reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z 8-latkiem

Anabuba zachęcam go już jak mogę ale to i tak nic nie skutkuje. Już nie mam sił go gonić. Nie krzyczy na niego ani nic. A co do ubierania , to syn chodzi w dresowych spodniach bo mu w takich najwygodniej. Od bodajże tygodnia najstarszy mój syn (16lat) sie z nim kąpie co spowodowało ze Olek zaczyna sam sie myć co wychodzi mu niezdarnie ale to jednak coś. prosiłam najstarszego syna żeby mu wytłumaczył albo pokazał jak sobie samemu trzymać siusiaka przy sikaniu ale niestety syn najstarszy sie wstydzi i nic z tego nie będzie. a i może przy okazji sie pochwalę, jestem w ciąży(4 miesiąc):)
 
reklama
Agusia nie możemy się zlpaca na gg więc tu piszę:-D
Gratulacje z powodu ciąży:-):-):-):-):-)Zyczę ci córci:-):-):-):-)
Skoro Olek zaczął sie jakos sam myc-niewazne że niezdranie,grunt że próbuje,to jakos to bedzie.Nikt nie umie wszyskiego od razu dobrze.Wazne by go zachecac i chwalic:-)Ja swojej Paulinie robię przegląd 2 razy w tygodniu a tak tosie sama myje.
Co do siusiania-niech mu mąż pokaze jak się trzyma siusiaka.niech spróbuje byc taki dorosły jak tata;-)]
Każde dziecko ma jakies swoije "dziwności" i trzeba róznych dziwnych sosobów czasmi żeby jepokojac.Achodzicie na jakas rehabilitację?może na integrcaję sensoryczną?
 
Witam. Mam problem z moim 8-letnim synem, mianowicie taki iż za każdym razem gdy idzie siku to woła mnie albo mojego męża, żeby mu pomoc. Ani ja ani mąż nie umiemy go nauczyć samodzielności, po prostu brak nam już pomysłów. Syn nie chce sam się kąpać ubierać itp. Razem z mężem zastanawiamy wybrać sie do psychologa ale jak narazie chciałabym usłyszeć waszą opinię .Proszę was o radę...
Z góry dziękuje.

Wydaje mi się, że w ten sposób dziecko próbuje zwrócić na siebie uwagę. Czy przypadkiem w Waszej rodzinie nie pojawiło się młodsze dziecko? W ten sposób syn pokazywałby, że też chce, aby poświęcać mu czas, że on też potrzebuje opieki. Hmmm... Rozwiązaniem w tej sprawie byłoby chyba poświęcanie dziecku większej ilości czasu. Chwalenie go za to, co udało mu się zrobić, mówienie, że jest dużym chłopcem i jest się z niego dumnym, że tyle rzeczy potrafi już zrobić sam. Na pewno nie można go wyśmiewać, w grę nie wchodzi też mówienie typu "zachowujesz się jak dzidziuś", bo to go tylko niepotrzebnie zawstydzi, a nie da żadnych efektów.
 
Czytając Twój post odniosłam podobne wrażenie i także wydaje mi się,że jest to próba zwrócenia na siebie uwagi,czy to dotyczy tylko sikania czy dziecko woła Was częściej,do kazdej czynności?
 
Do góry