reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

e-stera dzieki:) jedziemy dzis po fride i masc majerankowa:-) jak czesto moge pryskac woda morska i odciagac fridą?
 
reklama
e-stera dzieki:) jedziemy dzis po fride i masc majerankowa:-) jak czesto moge pryskac woda morska i odciagac fridą?

Emilka, wodą możesz pryskać teoretycznie bez ograniczeń bo to jedyne co nie szkodzi. Co do Fridy to mi jeded pediatra powiedział że jak najrzadziej bo jednak wyciągasz katar pod ciśnieniem a to uszkadza śluzówkę i sprawia że tworzy się jeszcze więcej wydzieliny. Jeśli katar nie jest w nosku tylko gdzieś głębiej to staraj się za mocno nie wyciągać. Aaa no i to nie jest lekkie, łatwe i przyjemne. U nas na początku jedno trzymało dziecko drugie ściągało a mała krzyczałą jakby ją obdzierano ze skóry... potem zaczęłam jej robić to sama i było trochę lepiej. teraz już nie ściągam tylko wpuszczam wodę, kładę na kolana i oklepuję ppo plecach.
 
Zalezy jak woda........dla takich maluszków najlepsza jest Disne Mar-nawet duzo razy dziennie-jak bedziesz widziala ze ciekzo jej oddychac to prysnj woda odzczekaj i odciagnj, a mascia majerankowa smaruje sie pod noskiem 2 razy dziennie cienutka wrstwe......zreszta bedzie ulotka.
 
ja mam Sterimar baby...cos takiego:-) w aerozolu
karmelcia do jej krzykow to ja akurat przywyklam....u niej to norma jak sie wscieka az sinieje...niestety
 
ja mam Sterimar baby...cos takiego:-) w aerozolu
karmelcia do jej krzykow to ja akurat przywyklam....u niej to norma jak sie wscieka az sinieje...niestety

ba u nas to samo :) potrafi tak histeryzować, że mnie to aż się śmiać chce bo wiem kiedy to jest histeria w stylu: zwróć na mnie uwagę babo :-D a ja wtedy jak na złość olewka albo ją naśladuję i "bawimy się" w która wytrzyma dłużej :)
ja używałam disnemaru dlatego że nie jest pod takim ciśnieniem jak inne wody. kiedyś sama sobie psiknęłam marimarem chyba i aż mi łzy poleciały
 
Przechodziłam niedawno u małej katar i powiem ze nic nie pomogło ani majeranki, ani żadne wody morskie tylko kropelki Euphorbium - homeopatyczne 2 dni i po katarze ;)
A teraz sprawiłam sobie inhalator bo wielu poleca że dobra rzecz dla całej rodziny
 
karmelcia dzieki za pw, mnie sie cos skopalo i nie moge wyslac wiec dziejkuje tutaj, bedziemy sie szkolic w masowaniu:-)
ja dzis oddalam dziecko mojej przemadrzalej mamie i uderzylismy z mezem na miasto na mega zakupy...
efekt? wydalismy mase kasy ale mamy zapasy ze na tydzien moge sie zamknac w domu:-)
kupilam fride:-) mam masc majerankowa:-) mamy tez rumianek w granulkach, bebilon comfort cala nowa puche,zapas enzymu laktazy, mega paczke pieluszek, nowa wieksza butelke aventa ze smokiem z wieksza dziureczka:-) ...jak widac kupowalismy glownie dla malej...tak to juz jest ze dla niej sie kupuje z checia a dla siebie to z wyrzutami sumienia hihihi
kaatia przyszla paczka priorytetem:-)
dziekujemy serdecznie i o instrukcje prosimy:-) co kiedy i ile :-)
rozumiem ze piosenek mozemy sluchac 24 na dobe, smoczki tez jak to najlepsi fumfle mojej corci 24 na dobe do bluzi przypiete ale reszta to prosze nas poinstrułować ;-)
edit:
kaatia płyta jest pusta hihihihi :-) powaznie :-)
 
Ostatnia edycja:
ojjj kurcze ja dziś miałam debiut z fridą - myślałam że nie wytrzymam :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
mała się darła jakby ją ktoś ze skóry obdzierał :baffled:
gile już były przy wyjściu z noska a ona mi odwróciła główkę i wciągneła je spowrotem - i znów powtórka z rozrywki :angry::angry::angry:
straszny ten katarek ejjjj
moja córcia jak już widzi sól morską to zaczyna być niespokojna :sorry2: a jak jej prysnę w nosek to zaczyna ryczeć bo wie że zaraz wyciąganie gilków będzie.
Do tej pory wyciągałam jej gilki zwiniętym w rulonik papierem toaletowym i też działało ale mała się strasznie denerowała teraz będziemy katować fride :rofl2:
 
reklama
Na silny katar dobry jest Nasivin Soft tylko że nie można za długo go używać.Góra ze dwa, trzy dni bo uzależnia i po odstawieniu katar natychmiast wraca.Ale dobrze mieć go bo chociaż na noc ulge przynosi :) Jak maluch tak nie lubi fridy to można tez psiknąć tą wodą i na brzuszek położyć.Siłą rzeczy trochę zawsze samo wyleci ;)
A moja mała już zupełnie inna od niedzieli wieczora.Nawet sama w łóżeczku zasypia :szok: uśmiechnięta od ucha do ucha i nawet się pare minut sama sobą zajmie.Tfu tfu żeby nie zapeszyć.Jak ja zawsze wszystkim mówie : nie chwalcie Gośki przed zachodem słońca.Po zachodzie też zresztą nie :-D
Ząbki tylko dokuczają, ale z tym to jakoś sobie poradzimy chyba :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry