reklama

Problem z wypróżnieniem

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez qba, 21 Marzec 2010.

1. qba

qba Początkująca w BB

Mamy mały problem. Od 2 dni nasza mała ma problemy z zrobieniem kupki.
    Robi 1 na dzień, a wcześniej robił po kilka. Teraz ma lekko twardy brzuszek, i często się spina, Czy można jej jakoś pomóc w pozbyciu się kupki?
    Może ma ktoś sprawdzone jakieś szybkie domowe sposoby?
    Z góry dzięki.

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

A ile ta twoja pociecha ma? I czy sie bardzo męczy jak robi tą kupkę (stęka, czerwienieje)? Jak wygląda taka kupka ? Co mu dawałaś jeść ostatnio?

3. reklama
  4. qba

qba Początkująca w BB

Zapomniałem napisać że ma 3mc. Je tylko mleko mamy. A kupka jak już jest to jest normalna, jak wcześniej, no może trochę bardziej gęsta. Zapach i kolor taki sam.

5. kakakarolina

kakakarolina Moderator

No to chyba nie zatwardzenie tylko coś jej się pozmieniało. Przy najbliższej okazji zapytaj lekarza ale na razie chyba możesz być spokojna. Układ pokarmowy cały czas dojrzewa. Z domowych sposobów (prawie) ja podaję małemu deser gerberka jabłko ze śliwką i na drugi dzień zatwardzenie znika (zatwardzenie - mały wysiłkowo robi małe twarde kupki). czasem wyciskam sok z jabłka i podaje kilka łyżeczek. Ale na to wszystko jest u Was jeszcze za wcześnie. Nie martw się to pewnie nie zatwardzenia.

6. natasza-182

natasza-182 mama Kasieńki

Nasza pani pediatra mówiła, że to normalne u dzieci karmionych piersią, możesz jej pomóc masując delikatnie brzuszek, delikatny rowerek, tak mi podpowiadały położne i pielęgniarki noworodkowe, jeżeli nie bedzie miała przez 4-5 dni to musisz iść do lekarza, albo możesz dodatkowo kupić herbatkę na trawienie, już od 1 miesiąca można podawać. Ja mam taką z Hippa i nam pomagała

Poleć forum