reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy ze spaniem

aska outada

Mama czerwcowa' 06 Fan(ka)
Dołączył(a)
18 Październik 2005
Postów
1 266
Nie przypuszczałam nawet, że już w 24 tygodniu przestanę normalnie sypiać :o !
Mój sen stał się płytki i czuję jakbym czuwała całą noc, jestem świadoma każdego ruchu niemalże a "przewalanie" się z boku na bok jest już naprawdę męczące. Bardzo bolą mnie biodra od spania na bokach i tak mi się wydaje że to przedsmak tych nieprzespanych nocy po porodzie no i swego rodzaju trening :)

Jak tam u was ze spaniem??

Pozdrawiam!
 
reklama
Ja też miałam problemy z pozycją do spania. Zawsze spałam na brzuchu więc teraz same rozumiecie .... odpada. ;D Od spania na boku bolał mnie rano cały kręgosłup. Aż tu dzisiaj eureka...... odkryłam super pozycję na boku. Spię zupełnie na płasko, a poduszkę zamiast pod głową trzymam między nogami. Brzucho wypoczywa a kręgosłup, jak ręką odjąć. ;D
 
ja tez spie na boku i z poducha pomiedzy nogami, a druga mam pod glowa ;D
tak jak sumka lubilam bardzo spac na brzuchu
jedyne co mnie czasem meczy, to nogi bola i tak jakby miesnie laskocza, no i na prawym boku ciezko mi spac :p
niby lepszy jest lewy,ale kota mozna dostac spiac w jednej pozycji caly czas.

jest fajny sposob na zmeczony brzuszek, taki specjalny masaz (potrzebny maz albo ktos rownie odpowiedzialny hehe)
wiec bierze sie skore z boczku chwyta i roluje(tak jakby szczypie) az do pepka i potem z drugiej strony, chodzi o to, zeby jakos poluznic wszystko. Nie wiem czy jasno wytlumaczylam hehe, ale naprawde brzuszek bardziej miekki sie potem robi.W szkole rodzenia nas uczyli.
 
ostatnie noce są niczym pielgrzymki do mekki. SA DLUGIE, MECZACE,WYCZERPUJACE I NIEMAL FRUSTRUJACE... rankiem czuje sie jakbym co najmniej dopiero kladla sie spac. kazda pozycja jest niewygodna, najlepiej ostatnio spi sie na wznak , ale wtedy oddychac mi trudniej do tego wiercipieta daje kopniaczki i noc z glowy....
 
magdziu, podobno w pozycji polsiedzacej sie dobrze zasypia!podloz sobie poduszki pod plecki i wtedy sie poloz, tylko do tego lepiej nogi tez troche wyzej, ale nie wiem czy masz tyle poduszek w domu hihi, bo ja juz kombinuje jak mezowi wykrasc ;)
 
Sumka nieźle to sobie wykombinowałaś z tym spaniem bez poduszki :D Ja bez podusi pod głową nie mogę bo kark mi odpada rano i ramiona bolą. Teraz tak się zawijam w kołdrę, że ją sobie poprostu wkładam między nogi i jakoś ta noc przechodzi. Już nie mogę jednak spać tak długo jak kiedyś. Dawniej 9h i było ok, teraz to już po 8 zegar wewnętrzny mnie budzi. Jak nic organizm przystosowuje się do nieprzespanych nocy które przed nami :D

Zauważyłam tez że jak rano trochę się porozciągam i wymasuję stopy - a mianowicie punkty odpowiedzialne za biodra, kręgosłup i głowę to czuję się wyśmienicie! Polecam masaż stóp. To jest bardzo popularna teraz refleksoterapia, którą w rodzinie stosujemy od lat. Uwaga! Tylko nie masować punktów odpowiedzialnych za narządy rodne i piersi!

Madziu! Broń Cię Boże spać na plecach ! Jeśli położysz się na chwilę to nie ma problemu , ale śpiąc w tej pozycji powodujesz niedotlenienie ciała od pasa w dół razem z Twoim maluszkiem!

Pozdrawiam umęczone spaniem mamy ;D
 
Aska a gdzie mozna coś znależć o tych stopach, bo jestem zupełnie ciemną masą w tym temacie, a przecież można wykorzystać męża do masażu stupek ;D
 
Ze spaniem tez mam przechlapane, mimo ze biore Luminal i tak ten lek w coraz mniejszej dawce sie wchlania bo zmniejsza sie stopien wchlaniania z wiekiem ciazy, oprocz tego odgniataja mi sie biodra bo dalej tyje tylko na brzuszku i narazie mam 4 kg na plusie. Wstaje wiec noca, siadam, pije wode i chodze po domu. Wczoraj wrocilam od bratowej i ona mowi, ze tez tak myslala ze to organizm sie przygotowuje do nieprzespanych nocy a teraz to najchetniej spalaby z Olkiem cala noc, gdyby tylko nie trzeba mu bylo przypominac bo co wisi u cycusia ;D Po ciazy dopiero nam sie ponoc chce spac ::)
 
reklama
Sumka, podaję króciutki wstęp - informację http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,52520,2740867.html
a jak brat przyjdzie z pracy to poproszę żeby znalazł rysunki stóp z zaznaczonymi receptorami - to zeskanowane z książki :D Mój wujek miał skierowanie na operację jaskry i zawziął sie, uciskał codziennie po 20 min receptory oczu, chodził po takim plastikowym dywaniku z wypustkami zeby rozmasować stopy i jak przyszedł na operacje to juz nie była potrzebna :)
 
Do góry