reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o pomoc w interpretacji wyników morfologii

rossig

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2019
Postów
2 428
Hej.
Miał ktoś może podobny wynik morfologii?
Chciałabym wiedzieć co oznaczają te 3 nieprawidłowe parametry.
Lekarza mam dopiero 6 sierpnia.
Dodam, że ostatnio miałam też coś poniżej normy - związane z anemia. Dostałam receptę na żelazo. I tamte parametry mam teraz w normie, a inne wyszly nieprawidłowe.

IMG_20200716_073559.png

IMG_20200716_073616.png
 
reklama
Rozwiązanie
A więc jeśli jesteś po poronieniu to:
Z mojej wiedzy - obniżony P-LCR (który też nie jest rutynowym oznaczeniem) zazwyczaj jest cechą charakterystyczną dla danej osoby. Problemem jest, gdy wynik jest powyżej normy. Jak jest poniżej, a pozostałe wyniki badań są w normie, to nie wskazuje to na żadną chorobę.
Co do MPV - czy nie przyjmowałaś ostatnio antybiotyku?? Jeśli nie, to możesz zbadać jeszcze poziom kwasu foliowego i witamin z grupy B - bo ich niedobór wpływa na wytwarzanie płytek krwi.
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Witaminy z grupy B (w tym kwas) mam w normie. Też ta sama hematolog mi sprawdzała.
Antybiotyki jak najbardziej brałam i to różne, bo dzień po wypisie ze szpitala wylądowałam z powrotem na izbie przyjęć z...
A NRBC powinno wynosić 0 - im jest wyższe, tym większe ryzyko umieralności.

Co do MPV i P-LCR się nie wypowiem, bo trzeba to skorelować z całością wyników i obrazem klinicznym.
 
A NRBC powinno wynosić 0 - im jest wyższe, tym większe ryzyko umieralności.
Właśnie tak mi wujek google powiedział, że powinno wynosić zawsze 0. Dlaczego w takim razie labolatorium podaje, że ma wyjść więcej niż 0?
Moze to jakieś stare artykuły sprzed 20 lat i teraz uważa się, że inne normy są dobre? 🤔 Nie wiem. Nie znam się. Ale mi to nie gra.
 
Hej.
Miał ktoś może podobny wynik morfologii?
Chciałabym wiedzieć co oznaczają te 3 nieprawidłowe parametry.
Lekarza mam dopiero 6 sierpnia.
Dodam, że ostatnio miałam też coś poniżej normy - związane z anemia. Dostałam receptę na żelazo. I tamte parametry mam teraz w normie, a inne wyszly nieprawidłowe.

Zobacz załącznik 1149173
Zobacz załącznik 1149175
Nie mam pojęcia, ale fajnie, że do nas powolutku wracasz [emoji3590]
 
😂
Pierniku wiesz, że jesteś taka słodka z tym Twoim oburzeniem 😜😘❤️
Haahaha 😂😂😂 no wez czlowieka az nosi jak sie ktos wypowiada a 💩 wie 🤣😅😆 ja niestety nie umiem zinterpretowac twoich wynikow wiec sie nie wypowiadam czy dobre czy złe napewno powiem ci jedno! Lepiej poczekac bez stresu az lekarz zinterpretuje bo czasem jak sie cos na internecie wyczyta to nagle sie okazuje ze umieramy 😂😂😂 mi ostatnio wyszedl posiew moczu dramatyczny. Od razu internet i same czarne scenariusze 😅😆 a jak zadzwonilam do lekarza to mi mowi spokojnie...zdarza sie...i wizyte dopiero mam za pare dni.
 
reklama
te parametry mam poniżej normy od początku ciąży, lekarz nigdy nic nie mówił, zwłaszcza że u Ciebie są ledwo ledwo. Także nie przejmowałabym się - morfologia w ciąży ma zupełnie inne normy niż dla normalnego człowieka, więc jeśli nie masz dużych odstępstw, jest wszystko ok.

BTW - czemu robiłaś morfologię już teraz jak lekarz za 3 tygodnie?
 
reklama
Nawet sie nie znasz i takie brednie ze "kazdy czasem ma ponizej normy" masakra. Lepiej sie nie wypowiadaj jak nie wiesz nawet...i jeszcze slowa ze nie ma tragedii skoro nawet nie umiesz tych wynikow zinterpretowac 🤦‍♀️🤦‍♂️🤦‍♀️
A Ty sie znasz zeby jezdzic po kims od razu...nie ma zlych wynikow troche ponizej skali....ja tylko odpowiedzialam niewiem co jest w tym zlego
 
Do góry