reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci.

u nas też buzia od jakiegoś czasu czerwona, i na brwiach też się łuszczy. Dodatkowo to samo świństwo ma na uszach i wyczytałam ostatnio że ciemienicha może mojawiać się własnie na brawiach i uszach, więc teraz to już sama nie wiem... bo smaruję mu to oliwką i pozniej ładnie schodzi "partiami"
tak to moze byc ciemnieniucha , polecam smaoranie brwi i uszu LINOMAGIEM
Mi właśnie połozna mówiła, że często ciemieniucha jest jednym z objawów skazy, zaczyna się właśnie na brwiach, u nas sa takie żółte łuski, też smaruję oliwką, jest troszkę lepiej, ale zaczyna się skóra łuszczyć za uszkami, i wógole jak dotknę twarzyczki synka , to wydaje mi się taka sucha, te kroski, które miał prędzej, ten niby trądzik był tłusty,a to jest takie wysuszone, a niczym nie robiłam.
Miałam iśc dzisiaj do pediatry, ale jej nie było, spróbuję jutro, zobaczymy co powie

JA karmie butla cąły czas tym smaym pokarmem od 4 tygodni i dopiero teraz mi wyszla ciemniucha raczej uczulenie czy skaza białkowo to nie moz ebyc bo juz by wystapia odrazu po paru dniach brania mleka, ciemnieniuche najlepiej pozbyc sie w ten sposob ze podgrzewacie oliwe dla dzieci w garnuszku dajecie na wate i ukladacie czepek na głowce dziecka gdzies godizne do pol przed kapieniem i potem po kapieli (myjecie głowe tylko mydlem zadnym szamponem czy płynem) i jak juz głowa wyschnie wycesuje sie ta skorke i pozniej na koniec jak juz wszystko wyczeszecie bierzecie i smarujecie oliwka głowke i tyle po 3 dniach powinno byc wsio ok
 
reklama
Kasiurek1983 a ciemieniucha u Twojego synka, to są takie białe płaty? bo my mamy cos na brwiach i uszach i za uszami jakby takie żółte strupki, a na główce taką bardzo suchą skórę, a na twarzy pełno czerwonych krosteczek
NA zdjęciu widać tylko te krosteczki
 

Załączniki

  • DSC00052.jpg
    DSC00052.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 4 896
maylah z Twojego opisu wynika, że nasze dzieciaczki mają dokładnie to samo! Z tym że po kilku (2-3) dniach OBFITEGO smarowania oliwką Johnsona (hipp nie pomógł aż tak bardzo)z uszu u nas zeszło prawie całe, ale na brwiach zostało. Krosteczki też są, ale już mniejsze niż u Was, a skóra na głowie tylko w jednym miejscu troszkę się łuszczy
 
karola u nas jest to samo, ale posmarowalam małą maścią Elocom i krostki zeszły. Ale tą maścią można tylko 3 dni smarować.
 
Ja też cały czas smaruje albo Oliwką, albo Linomagiem, ładnie natłuszcza, tylko najgorzej te uszka wyglądają, jak zejda te strupeczki, nowe sie robią, na brwiach już właściwie nie ma, no a twarz się dziwna zrobiła, te krosteczki zniknęły i teraz takie place czerone są na całych polikach, one są bardzo czerwone jak mały wstaje, jak jest mu ciepło, jak płacze, a teraz na przykłąd jesteśmy na ogrodzie i w ogóle ich nie widać, We wtorek mamy szczepienie, mam nadzieje, ze w końcu mi ktoś dokładnie powie, czy to skaza czy nie , bo szlag mnie już trafia, prawie wszystko wyeliminowałam , aha a powiedzcie jak się może uczulenie na gluten objawiac?
 
maylah uczulenie na gluten chyba może się objawiać jedynie wtedy jeżeli podajesz go dziecku... w mleku glutenu raczej nie ma...
 
maylah uczulenie na gluten chyba może się objawiać jedynie wtedy jeżeli podajesz go dziecku... w mleku glutenu raczej nie ma...
Ewa chodziło mi np. o to że jak ja zjem, jakiś produkt glutenowy, to czy małemu może to zaszkodzić i jak sie to objawia? Mam koleżankę, która jest na diecie bezglutenowej, bo miała problemy jelitowe, a maly też mi tak stęka przy prutkach, na szczęście już nie robi zielonej kupki odkąd dokarmiam go nutramigenem.
 
Dziewczyny a w czym myjecie swoje dzieci? Ja z Hanią też miałam problemy skórne i zaczęłam ją kapać i oliwkować kosmetykami z Emolium nie są tanie ale są bardzo dobre. a i raz w tygodniu 'płukę' ją w Kali inaczej nadmanganian potasu-takie małe fioletowe tabletki rozpuszczane w wodzie. Na prawdę polecam bo są skuteczne. A co do żółtych strupków za uszami to się robi od ulewającego mleka. Trzeba to dobrze myć i oliwkować i też zniknie.
Mam nadzieję, że coś pomogę:-D:-D
 
No więc dziś nie wytrzymałam, rano okazało się że na twarzy mojego Filipka, jest jedna wielka sucha łuszcząca się skorupa, naoliwiałam mu to, ale zaraz robiło się mega czerwone! Pojechaliśmy prywatnie do takiego pediatry, i on od razu ze to silna alergia pokarmowa, wszystkie te żółte strupki za uszami na brwiach, no i to na policzku, zrobię fotkę to wam wstawie dla porównania, powiedział, ze jak mały pije nutramigen, jak mu smakuje , ( jak to może smakować komuś???) No ale jak nie wybrzydza, to znaczy że ma alergie na białko krowie, podobno dzieci zdrowe, nie chcą pić tego świństwa, a te z alergią piją z apetytem, no a nasz tak pije, a ja myślalam że może mojego mleczka ma za mało, ale raczej to też prawda, bo dziś w 20 minut opróżnil dwa cyce i wył z glodu , potem wypił jeszcze 90 ml z piersi i był spokojny,
 

Załączniki

  • IMG_3870-1.jpg
    IMG_3870-1.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 18 522
  • IMG_3871-1.jpg
    IMG_3871-1.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 26 038
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie! Dzięki Twoim zdjęciom MAYLAH, porównałam wysypkę mojego synka z którą walczę od tygodnia.Pielęgniarka mi powiedziała że to alergia pokarmowa i mam odstawic nabiał. Małego tak bardzo wysypało na twarzy schodziło mu się to w plamy, na brzuszku zrobiła sie kaszka a najgorzej goi sie na szyji, tam między fałdkami najbardziej sie poci i nie wygląda to za fajnie. Nie kazano mi tego niczym smarować, jedynie poinformowano że samo zniknie. Na twarzy smaruję go parafiną i ładnie schodzi, natomiast szyja strasznie wygląda. Myślałam żeby posmarowac to czyms co mogłoby te strupki wysuszyć ale boję sie żeby nie zapaprac jeszcze gorzej.
 
Do góry