reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc w wynikach 😔

Justyna21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
66
Witam wszystkich [emoji6]
Mam problem mianowicie staramy się o dzidziusia, zrobiłam badania krwi niestety nie mogę się dodzwonić do swojego lekarza. Czy któraś z Pan umiałaby zinterpretować moje wyniki krwi. Martwię się że jest coś nie tak [emoji57][emoji17] Dodam że od paru lat borykam się z niedoczynnością tarczycy i kolejne badanie wychodzi w porządku. Testy ciążowe wychodziły z drugą jasna kreską (używałam różnych marek testów na każdym tak samo widać) czy któraś z Pań pomogłaby. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc [emoji3590]
Na zdjęciu widzę że wycięło ostatnie badanie to Tsh
Image%20(2).jpeg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Leukocyty w ciąży często są podwyzszone, sama mam ciągle na poziomie ok 11,5-12 jestem w 25tc i jest to ok. Tsh moim zdaniem do zbicia bo jest na granicy, powinno byc w okolicy 1 najlepiej :) Umów się do endokrynologa, jeśli jesteś w ciazy to ze skierowaniem muszą przyjąć Cię w przeciągu 7 dni.
 
Morfologia jest ok - leukocyty w ciąży mogą być podwyższone.
TSH najlepiej jakby było ok 1.
 
Znaczy że jest jakieś prawdopodobieństwo o mniemanej ciąży? Dałyście mi ciut nadziei, że jednak nie wariuje lub sama psychika mi płata figle. Miewałam jakieś bóle podbrzusza i okres miałam skompy niż zawsze (w tamtym miesiącu) moje cykle są 32-34 dniowe kochamy się ciągle i tak sobie myślę że na przyszły tydzień test zrobię. Bo czytalam i też mi mówiono że jeśli się ma zbyt duża tarczyce to testy mogą być jakoś sfałszowane ( ta opcja odpada) w tym momencie, bo tarczyca mi spada. Do ginekologa idę 4. 03 myślicie ze na usg coś wyjdzie?
 
Po tych leukocytach nie możesz stwierdzić czy jesteś w ciąży bo nawet przy infekcji mogą być podwyższone jak się nie myle. Jeśli wychodzila Ci druga blada kreska to mogłaś przy okazji morfologii zrobić beta HCG jak już i tak byłaś pobrać krew. Wtedy miałabyś pewność czy jesteś w ciąży. Ja bym radziła jednak zrobić betę jeśli chcesz wiedzieć napewno
 
Zapomniałam o beta HCG zrobić z krwi, ale no dobra nic straconego zamiast gdybać w następnym tygodniu się okaże czy ginekolog coś widzi czy nie :)
Po tych leukocytach nie możesz stwierdzić czy jesteś w ciąży bo nawet przy infekcji mogą być podwyższone jak się nie myle. Jeśli wychodzila Ci druga blada kreska to mogłaś przy okazji morfologii zrobić beta HCG jak już i tak byłaś pobrać krew. Wtedy miałabyś pewność czy jesteś w ciąży. Ja bym radziła jednak zrobić betę jeśli chcesz wiedzieć napewno
 
Leukocyty w ciąży często są podwyzszone, sama mam ciągle na poziomie ok 11,5-12 jestem w 25tc i jest to ok. Tsh moim zdaniem do zbicia bo jest na granicy, powinno byc w okolicy 1 najlepiej :) Umów się do endokrynologa, jeśli jesteś w ciazy to ze skierowaniem muszą przyjąć Cię w przeciągu 7 dni.

Morfologia jest ok - leukocyty w ciąży mogą być podwyższone.
TSH najlepiej jakby było ok 1.
Dziewczyny, a skąd informacja, że TSH powinno być około 1, skoro norma w ciąży w pierwszym trymestrze wynosi 2.5? :) A w drugim jest nawet wyżej, bo aż 3 :)
Pytam z ciekawości :)
 
Też słyszałam że jeżeli kobieta się stara o dzidziusia to ma mieć 2,5 TSH, pomimo tego że mam rzekoma niedoczynność to tarczyca sie zmieniejsza. Napisałam rzekoma gdyż przestałam w to wierzyć, że to mam bo od kilku miesięcy mam naprawdę niezłe TSH czyli nie wchodzące powyżej 3,0. Jak to powiedział lekarz "cud ozdrowienie" co byście mi radziły dalej biorę Folik i jakie miałabyście na sposoby na ból głowy oraz częste nudności?
 
reklama
Z całego wątku niewiele rozumiem, ale jak w ciazy faktycznie jesteś to Tsh trzeba kontrolować i 2,7 to wcale nie tak super. Rozumiem, że nie wierzysz w swoją niedoczynność tarczycy bo stał się cud ozdrowieńczy??? Czy to znaczy że teraz odstawiłaś leki? Czy poziom tsh 2,7 masz bez brania leków od dłuższego czasu?
 
Do góry