reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z jedzeniem

Dołączył(a)
14 Grudzień 2011
Postów
6
Mój synek ma 13 miesięcy. Nie ma jeszcze zębów. Nie chce jeść żadnych produktów które nie są słodkie np. mniej słodkich jabłek, gotowanych warzyw, jogurtów naturalnych z dodanymi owocami. Słoiczkowe deserki je ale chcę żeby jadł również owoce, które mu sama przygotuję, jogurty itp. Co robić, jak z tym walczyć?
 
reklama
moj babel tez ma 13 miesiecy i tez nie chcial jesc takich rzeczy.zamiast jogurtu nat. z owocami dalam mu sam jogurt nat.i co mnie zdziwilo zjadl go.raz chcial a raz nie.zobacz czy zje sam jogurt,moze akurat mu zasmakuje.podaj mu raz,drugi,trzeci i moze sie przekona.co do owocow to tez nie chce jesc truskawek,malin,bananow itp.daj moze bablowi sliweczke oczywiscie bez skorki:biggrin2:moj z owocow je sliwki,jablka,banany.ale od czasu do czasu daje mu cos sprobowac,nie chce teraz to za miesiac,rok,dwa moze mu zasmakuje:biggrin2:nic na sile.co do jogortow owocowych to raz mu podam te specjalne co sa dla dzieci z nestle a raz taki zwykly co jedza dorosli.czy twoj synek nie ma ani jednego zabka??bo to troszke mnie dziwi:szok:.co prawda moj mial pierwszego zabka jak mial z 9 miesiecy no ale teraz ma 12 zabkow a jest w tym samym wieku co twoj synek.pytalas moze o to lekarza???pozdrawiamy
 
Akceptacja smaków jest procesem długotrwałym dlatego należy się uzbroić w cierpliwość, serwować dziecku owoce, jeśli nie zje trudno, nie zmuszać, podać po raz kolejny i tak do skutku, jeśli dziecko wkłada owoce do ust to nie jest to problem natury emocjonalnej ani organicznej a jedynie element neofobii który minie wraz z częstą ekspozycją na dany produkt.
Sprawdza się również podawania produktu znanego z nowym. Można też zaaranżować zabawę w której dziecko będzie próbowało nowych produktów.
 
Do góry