reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Prosz─Ö o pomoc w wynikach ­čśö

Justyna21

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
16 Grudzień 2020
Post├│w
17
Nie bra┼éam lek├│w nigdy i teraz ginekolog stwierdzi┼éa ┼╝e przepisze mi folik,bo powiedzia┼éam ┼╝e si─Ö staramy. Dodam ┼╝e nie mia┼éam doj┼Ťcia do lekarzy poniewa┼╝ by┼éam za granic─ů. Zjecha┼éam i zacz─Öli┼Ťmy si─Ö stara─ç z m─Ö┼╝em. Odk─ůd bior─Ö Folik nie mam problemu z tarczyc─ů na to by wychodzi┼éo. Nie jestem lekarzem pisze swoj─ů opini─Ö.Tsh-2,48 na luty grudzie┼ä by┼é TSh-2,98
Z ca┼éego w─ůtku niewiele rozumiem, ale jak w ciazy faktycznie jeste┼Ť to Tsh trzeba kontrolowa─ç i 2,7 to wcale nie tak super. Rozumiem, ┼╝e nie wierzysz w swoj─ů niedoczynno┼Ť─ç tarczycy bo sta┼é si─Ö cud ozdrowie┼äczy??? Czy to znaczy ┼╝e teraz odstawi┼éa┼Ť leki? Czy poziom tsh 2,7 masz bez brania lek├│w od d┼éu┼╝szego czasu?

reklama

Octopus

Aktywna w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
77
To kto i na jakiej podstawie stwierdzi┼é, ┼╝e masz niedoczynno┼Ť─ç tarczycy. Mam nadziej─Ö, ┼╝e jeste┼Ť w ci─ů┼╝y i lekarz potwierdzi to na usg­čÖéale je┼╝eli chodzi o starania si─Ö o dziecko uznaje si─Ö ┼╝e tsh powinno by─ç 1-1,5

Kamiszon

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
28 Wrzesień 2020
Post├│w
350
Witam wszystkich
Mam problem mianowicie staramy si─Ö o dzidziusia, zrobi┼éam badania krwi niestety nie mog─Ö si─Ö dodzwoni─ç do swojego lekarza. Czy kt├│ra┼Ť z Pan umia┼éaby zinterpretowa─ç moje wyniki krwi. Martwi─Ö si─Ö ┼╝e jest co┼Ť nie tak Dodam ┼╝e od paru lat borykam si─Ö z niedoczynno┼Ťci─ů tarczycy i kolejne badanie wychodzi w porz─ůdku. Testy ci─ů┼╝owe wychodzi┼éy z drug─ů jasna kresk─ů (u┼╝ywa┼éam r├│┼╝nych marek test├│w na ka┼╝dym tak samo wida─ç) czy kt├│ra┼Ť z Pa┼ä pomog┼éaby. Z g├│ry bardzo dzi─Ökuj─Ö za ka┼╝d─ů pomoc
Na zdj─Öciu widz─Ö ┼╝e wyci─Ö┼éo ostatnie badanie to Tsh Zobacz za┼é─ůcznik 1241385
Leukocyty cz─Östo s─ů podwy┼╝szone, przy prawidlowych pozosta┼éych wynikach nie ma powod├│w do zmartwie┼ä.
TSH powinna┼Ť mie─ç w granicy 2.5 jak si─Ö starasz o dzidziusia. Ja przed ci─ů┼╝a mia┼éam TSH 7 i naszym celem by┼éo zej┼Ťcie w┼éa┼Ťnie do 2.5 do 1 trymestru. Wynik jest dosy─ç na granicy, wi─Öc obstawiam ┼╝e je┼Ťli uda Ci si─Ö zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö b─Ödziesz go zbijala jaka┼Ť mniejsza dawka leku ­čśŐ

Justyna21

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
16 Grudzień 2020
Post├│w
17
To kto i na jakiej podstawie stwierdzi┼é, ┼╝e masz niedoczynno┼Ť─ç tarczycy. Mam nadziej─Ö, ┼╝e jeste┼Ť w ci─ů┼╝y i lekarz potwierdzi to na usgale je┼╝eli chodzi o starania si─Ö o dziecko uznaje si─Ö ┼╝e tsh powinno by─ç 1-1,5
Tarczyce mam w rodzinie wi─Öc przechodzi to z pokolenia na pokolenie. Od 2016r.zaczelam mega ty─ç zacz─Ö┼éam si─Ö tym interesowa─ç. Lekarz rodzinny skierowa┼é mnie na badanie tarczycy by┼éa wtedy 7,28, dosta┼éam skierowanie do endykronologa w Warszawie. Wizyta u tego Pana raz na rok i to z wielk─ů ┼éask─ů. Okre┼Ťli┼é ┼╝e mam niedoczynno┼Ť─ç, kt├│ra zamienia si─Ö w nadczynno┼Ť─ç tarczycy poprzez badania. Usg bez jakichkolwiek zmian guzkowatych tyle dobrego. Szyja wygl─ůda jagbym mia┼éa 30 par─Ö lat mam takiego wola przez tarczyce. L─ůdowa┼éam przez to w szpitalu poniewa┼╝ si─Ö dusi┼éam i wsz─Ödzie w szpitalach by┼éo ┼╝e choruje Pani na tarczyce. Posz┼éam do ginekologa i ona powiedzia┼éa ┼╝e mam zesp├│┼é policystycznych jajnik├│w. Chcia┼éam tabletki na wyregulowanie miesi─ůczki niestety nie dosta┼éam poniewa┼╝ Pani stwierdzi┼éa, ┼╝e wymagam od niej za du┼╝o i ona nie wie czy co┼Ť by si─Ö nie sta┼éo mi poniewa┼╝ mam naczyniaka. Popad┼éam w depresj─Ö po prostu mia┼éam ju┼╝ do┼Ť─ç wmawiania mi czego i jakiej choroby nie mam.. Podda┼éam si─Ö przesta┼éam chodzi─ç do lekarzy. Zn├│w zacz─Ö┼éam si─Ö interesowa─ç swoim stanem zdrowia poniewa┼╝ zauwa┼╝y┼éam ┼╝e inaczej si─Ö zachowuje i mam wi─Öcej Energi na wszystko zacz─Ö┼éam robi─ç badania i wysz┼éo ┼╝e tak jagbym nie mia┼éa chorej tarczycy ma┼éo tego zmieni┼éam lekarzy i jak twierdzila mi pani ginekolog(poprzednia) ┼╝e mam PCOS, ta mi pokaza┼éa po badaniach krwi i usg ┼╝e nie mam ┼╝adnej takiej choroby ┼╝e jedynie przez co mam nieregularne miesi─ůczki to hormony. Zaleci┼éa mi tylko branie Folika. Powiedzia┼éa ┼╝e je┼╝eli by cokolwiek si─Ö dzia┼éo przyjmuje mnie odrazu na oddzia┼é ginekologiczno endykronologiczny. Do tej pory nie mam problem├│w od momentu brania Folika naprawd─Ö widz─Ö popraw─Ö tarczyca spad┼éa okres regularny i my┼Ťl─Ö ┼╝e w jakim┼Ť stopniu ten suplement pom├│g┼é.

Justyna21

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
16 Grudzień 2020
Post├│w
17
By┼éam dzi┼Ť u swojej pani ginekolog z interpretacja wynik├│w powiedzia┼éa ┼╝e na moje wyniki bada┼ä s─ů naprawd─Ö wzorowe, zapisa┼éam si─Ö 04.03.21r. Na badania u niej zobaczymy co ustalimy, b─ůd┼║ czy mi wypisze jakiekolwiek leki na zbicie TSH.
Leukocyty cz─Östo s─ů podwy┼╝szone, przy prawidlowych pozosta┼éych wynikach nie ma powod├│w do zmartwie┼ä.
TSH powinna┼Ť mie─ç w granicy 2.5 jak si─Ö starasz o dzidziusia. Ja przed ci─ů┼╝a mia┼éam TSH 7 i naszym celem by┼éo zej┼Ťcie w┼éa┼Ťnie do 2.5 do 1 trymestru. Wynik jest dosy─ç na granicy, wi─Öc obstawiam ┼╝e je┼Ťli uda Ci si─Ö zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö b─Ödziesz go zbijala jaka┼Ť mniejsza dawka leku

Octopus

Aktywna w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
77
W pierwszym swoim wpisie napisa┼éa┼Ť, ┼╝e robi┼éa┼Ť r├│┼╝ne testy ci─ů┼╝owe i wyszly pozytywne (tak przynajmniej zrozumialam), a teraz ginekolog na badaniu potwierdzi┼é ci─ů┼╝e, zleci┼é bet─Ö?
W sprawie diagnozy lekarzy co do tarczycy i pcos, c├│┼╝ nie wypowiem si─Ö, bo ja lekarzem nie jestem i nie b─Öd─Ö udawa─ç m─ůdrzejszej.

Kamiszon

Do┼é─ůczy┼é(a)
28 Wrzesień 2020
Post├│w
350
By┼éam dzi┼Ť u swojej pani ginekolog z interpretacja wynik├│w powiedzia┼éa ┼╝e na moje wyniki bada┼ä s─ů naprawd─Ö wzorowe, zapisa┼éam si─Ö 04.03.21r. Na badania u niej zobaczymy co ustalimy, b─ůd┼║ czy mi wypisze jakiekolwiek leki na zbicie TSH.
Je┼╝eli nie jeste┼Ť w ci─ů┼╝y to TSH masz idealne. Normy zmieniaj─ů si─Ö w momencie zajscia w ci─ů┼╝─Ö i wtedy mo┼╝liwe ┼╝e b─Ödziesz musia┼éa je lekko zbi─ç ┼╝eby nie by┼éo tak na granicy ­čśŐ

Justyna21

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
16 Grudzień 2020
Post├│w
17
Tak cztery testy wysz┼éy z jasna kresk─ů, jasna blada kreska. Tak bym to okre┼Ťli┼éa. M├│j m─ů┼╝ te┼╝ j─ů widzia┼é i powiedzia┼é, ┼╝e widzi i nie mam zwidow u ginekologa by┼éam na interpretacji w┼éa┼Ťnie tych wynik├│w powiedzia┼éa, aby taki stan si─Ö utrzymywa┼é, a b─Ödzie dobrze. Nie mam zalece┼ä na kolejne badania, poniewa┼╝ ona chce aby mnie przebada─ç i dopiero mog┼éaby zleci─ç co┼Ť wi─Öcej. Ma┼épa jeszcze powinna si─Ö zjawi─ç 7 marca i teraz czekam co si─Ö wydarzy u ginekolog jak i co z @.
W pierwszym swoim wpisie napisa┼éa┼Ť, ┼╝e robi┼éa┼Ť r├│┼╝ne testy ci─ů┼╝owe i wyszly pozytywne (tak przynajmniej zrozumialam), a teraz ginekolog na badaniu potwierdzi┼é ci─ů┼╝e, zleci┼é bet─Ö?
W sprawie diagnozy lekarzy co do tarczycy i pcos, c├│┼╝ nie wypowiem si─Ö, bo ja lekarzem nie jestem i nie b─Öd─Ö udawa─ç m─ůdrzejszej.

witch84

Do┼é─ůczy┼é(a)
10 Styczeń 2015
Post├│w
5 683
@Justyna21 To ty jeste┼Ť w ci─ů┼╝y czy nie jeste┼Ť? Bo co┼Ť czuj─Ö, ┼╝e macie z m─Ö┼╝em zwidy ;p Serio - je┼Ťli kolejna @ mia┼éaby by─ç 7 marca, to teraz powinna┼Ť mie─ç 6tc - a tu kreski na testach by┼éyby ju┼╝ dobrze widoczne. Co wi─Öcej - je┼Ťli ci─ů┼╝y nie ma to na USG powinna┼Ť mie─ç ju┼╝ do┼Ť─ç du┼╝e jajeczka - takie na owulacj─Ö.
Napisz─Ö wprost: OGARNIJ SI─ś BABO!
Szczerze m├│wi─ůc ma┼éo zrozumia┼éam z Twojego postu o tarczycy. Serio szyja po 30-tce wygl─ůda inaczej? Ja mam prawie 40 lat i nie zauwa┼╝y┼éam, by mi co┼Ť puch┼éo. Jak to czytam to mi si─Ö flaki przewracaj─ů ;-)

PS. Ile masz lat (je┼Ťli to nie tajemnica)?

reklama

Octopus

Aktywna w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
77
Tak cztery testy wysz┼éy z jasna kresk─ů, jasna blada kreska. Tak bym to okre┼Ťli┼éa. M├│j m─ů┼╝ te┼╝ j─ů widzia┼é i powiedzia┼é, ┼╝e widzi i nie mam zwidow u ginekologa by┼éam na interpretacji w┼éa┼Ťnie tych wynik├│w powiedzia┼éa, aby taki stan si─Ö utrzymywa┼é, a b─Ödzie dobrze. Nie mam zalece┼ä na kolejne badania, poniewa┼╝ ona chce aby mnie przebada─ç i dopiero mog┼éaby zleci─ç co┼Ť wi─Öcej. Ma┼épa jeszcze powinna si─Ö zjawi─ç 7 marca i teraz czekam co si─Ö wydarzy u ginekolog jak i co z @.
Serio? Posz┼éa┼Ť do ginekologa i nie powiedzia┼éa┼Ť ┼╝e testy ci─ů┼╝owe masz pozytywne? Czy powiedzia┼éa┼Ť i lekarz nic z tym nie zrobi┼é, nie zrobi┼é usg, nie zleci┼é bety? Szczerze nie wiem kt├│ra wersja jest g┼éupsza.
S┼éysza┼éam ┼╝e tarczyca z niedoczynno┼Ťci ┼║le leczona mo┼╝e wchodzi─ç w nadczynno┼Ť─ç itp, przy nadczynno┼Ťci mo┼╝e pojawi─ç si─Ö tzw wol─Ö. Ale nigdy nie s┼éysza┼éam ┼╝eby tego nie leczy─ç bo jest okej.