reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z nasieniem.

Dołączył(a)
14 Styczeń 2023
Postów
4
Dziewczyny proszę was o pomoc. Mój facet zrobił sobie badanie nasienia i wyniki są chyba słabe. Może mi ktoś pomoc z interpretacja tych wyników i powiedzieć czy możliwa jest ciąża??
Dodaje zdj z wynikami.
Tydzień temu w weekend był na wyjeździe i pił dwa dni czy to może mieć wpływ? Bo czytam ze wystarczy 3 dni nie pić.
Załączam zdj z wynikami niech ktoś kto się orientuję coś nam doradzi. Bardzo źle to wygląda? Screenshot_20230114_184158_Samsung Notes.jpg
Screenshot_20230114_184158_Samsung Notes.jpg
 
reklama
A dlaczego nie pójdziecie do lekarza w poradni leczenia niepłodności i zapłacicie za jego wiedzę, kwalifikacje i najpewniej o wiele bardziej wnikliwą analizę obejmującą obserwację wszystkich istotnych parametrów poza informacja ze Twój mąż pił 2 dni? :)
PS wyniki nie są tragiczne, spróbujcie ruchu, lepszej diety i edukacji o efekcie termicznym, natomiast opierając się na wyłącznie takich informacjach ryzykujecie ze ciąży nie będzie wiec jeśli Wam zależy to polecam jednak wizytę w poradni :)
Ze swojej strony polecam mio i chiro inozytol dla Ciebie i męża.
 
A dlaczego nie pójdziecie do lekarza w poradni leczenia niepłodności i zapłacicie za jego wiedzę, kwalifikacje i najpewniej o wiele bardziej wnikliwą analizę obejmującą obserwację wszystkich istotnych parametrów poza informacja ze Twój mąż pił 2 dni? :)
PS wyniki nie są tragiczne, spróbujcie ruchu, lepszej diety i edukacji o efekcie termicznym, natomiast opierając się na wyłącznie takich informacjach ryzykujecie ze ciąży nie będzie wiec jeśli Wam zależy to polecam jednak wizytę w poradni :)
Ze swojej strony polecam mio i chiro inozytol dla Ciebie i męża.
Do lekarza mamy wizytę w środę... Mamy sobotę. Uwierz mi że nie jest przejść koło tematu obojętnie i czekać do środy...
 
Rozumiem, ale musicie się uzbroić w cierpliwość. Czekania na wyniki i konsultacji możecie mieć jeszcze sporo, a sama ciąża to stres między jednym usg a drugim, czekanie na prenatalne, czekanie na poród czy wszystko będzie dobrze … lepiej ćwiczyć pozytywne nastawienie i zaufanie do opieki medycznej niż posiłkować się opiniami w internecie, które będą Wam często dawać sprzeczne informacje.
Zarówno w pierwszej ciąży kiedy słuchałam mało wiarygodnych pocieszeń jak i w tej, w której sporo wypowiedzi mnie zwyczajnie straszyło a jest wszystko okej się tego nauczyłam.
Powodzenia i owocnej konsultacji :)
 
Do lekarza mamy wizytę w środę... Mamy sobotę. Uwierz mi że nie jest przejść koło tematu obojętnie i czekać do środy...

Ruch postępowy szybki słabo, a jest bardzo ważny. Polecam l-karnitynę 2,5 g dziennie, jest super !
Kapsułki z ostrovitu w dawce 1250mg są tanie i fajnie( 2x1).
I codziennie sok pomidorowy oraz łyżka oleju z czarnuszki na czczo (to dla odważnych:)), zdrowe tłuszcze typu orzechy ,migdały i awokado. Jeszcze do tego dołączyć jakąś formę ruchu/trening i efekty są super.
Ilość i koncentracja ok, moim zdaniem ruch łatwo jest poprawić. Morfologia po tym wszystkim co wyżej u nas też szła do góry.
A lekarze są różni, są i tacy co twierdzą,że suple nie działają. Obyście trafili w dobre ręce :)
Powodzenia !
 
Ruch postępowy szybki słabo, a jest bardzo ważny. Polecam l-karnitynę 2,5 g dziennie, jest super !
Kapsułki z ostrovitu w dawce 1250mg są tanie i fajnie( 2x1).
I codziennie sok pomidorowy oraz łyżka oleju z czarnuszki na czczo (to dla odważnych:)), zdrowe tłuszcze typu orzechy ,migdały i awokado. Jeszcze do tego dołączyć jakąś formę ruchu/trening i efekty są super.
Ilość i koncentracja ok, moim zdaniem ruch łatwo jest poprawić. Morfologia po tym wszystkim co wyżej u nas też szła do góry.
A lekarze są różni, są i tacy co twierdzą,że suple nie działają. Obyście trafili w dobre ręce :)
Powodzenia !
Dziękuję bardzo. Właśnie przeczytałam że :
L-karnityna i acetylo-L-karnityn dwukrotnie zwiększa ruchliwość postępową plemników w stosunku do samej L-karnityna. Też taka braliście czy czysta L-karnityna?
A uważasz że te wyniki są bardzo źle tak ogólnie patrząc?
 
reklama
Dziękuję bardzo. Właśnie przeczytałam że :
L-karnityna i acetylo-L-karnityn dwukrotnie zwiększa ruchliwość postępową plemników w stosunku do samej L-karnityna. Też taka braliście czy czysta L-karnityna?
A uważasz że te wyniki są bardzo źle tak ogólnie patrząc?
Nie uważam. Nie jestem specjalistą ale starałabym się poprawić ten ruch i morfologię.
L-karnitynę w kapsułkach Mąż brał z ostrovitu -L-Carnitine 1250mg -zawiera dwuwinian l-karnityny, z tego co czytałam 2,5g jest zalecane, a że coś działa jeszcze lepiej-być może. Supli tak jak i diet wspierających nasienie jest mnóstwo :)
Do tego brał też inne suplementy - nac, omega, witaminę D, cynk,selen. Inozytol też jest super sprawą. Możesz zerknąć na fertistim dla mężczyzn, nie jest tak drogi, a całkiem fajny. Ogólnie supelementy lepszą robotę robią oddzielnie moim zdaniem-bo można dobierać odpowiednie dawki. Ale chodzi o to żeby zacząć i zbadać ponownie po 3 miesiącach.
Ruch, sok pomidorowy,czarnuszka, orzechy,migdały,awokado to super przyjaciele :)
 
Do góry