reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z karmieniem butelka

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Od jakis 3 tygodni mam problem z karmieniem mojej 3miesiecznej Basi. Cycka nie chce za dnia, butelka max 60ml w porywach do 100. Pije bardzo łapczywie albo wogole. Niestety przez ten jej slaby apetyt powoli tracę pokarm wiec posilkuje sie mm, nie mam czasu na walkę z laktacja- trzeba po karmieniu 30min zciagac a ktoś musi się dzieckiem zająć, niestety mala srednio lubi po prostu lezec. A nakarmic udaje mi się ja tylko po drzemce, a nie przed. Macie jakies sposoby karmienia aby dziecko wypijało mleko chociaz te 100ml bez jakis płaczów i krzyków? Nie zauwazylam zeby po podawanym mleku miala kolki, kupki codziennie. Daje bebilon profutura. Niestety poki co max mi wypila 60ml bez placzu, potem albo juz nie chce wogole albo jeszvze wcisnie te 30-40min ale juz z płaczem i wierceniem. Oczywiście odbijam ja w trakcie, ale mimo odbicia juz nie chce. Próbowałam w sumie 4 butelek- chicco 2m+, nuk szklany, tippe czy jakoś tak i od laktatora. Zastanawiam się w czym moze byc problem ? Moze ktoras z Was miala podobny problem i jakos go rozwiązała??
 
reklama
Rozwiązanie
Ano wlasnie, troche sie śmieje i zastanawiam czy cycki są "mądre " - bo miedzy 9-16 mam bardzo mało mleka w piersiach, i faktycznie w tych godzinach karmilam/karmie mm, kolo 17 musze juz odciągnąć i potem już co 3/4 mam raaaczej pelne- tak jakby wiedzialy ze maja być pelne na noc.kiedy będą używane hehe. Zdarzało mi się ja nakarmic ściągniętym mlekiem w nocy i zasnela tez mi przy butli - zjadla wtedy w miare spokojnje 90ml. Wiec juz nie wiem czy ona to ma jakos na tle.nerwowym czy może w nocy tak lapczywie nie je tylko sobie dydla spokojnie i ladnie je.. i te 90 mi wypila bez odbicia w trakcie..
To i tak fajnie ze masz jeszcze pokarm w piersiach bo ja to wogole malo mialam zbyt nerwowo bylo 2tyg pokarmilam i pokarm zanikl mi...
Probuje dziewxzyny z kolejna butla- dzisiaj w nocy obudzila sie wczesniej i nie mialam jeszvze tyle pokarmu, wiec dalam butelke.. inna bo reszta byla jeszcze nieumyta.. i bez placzu i ladnie wypila 80ml na 90 ktore zrobilam ;) a to taka zwykla butleka z lovi z takim smoczkiem jakby zcietym na końcu, a nie tak jak pozostałe- czyli "imitujące piers", druga sprawa ze... moze powinnam ja karmic co 4h.. a ja wiecie, daje jej co chwile bo jak wypija mi 30/60ml to myślę ze jest glodna a ona w sumie jakis oznak glodu nie wykazuje. Ale daje czesciej bo jak za dnja mi dosc duze zje to potem w miare dobrze spi w nocy. Poki co sciagam pokarm jak spi za dnia- i tak okolo.100 ml.sciagam wiec o dziwo jakiejs tragedii nie ma jak myslalam.
Wiec moze czy można karmic dziecko na lezaco jak jest w lozeczku butelka ? Bo cycem to tak karmilam w sumie zawsze w nocy i sie zastanawiam czy butleka tez mozna.. dzisiaj w nocy tak ja nakarmiłam, tak jakby jadla z boku jak cycka i nie sie nie działo- nie zakrztusiła się ani nic, no ale nie wiem czy to do końca bezpieczne .
 
reklama
Mój synek już troszke starszy jest. Ale dobrze pamietam, że w tym wieku mieliśmy bardzo podobny problem. On zjadł trochę, a potem płacz wiercenie i moje nerwy, że dziecko nie je.
Ja uzywałam własnie lovi - taką kupiłam żeby mieć na wszelki wypadek i okazało się szybko, że będzie potrzebna. I mały jadł tylko na leżąco - bałam się, ale tylko taka pozycja mu odpowiadała. Musisz wyczuć maluszka - może częściej a mniej, albo więcej a rzadziej.
Te wytyczne dotyczące karmienia to tylko poglądowo a każde dziecko przecież inne,.
 
Drugie karmienje ta butelka,typowo czekalam az bedzie glodna i... sukces - 120 zjedzone bez placzu. Wiec glod(placz)+butleka lovi ze smokiem dynamicznym antykolkowym 0+= sukces (poki co). W poprzednich butelkach jadla bardzo lapczywie- ale tamte smoki byly jakby bardziej miekkie, a w tej ewidentnie nie ma takiej możliwości- i dobrze, chyba o to chodziło.
 
Drugie karmienje ta butelka,typowo czekalam az bedzie glodna i... sukces - 120 zjedzone bez placzu. Wiec glod(placz)+butleka lovi ze smokiem dynamicznym antykolkowym 0+= sukces (poki co). W poprzednich butelkach jadla bardzo lapczywie- ale tamte smoki byly jakby bardziej miekkie, a w tej ewidentnie nie ma takiej możliwości- i dobrze, chyba o to chodziło.
My też z aventa zmieniliśmy na lovi. One są dłuższe. To fajnie, może to wszystko pomoże
 
reklama
Wczoraj bylam u pediatry, bo moj synek tez słabo pije i właśnie taką dostałam informacje :)
Oo to spoko. Ja jeszcze się zastanawiam czy moje mleko nie jest jakies syte bardziej. Bo po mm córka jest czesciej glodna tzn wypija w miare te ilosci kolo 90-120ml, a jak robie raz cyc raz mm, to po cycu kolejne karmienie mm to juz max 60ml 🤔 w nocy tez mi się szybciej budzi po mm niz po moim, a niby mm dluzej sie trawi wiec chyba powinno dluzej sycić? 🤔 no chyba ze ja daje jakies mega lekkostrawne, a daje bebilom profutura 1 🧐
 
Do góry