunku nie było🤦 już myślę, o grupie staraczek i już czekam na kolejne starania jak na zbawienie? 😕 A jeszcze dzidzią się nie urodziła. Bardzo kocham i córeczkę i synka, i wiem że dwoje dzieci to niemało dla.niektorych ale co mam poradzić ze swoją psychiką? Chyba, że przy dwójce mi się odechce. Czy Wy też tak chcialyscie następne? Dodam, że po.porodzie tęskniłam też okropnie za ciążą, potem było mi smutno jak przestałam krwawić po porodzie i smutno.mi było jak moje szwy mnie opuściły itp😕 Chyba coś ze mną nie tak🤦
 
reklama
Hej dziewczyny ;) nieraz coś tu pisałam, ale postanowiłam, że napiszę jeszcze w tym temacie i może też ktoś tak.ma. Jestem teraz w 8 miesiącu trzeciej ciąży (jedna strata). Mam w domu cudowną roczną dziewczynkę. I niestety nawrót tego samego "objawu" ciążowego ale myślę, że mi nie minie znowu po porodzie. Mianowicie boję się, że to moje ostatnie dziecko. Zawsze chciałam mieć dużo dzieci, chociaż 3-4, najlepiej 6😛 nie pytajcie dlaczego bo nie wiem. Po starcie nie mogłam zajść długo w ciążę, po porodzie z córką ledwo mała wyszła na świat a ja już chciałam być w drugiej ciąży, zanim mnie lekarz zeszyl. Już po połogu zaczęłam się rozglądać po testach ciążowych 🤦 wzięłam jednak tabletki, bo bałam się, że organizm nie poradzi sobie z tak szybką drugą ciąża, ale je odstawiłam i po 5 miesiącach zaszłam w drugą ciążę, w co po wcześniejszych problemach było dla.mnie cudem jak ciąża z córką. Ale ten płacz po porodzie, że ja chce drugie dziecko i ciągle robienie testów, nawet jak stosunku nie było🤦 już myślę, o grupie staraczek i już czekam na kolejne starania jak na zbawienie? 😕 A jeszcze dzidzią się nie urodziła. Bardzo kocham i córeczkę i synka, i wiem że dwoje dzieci to niemało dla.niektorych ale co mam poradzić ze swoją psychiką? Chyba, że przy dwójce mi się odechce. Czy Wy też tak chcialyscie następne? Dodam, że po.porodzie tęskniłam też okropnie za ciążą, potem było mi smutno jak przestałam krwawić po porodzie i smutno.mi było jak moje szwy mnie opuściły itp😕 Chyba coś ze mną nie tak🤦
Ja moze z psychika nie mialam problemu ale chcialam 3 dziecko staralismy sie pol roku jak przyszedl covid w marcu to przestalismy ale los za nas zadecydowal i zobaczylam 2kreski na tescie w maju i marzylam o synku i od samego poczatku wiedzialam ze synek bedzie bo inna ciaza niz z dziewczynkami😊dlugo nie chcial sie pokazac teraz tule 6tygidniowego Jakuba ... Marzylas o dziecku 2 dasz rade sobie zawsze mozesz porozmawiac z jakims psychologiem jak nie daje Ci to spokoju...
 
Rozmawiałaś z psychologiem? Możesz mieć tyle dzieci, ile dusza zapragnie i zdrowie pozwoli i nie ma nic nienormalnego w tym, że marzy Ci się gromadka dzieci. Natomiast nieodparta chęć bycia w kolejnej ciąży może wymagać konsultacji. Po porodzie naturalną reakcją biologiczną jest zafiksowanie na nowourodzonym dziecku a nie kolejnej ciąży. Wiele kobiet po porodzie myśli „nigdy więcej” i mimo pragnienia kolejnego dziecka odkładają decyzję o ciąży. To bardzo indywidualne sprawy, ale organizm musi się zregenerować. Teraz naturalnym byłoby raczej myślenie o szczęśliwym rozwiązaniu a nie kolejnej ciąży.
 
Do góry