reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z karmieniem

efka2021

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2021
Postów
171
Hej, mam 6 miesiecznego synka. Od początku był dokarmiany butelką, słabo przybierał na wadze. Niestety od jakiegoś czasu nie chce jeść z piersi (je tylko w nocy) bo wydaje mi się, że mam za mało mleka... piersi już nie robią się twarde na noc. Jedyne co mi ostatnio pozostaje to wyłącznie sciaganie mleka w ciagu dnia, ale dzisiaj np.sciagnelam przez caly dzien tylko 150ml. Czy jest sens inwestowania w jakiś lepszy laktator? Czy możecie jakiś polecić taki bez użycia rak? Pije karmi, **********, ale niewiele to pomaga...
 
reklama
Zeby zachowac laktacje przy dokarmianiu mm to niestety, ale trzeba sie duzo napracowac i sciagac co 3h przez cala dobe, jesli dziecko nie zjadlo z piersi. Wtedy piersi sa pobudzane do produkcji mleka w takich momentach, w ktorych ssaloby dziecko. Poczytaj o metodzie power pumping i o metodzie 7-5-3. No ale tutaj tylko systematycznosc moze cie uratowacm
 
Hej, mam 6 miesiecznego synka. Od początku był dokarmiany butelką, słabo przybierał na wadze. Niestety od jakiegoś czasu nie chce jeść z piersi (je tylko w nocy) bo wydaje mi się, że mam za mało mleka... piersi już nie robią się twarde na noc. Jedyne co mi ostatnio pozostaje to wyłącznie sciaganie mleka w ciagu dnia, ale dzisiaj np.sciagnelam przez caly dzien tylko 150ml. Czy jest sens inwestowania w jakiś lepszy laktator? Czy możecie jakiś polecić taki bez użycia rak? Pije karmi, **********, ale niewiele to pomaga...
Czy neurologopeda oceniał wędzidełko?
 
Hej, mam 6 miesiecznego synka. Od początku był dokarmiany butelką, słabo przybierał na wadze. Niestety od jakiegoś czasu nie chce jeść z piersi (je tylko w nocy) bo wydaje mi się, że mam za mało mleka... piersi już nie robią się twarde na noc. Jedyne co mi ostatnio pozostaje to wyłącznie sciaganie mleka w ciagu dnia, ale dzisiaj np.sciagnelam przez caly dzien tylko 150ml. Czy jest sens inwestowania w jakiś lepszy laktator? Czy możecie jakiś polecić taki bez użycia rak? Pije karmi, **********, ale niewiele to pomaga...
Jesteś po stabilizacji, dlatego piersi nie są już twarde. Mleko jest, ale jak przystawiałaś mniej, bo karmilas mm, to dawalas im sygnał do wystopowania produkcji.

Decyzja nalezy do Ciebie, czy przechodzisz na mm, czy probujesz to rozkręcić. Ponowne rozkręcenie jest możliwe, ale musialabyś robic minimum 10 sesji dobowo na początku.
 
Do góry