reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problem z rozszerzaniem diety - niemowle 5 mcy

Magdalenka16

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam.
Synek skończył 5 mcy .za radą pediatry mam mu rozszerzać dietę bo ogólnie z niego niejadek na mleko.jest na mm - hipp. Kiepsko je i małe porcje, dlatego pediatra zaproponowała aby spróbować mu dawać juz pokarmy łyżeczka. Niestety Maly nie chce nic. Deserki kaszki i warzywa nie smakują. Nawet buzi nie chce otworzyć. Zaciśnięte wargi ze nawet wepchnac się nie da by tylko spróbował. Raz udało mi się trochę banana mu dać i tyle zjadł pół łyżeczki i tyle. Próbuje codziennie i nic. Juz nie mam pomysłu co robię źle. Łyżeczki mam chyba 3 i każda jest beeee. Mialyscie podobnie?

reklama

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam.
Synek skończył 5 mcy .za radą pediatry mam mu rozszerzać dietę bo ogólnie z niego niejadek na mleko.jest na mm - hipp. Kiepsko je i małe porcje, dlatego pediatra zaproponowała aby spróbować mu dawać juz pokarmy łyżeczka. Niestety Maly nie chce nic. Deserki kaszki i warzywa nie smakują. Nawet buzi nie chce otworzyć. Zaciśnięte wargi ze nawet wepchnac się nie da by tylko spróbował. Raz udało mi się trochę banana mu dać i tyle zjadł pół łyżeczki i tyle. Próbuje codziennie i nic. Juz nie mam pomysłu co robię źle. Łyżeczki mam chyba 3 i każda jest beeee. Mialyscie podobnie?
Może zwyczajnie jest za wcześnie. A skoro dziecko je mało mleka, to nie jest od razu niejadek, tylko jest tego przyczyną. Jak ja usuniesz, to mały zacznie jeść. Najprawdopodobniej ma problemy z przewodem pokarmowym, może z jelitami. Ale na ten temat może wypowiedzieć się gastrolog po badaniu. Może ma problem z wypróżnianiem, brzydko pachnące kupy, spienione, śluzowe, za mało robi. Trzeba poszukać.
A co z dicopegiem czy forlaksem. Robiłaś w końcu pasaż? Przypomnij skąd jesteś?

Mamaona

Rozwiązania
12
Odpuść zupełnie na dwa tygodnie i zacznij jeszcze raz. Na siłę będzie ciężko, szkoda nerwow Twoich i dziecka. Przez te dwa tygodnie może nabierze ochoty na próbowanie. No i macie jeszcze czas na rozszerzanie wiec spokojnie

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Może zwyczajnie jest za wcześnie. A skoro dziecko je mało mleka, to nie jest od razu niejadek, tylko jest tego przyczyną. Jak ja usuniesz, to mały zacznie jeść. Najprawdopodobniej ma problemy z przewodem pokarmowym, może z jelitami. Ale na ten temat może wypowiedzieć się gastrolog po badaniu. Może ma problem z wypróżnianiem, brzydko pachnące kupy, spienione, śluzowe, za mało robi. Trzeba poszukać.
A co z dicopegiem czy forlaksem. Robiłaś w końcu pasaż? Przypomnij skąd jesteś?
Jestem z okolic Kielc. Byłam u gastrologa i nic niepokojącego nie zauważył. Sprawdza czy przybiera na wadze i tyle. Mało tyje ale przybiera. Wyproznia się teraz sam codziennie i kupka jest normalna i sporo.

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Odpuść zupełnie na dwa tygodnie i zacznij jeszcze raz. Na siłę będzie ciężko, szkoda nerwow Twoich i dziecka. Przez te dwa tygodnie może nabierze ochoty na próbowanie. No i macie jeszcze czas na rozszerzanie wiec spokojnie
Też tak myślałam i tak zrobię. Nie mam wyjścia. Jak my jemy to on nie wykazuje chęci probowania.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Jak dla mnie, skoro nie wykazuje chęci, to może jest za wcześnie?
Zreszta każde dziecko tez jest inne. Jedno zje cie razem z domem i piwnica a drugie będzie skubało jak ptaszek.
Na pocieszenie powiem ci, ze ja moja matkę niemalże do grobu wpedzilam z jedzeniem. Jadłam tylko wyłącznie cienki makaron, z odpowiednia ilością masla i odpowiednia ilością soli. I tylko ja wiedziałam jaka to jest „odpowiednia” ilość. Moja matka włosy z głowy rwała bo na wszystko inne plułam, warczalam i odwracalam głowę.
A potem poszłam do przedszkola i fochy przeszły jak ręka odjął...

Papillonek1980

Rozwiązania
0
Mój smyk dopiero ok 9 miesiąca zaczął jeść więcej niż śladowe ilości słoiczków. Rozszerzałam po 6 miesiącu, ale z nic nie chciał załapać. Malec ma jeszcze czas, poszukałabym przyczyn gdzie indziej

reklama

KundaKunda

Rozwiązania
0
@Magdalenka16 daj małemu czas, nic na siłę. Mój żarłok pochłaniał duże ilości mleka, na początku rozszerzania diety potrafił zjeść całą michę zupy. Teraz mu się odmieniło. Je mało, nie zawsze ma ochotę na próbowanie. No i ok. Ma czas. Nie będę mu wciskać na siłę, bo się zniechęci. Widocznie taki etap.
Trzymam za Was kciuki ✊✊✊ By Ci ładnie przybierał, a ty żebyś nie osiwiała z nerwów 👅

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
C Problem z rozszerzaniem diety u 10 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 7
D Problem z rozszerzaniem diety- niejadek Roczniaki i dwulatki 45
O problem z zajściem w ciąże :( Staramy się 13
L odwiedziny z zapowiedzią czy bez???problem Potrzebuję porady 9
R Heparyna i acard Ciąża po poronieniu 18
N Problem z karmieniem butelka Potrzebuję porady 23
Aniaanka Problem z przewinieciem 11 miesiecznego dziecka Potrzebuję porady 30
A Problem z piętami .. Potrzebuję porady 18
O Problem wychowawczy 15 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 10
C Problem przy karmieniu Noworodek 6
O Problem w przedszkolu Potrzebuję porady 101
T Problem z antykoncepcją. Potrzebuję porady 5
L problem z KP Potrzebuję porady 25
L problem z KP Lipcowe mamy 2020 2
N Problem z noworodkiem - 3tyg Potrzebuję porady 21
asiakkk94 Problem z wypróżnianiem Potrzebuję porady 3
Zakochana_kala Problem z partnerem Potrzebuję porady 16
Y Problem z zasypianiem u niemowlaka Potrzebuję porady 4
K Problem z "ojcem " dziecka Potrzebuję porady 84
89karola80 Problem z mlekiem? Potrzebuję porady 25
R Odpieluchowanie 2-latka i nagły problem z kupką, POMOCY Potrzebuję porady 6
M Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 338
J Pomocy! Roczna córeczka i problem po kąpieli Potrzebuję porady 8
M Problem z gryzieniem Potrzebuję porady 3
Z problem z nietrzymaniem moczu Ciąża, poród, połóg 4
K problem suchej skóry na twarzy Ładna mama 12
K problem z nawracającą opryszczką Potrzebuję porady 5
P problem z miesiaczkami Potrzebuję porady 7
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
Aniaanka Problem z polozeniem dziecka, prostowanie nog Potrzebuję porady 13
E Problem z porannymi cukrami.. 32tc.. BB psychodietetyczka radzi mamom 73
I Problem z odpieluchowaniem Trzylatki 77
A problem z dziaslami Potrzebuję porady 3
Sylwia maybe baby Starania Potrzebuję porady 17
C Błagam pomocy, problem z układem moczowym ! Potrzebuję porady 5
KarolinaMajewska Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha Potrzebuję porady 8
Madziuleeek Problem z wyprożnianiem się Potrzebuję porady 18
Aniaanka Problem z przylozeniem dziecka do piersi Potrzebuję porady 10
Jarzynka 2 miesięczne niemowle - problem ze snem Potrzebuję porady 7
B Problem z KP BB położna radzi mamom 7
19AnulA94 Mam problem :( pomocy Potrzebuję porady 6
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 14
M Problem ze snem niemowlaka Potrzebuję porady 14
Alicjaaala Problem z KP Potrzebuję porady 11
Boksiu Miesięczny synek ma problem z brzuszkiem Potrzebuję porady 15
Patrycja35 Problem z kotem..moze ktos mial podobnie Potrzebuję porady 12
M Nie gojąca się brodawka, problem z karmieniem Potrzebuję porady 7
A Problem z zasypianiem u niemowlęcia Potrzebuję porady 1
Z Mam problem.. teściowie 😔 Rodzinne porady 30
V Ząbkowanie, problem z odkładaniem dziecka Potrzebuję porady 1