reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zajściem w ciąże wysoka prolaktyna

Nie wiem jak u ciebie z wiekiem ja zaraz 37 lat skończę. Dlatego też chcemy szybko a in vitro zaleca się najwcześniej po roku od porodu. Inaczej nie przejdzie u mnie
To i tak szybciutko🥰po roku. Ja jestem starsza od Ciebie o rok. 😉Zawsze bylam tym przerazona...i balam sie, ze bede najstarsza na porodowce😔ze ogolnie bede stara mama..ale guzik prawda...bylo mnostwo dziewczyn w moim wieku... Tak naprawde tylko jedna byla mlodziutka- miala moze 20- pare lat. Reszta to spokojnie dziewczyny po 30-stce. Granica wieku jest zdecydowanie bardziej przesunieta w porownaniu do czasow np. naszych rodzicow
 
reklama
Ja mialam rowniez wysoka prolaktyne... W tescie po obciazeniu wyszla 10- krotnie wyzsza! Dostalam dostinex- zadzialal bardzo szybko( jest bardzo drogi - kilka tabletek od 200- 300 zl) ... Co prawda od razu nie zaszlam w ciaze, bo obtarlam sie nawet o invitro...ale ostatecznie mam zdrowego syna i teraz rowniez jestem w ciazy...
A stwierdzenie lekarZa, ze przy reg. Miesiaczkach sa owulacje jest dla mnie niedopuszczalne. Jestem przykladem, gdzie miesiaczki wystepuje co do godziny wrecz.... A ciazy nie bylo latami. Mialas monitoringi?
Czy przed drugą ciążą też brałaś Dostinex czy udało Ci się zajść bez? Planujemy drugie dziecko i nie wiem czy znowu nie będzie problemów przez prolaktynę. Chyba powtórzę badania..
 
Dostałam przed chwilą receptę na Dostinex, 0,5 mg i mam go przyjmować raz na tydzień np w sobotę przez cztery miesiące, po trzech miesiącach mam się zgłosić do Endo na wizytę. Zobaczymy czy coś ten lek pomoże i jak mój organizm na niego zareaguje. Po jakim czasie od przyjmowania Dostinexu udało Wam się zajść w ciąże? Nie miałyście skutków ubocznych w postaci wypadających włosów?
U nas po 3 miesiącach. Nie miałam negatywnych skutków ubocznych. Wręcz czułam się spokojniejsza bo zawsze nerwus był że mnie
 
Czy przed drugą ciążą też brałaś Dostinex czy udało Ci się zajść bez? Planujemy drugie dziecko i nie wiem czy znowu nie będzie problemów przez prolaktynę. Chyba powtórzę badania..
Nie! Przed druga ciaza nie bralam kompletnie zadnych lekow. Ja szczerze mowiac nie wiem nawet jaki mialam poziom prolaktyny jak sie udalo zajsc w ciaze. Wiem tylko, ze jakies 3 msc. wczesniej mialam krytycznie niskie tsh- 0,002( nie bralam lekow).Jednak w momencie kiedy sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy wynosilo juz 1,7.
 
Witam ponownie, odświeżam temat ponieważ po miesiącu stosowania dostonexu odebrałam wyniki prolaktyny która jest poniżej normy wynik: 34,33 (norma 102,00 - 496,00). Czekam na okres który powinien pojawić się lada dzień ale w tym miesiącu nie mam żadnych objawów przed miesiączkowych ( piersi nie są powiększone, brzuch również nie boli) - ciąża wykluczona. Czy możliwe ze ma na to wpływ zbyt niska prolaktyna, oraz czy przy takiej prolaktynie możliwa jest owulacja w przyszłym cyklu? Tak bardzo chciałabym żeby przyszły cykl był w końcu normalny, aby wystąpiła owulacja :(
Czy powinnam zmniejszyć dawkę dostinexu? Wizyta kontrolna u Endo dopiero za 2 miesiące, ale patrzyć na wyniki chyba nie ma sensu brać 1 tabletki co 7 dni tak jak do tej pory.
 
Witam ponownie, odświeżam temat ponieważ po miesiącu stosowania dostonexu odebrałam wyniki prolaktyny która jest poniżej normy wynik: 34,33 (norma 102,00 - 496,00). Czekam na okres który powinien pojawić się lada dzień ale w tym miesiącu nie mam żadnych objawów przed miesiączkowych ( piersi nie są powiększone, brzuch również nie boli) - ciąża wykluczona. Czy możliwe ze ma na to wpływ zbyt niska prolaktyna, oraz czy przy takiej prolaktynie możliwa jest owulacja w przyszłym cyklu? Tak bardzo chciałabym żeby przyszły cykl był w końcu normalny, aby wystąpiła owulacja :(
Czy powinnam zmniejszyć dawkę dostinexu? Wizyta kontrolna u Endo dopiero za 2 miesiące, ale patrzyć na wyniki chyba nie ma sensu brać 1 tabletki co 7 dni tak jak do tej pory.
 
Do góry