reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z brzuszkiem/ rumianek

edi376- dziękuję za pocieszenie, masz racje, na razie wstrzymamy się ze zmiana mleczka, faktycznie nie ma co mu w tym brzuszku robić wiece rewolucji. W sumie dopiero tydzień na tym Comfort, wiec pewnie wszystko się tam małemu ,,ustawia". Tylko tak zal patrzeć jak się meczy:-(
Po jakim czasie przeszliście na Bebilon 1?

Pozdrawiam:-)
 
reklama
Aniucha2124 Mikołaj pił bebilon comfort jakieś 7-8 tygodni. Teraz przeszliśmy na bebilon 1 może jakieś 9 dni to pije. I muszę powiedzieć, że dobrze to zniósł. W sumie jak skończyły się brzuszkowe problemy to przestał mu ten comfort smakować(gorzkawy) i tez dlatego pediatra zaproponowała po mału wprowadznie bebilonu 1. Je aż mu się uszy trzęsą. Bądź wytrwała i daj mu czas żeby się malutki przyzwyczaił do mleczka zobaczysz po około 3 tygodniach czy działa. Jeśli nie, to zmień mleko ale stopniowo. Miareczka nowego przez ok 2 dni i tak stopniowo zwiększaj ilość miarek nowego mleczka. Z dnia na dzień będzie lepiej! Ja też płakałam z moim malutkim jak on się tak męczył, a teraz mamy coraz więcej tych pogodnych chwil czego i Wam życzę:-)
 
Ostatnia edycja:
witam
mamy problem z Sebusiem. Ogólnie od 6 dni nie robił kupy ;( poszłam dzisiaj do lekarki a ta mi powiedziała, ze tak moze byc. ze brzuszka nie ma wzdętego i nic nam na tą kupe nie zaleciła oprócz tego, ze mam mu podać czopka glicerynowego:( zastanawialam sie czy mam dać bo wiadomo jak jest z czopkiem, ale jak wracałam do domu Sebuś dostał takiego bólu brzuszka , ze jak przyjechałam to od razu 1/4 czopka poszło. No i patrze na moje dziecko a on łzy w oczkach i próbuje zrobic kupke :( myslałam, ze bede wyć razem z nim w koncu zrobił mega śmierdzącą i równie mega zbitą kupe. Na sam koniec posżła taka liźniejsza. Nie wiem juz co mam mu dawać :( ta lekarka kazała mu podawać 60 ml soku jabłkowego. Synek jest karmiony piersią. Boje sie co bedzie dalej skoro przy piersi nie robi kupy a co bedzie jak zaczne wprowadzac stale pokarmy??
 
ja podaje esputicon 1do 2 kropelek 2x dziennie tak zaleciła pediatra, to lek bez recepty, do tego herbatka hipp koperkowa
 
Z tą herbatką koperkową to bym uważała, nie każdemu dziecku służy (np. mojemu ). Ile ma twoje dziecko tyg?? A widzę,że już ponad 5 miesięcy ma to myślę, że możesz mu dać ten sok jabłkowy. Jest naprawdę dobry na te sprawy ale jak dziecko jest mniejsze to można rozcieńczyć z odrobiną wody. Nie martw się na pewno kupki wrócą do normy:tak:
 
Ostatnia edycja:
Co prawda dietetycy zalecają, aby gruszkę do diety maluszka wprowadzać od 7 miesiąca, jednak możesz spróbować podać maluszkowi samodzielnie przygotowany soczek/kompocik z gruszki. Ze względu na dość dużą zawartość błonnika i pektyn gruszka reguluje pracę przewodu pokarmowego - pobudza trawienie i lekko przeczyszcza. Pamiętaj, aby nie dosładzać napoju, bo gruszka sama w sobie zawiera dużo cukru. Do przygotowania soczku/kompociku wykorzystaj niskozmineralizowaną wodę źródlaną przeznaczoną dla niemowląt i mam karmiących - zawiera mniej soli mineralnych, które mogłyby prowadzić do wystąpienia alergii pokarmowych.
 
Z tą gruszką to bym uważała, Nikola ma 6,5 miesiąc i wczoraj dostała troszeczkę musu z gruszki i skończyło się tym że calutki dzień płakała z bólu brzuszka:( Puszczała straszne bączki i strasznie krzyczała, więc ja tą gruszkę odradzam, ale Ty jesteś mamą i sama wiesz co będzie dobre dla Twojego maleństwa:)
 
Witam
Ja zmieniałam mleko sama z bebilonu na NAN, podawałam również lakcid i czasami esputicon, herbatkę rumiankową także, ale robiłam taką normalną z herbapolu i słodziłam zakupioną w aptece glukozą zamiast cukru, efekty rewelacyjne


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pilnie!! W Łodzi prezes-nieboszczyk powstał z martwych!!! Śmierć kliniczna.
śmierć kliniczna
 
Ja mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że przy wszelki problemach z brzuszkiem bardzo dobrze sprawdza się podawanie dziecku probiotyku, dzięki czemu uzupełniamy dobre bakterie. Ja stosuję acidolac w proszku, bo jest wygodny do podawani maluchowi
 
reklama
Probiotyk na pewno. My podajemy biogaia. Jest droga ale bardzo skuteczna. Mały dużo mniej się po niej męczy. Są też herbatki rumiankowo-koperkowe np herbapol.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry