reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

proszę o pomoc

no_tak

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2020
Postów
482
Zażywałam aspirynę musująca (przez 3 dni w sumie 5 tabletek). Byłam przeziębiona - nie czułam się najlepiej. Po 5 dniach od tego wykonałam test ciążowy - beta 200. Czy aspiryna może negatywnie wpłynąć na rozwoju dziecka?
 
reklama
Nie. Wrecz przeciwnie teraz zaleca się kobietom aspiryne lub acard oczywiscie jesli lekarz uzna to za potrzebne. Spokojnie nie masz sie czym martwic
 
naczytałam się strasznie dużo złego odnośnie aspiryny i ciąży i nie daje mi to spokoju :(
Aspiryna to kwas acetylosalicylowy pomocny w ciazy przy np zbyt dużej krzepliwosci krwi. Nie masz sie absolutnie czym martwić tym bardziej ze to było 5 dni przed terminem @( zakładam że test robilas w terminie spodziewane miesiaczki)
 
Aspiryna to kwas acetylosalicylowy pomocny w ciazy przy np zbyt dużej krzepliwosci krwi. Nie masz sie absolutnie czym martwić tym bardziej ze to było 5 dni przed terminem @( zakładam że test robilas w terminie spodziewane miesiaczki)
Tak, test był w terminie miesiączki.
Z tymże to była ta aspiryna musująca - na przeziębienia.
Też sobie staram się tłumaczyć, że kiedy przyjmowałam aspirynę to ciąża była de facto zapłodnioną komórką może nawet jeszcze nie zagnieżdżoną...
 
Tak, test był w terminie miesiączki.
Z tymże to była ta aspiryna musująca - na przeziębienia.
Też sobie staram się tłumaczyć, że kiedy przyjmowałam aspirynę to ciąża była de facto zapłodnioną komórką może nawet jeszcze nie zagnieżdżoną...
 

Załączniki

  • Screenshot_20201013-081018.png
    Screenshot_20201013-081018.png
    155,4 KB · Wyświetleń: 62
tak tak, to też już wyczytałam :p ale dawki są mniejsze niż w tej aspirynie na przeziębienie, dlatego się martwię. Czy jednak nie były ona zbyt duże...
 
tak tak, to też już wyczytałam :p ale dawki są mniejsze niż w tej aspirynie na przeziębienie, dlatego się martwię. Czy jednak nie były ona zbyt duże...
To skoro to wyczylas to powinnas byc spokojna. Wzięłaś to 5 dni przed pozytywnym testem. Ok 3 dni przed zagniezdzaniem. Jak Twoim zdaniem miałby przeniknąć lek do płodu?
 
tez sobie staram to tak tłumaczyć i uspokajać się :p
dzięki za odpowiedź :)
wiesz jak to jest - kobieta w ciąży martwi się dosłownie WSZYSTKIM :p
 
reklama
Przez pierwsze dwa tygodnie ciąży (czyli mniej więcej do terminu miesiączki) działa zasada "wszystko albo nic" - czyli albo zarodek przeżyje, albo nie. Ona chroni organizm rozwiajacego się dziecka - bo kobieta nie wie, że jest w ciąży i może np. wziąć leki czy wypić alkohol.


Gratuluję! Nie martw się na zapas :)
 
Do góry