reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem

Natalia5656

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2022
Postów
15
Maluch 3 tygodnie . Karmiony tylko piersia . Mamy problem z kupka . Raz zrobi sam a raz trzeba mu podać czopek bo męczy się stęka ale nie może zrobić kupki . Tak jakby zaciskał pupe. Płacze czasem przy gazach. Czasami jak robi kupe i nie może zrobić. Czasem jak go karmie to je je i nagle zaczyna płakać bardzo. Niby kupki zrobić nie może ale je . I wydaje mi się że oddaje zbyt mało gazów.
 
reklama
A to nie jest dyschezja? Maluch próbuje się wypróżnić, ale zamiast rozluźnić odbyt go zaciska. Tego się nie leczy. Dziecko z tego wyrasta wraz z rozowojem układu pokarmowego.
 
A to nie jest dyschezja? Maluch próbuje się wypróżnić, ale zamiast rozluźnić odbyt go zaciska. Tego się nie leczy. Dziecko z tego wyrasta wraz z rozowojem układu pokarmowego.
Właśnie nie wiem. On ma też coś takiego że nawet jak zrobi kupkę to za 15 minut znów zaczyna stęka wierzgac nogami. A wieczori to czasem trudno go uspokoić i z godzinę to trwa
 
U nas pomagal masaz brzuszka tzw rowerek nozkami, cieply termofor z pestek wisni, podawanie probiotyku bez laktozy i bialka mleka krowiego w skladzie (bo po innych jezzcze gorzej bolal brzuszek). Jesli nie przejdzie to skonsultuj z pediatra.
 
U mojego syna były i kolki i wspomniana dyschezja. Kolki nocami dawały czadu a za dnia miałam dylematy, czy już pomagać mu z kupkami, czy jeszcze poczekać dzień, lub chociaż pół. Jeżeli nie cierpiał z powodu brzuszka to czekałam 3 dni na kupke i wtedy pomagałam czy to czopkiem, czy termometrem, a jeżeli bolało go, to próbowałam od razu mu ulżyć.
Co prawda był karmiony mlekiem modyfikowanym, a nie piersią, ale tak czy siak z czasem okazało się, że bmk mu szkodzą, więc na pewno mogę polecić Ci, żebyś spróbowała przejść na lekkostrawną dietę, wyeliminować wszelkie produkty zawierające mleko krowie i wołowinę/cielęcinę i tak trzymać się w tym min. 2 tygodnie. Jezeli pomoze to wprowadzaj sobie na nowo po jednej rzeczy do jadlospisu co kilka dni.
Możesz spróbować robić maluchowi masaże pupy, które pomogą mu nauczyć się rozluźniać zamiast spinać - po prostu lekko naciskać i masować wkoło dziurki do pupy.
Możesz też spróbować podawać mu espumisan w kropelkach. A jeżeli podajesz jakiś probiotyk to też spróbuj zmienić na inny. U nas BioGaia wzmagala kolki, Delikol też i dopiero chyba 4 probiotyk nie robił krzywdy LaktoDr.

Rowerek, okrężne masaże brzuszka i termoforki z pestek wiśni, o których powyżej jest napisane też bywają bardzo pomocne. Każdemu dziecku pomaga co innego, a jeżeli wszytko zawiedzie to trzeba po prostu przeczekać ☹
No i wizyta u pediatry też jest dobrą myślą. Na pewno osłucha brzuszek i podpowie coś.
 
reklama
Mleko z, piersi jest jak woda i nie ma tu normy kup, mogą być codziennie mogą być raz na 5dni. Na gazy pomaga ciepła kąpiel i leżenie na brzuszku. Poprawne odbijanie dziecka po posiłku też ma duże znaczenie.
 
Do góry