reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z karmieniem butelka

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Od jakis 3 tygodni mam problem z karmieniem mojej 3miesiecznej Basi. Cycka nie chce za dnia, butelka max 60ml w porywach do 100. Pije bardzo łapczywie albo wogole. Niestety przez ten jej slaby apetyt powoli tracę pokarm wiec posilkuje sie mm, nie mam czasu na walkę z laktacja- trzeba po karmieniu 30min zciagac a ktoś musi się dzieckiem zająć, niestety mala srednio lubi po prostu lezec. A nakarmic udaje mi się ja tylko po drzemce, a nie przed. Macie jakies sposoby karmienia aby dziecko wypijało mleko chociaz te 100ml bez jakis płaczów i krzyków? Nie zauwazylam zeby po podawanym mleku miala kolki, kupki codziennie. Daje bebilon profutura. Niestety poki co max mi wypila 60ml bez placzu, potem albo juz nie chce wogole albo jeszvze wcisnie te 30-40min ale juz z płaczem i wierceniem. Oczywiście odbijam ja w trakcie, ale mimo odbicia juz nie chce. Próbowałam w sumie 4 butelek- chicco 2m+, nuk szklany, tippe czy jakoś tak i od laktatora. Zastanawiam się w czym moze byc problem ? Moze ktoras z Was miala podobny problem i jakos go rozwiązała??
 
reklama
Rozwiązanie
Ano wlasnie, troche sie śmieje i zastanawiam czy cycki są "mądre " - bo miedzy 9-16 mam bardzo mało mleka w piersiach, i faktycznie w tych godzinach karmilam/karmie mm, kolo 17 musze juz odciągnąć i potem już co 3/4 mam raaaczej pelne- tak jakby wiedzialy ze maja być pelne na noc.kiedy będą używane hehe. Zdarzało mi się ja nakarmic ściągniętym mlekiem w nocy i zasnela tez mi przy butli - zjadla wtedy w miare spokojnje 90ml. Wiec juz nie wiem czy ona to ma jakos na tle.nerwowym czy może w nocy tak lapczywie nie je tylko sobie dydla spokojnie i ladnie je.. i te 90 mi wypila bez odbicia w trakcie..
To i tak fajnie ze masz jeszcze pokarm w piersiach bo ja to wogole malo mialam zbyt nerwowo bylo 2tyg pokarmilam i pokarm zanikl mi...
Czyli wypija 600mm i jeszcze cyc ? To jest dużo i normalnie. Nigdy nie przeliczalam na kg. Dziecko rosło i jadło tyle ile potrzebowało. 8/9 kg to ważyła na rok.
Jeszcze są takie fazy u dziecka, że nie chce nic jeść nawet tydzień.. bo przeziębienie, zęby, albo tak i juz. Wszystko mija.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czyli wypija 600mm i jeszcze cyc ? To jest dużo i normalnie. Nigdy nie przeliczalam na kg. Dziecko rosło i jadło tyle ile potrzebowało. 8/9 kg to ważyła na rok.
Jeszcze są takie fazy u dziecka, że nie chce nic jeść nawet tydzień.. bo przeziębienie, zęby, albo tak i juz. Wszystko mija.
600ml liczę z cycem - tak na oko oczywiscie bo nigdy nie wiadomo ile z cycem wychodzi, ale patrze na objętość piersi hehe
 
Ano wlasnie, troche sie śmieje i zastanawiam czy cycki są "mądre " - bo miedzy 9-16 mam bardzo mało mleka w piersiach, i faktycznie w tych godzinach karmilam/karmie mm, kolo 17 musze juz odciągnąć i potem już co 3/4 mam raaaczej pelne- tak jakby wiedzialy ze maja być pelne na noc.kiedy będą używane hehe. Zdarzało mi się ja nakarmic ściągniętym mlekiem w nocy i zasnela tez mi przy butli - zjadla wtedy w miare spokojnje 90ml. Wiec juz nie wiem czy ona to ma jakos na tle.nerwowym czy może w nocy tak lapczywie nie je tylko sobie dydla spokojnie i ladnie je.. i te 90 mi wypila bez odbicia w trakcie..
To i tak fajnie ze masz jeszcze pokarm w piersiach bo ja to wogole malo mialam zbyt nerwowo bylo 2tyg pokarmilam i pokarm zanikl mi przy 1 jak i 2 dziecku nie bylo problemu z butelka tomme tippee i mm dobrze wchodzilo i co 3godziny budzily sie dodam ze mialy rez tylko po 2300gram....
 
Rozwiązanie
Do góry