reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręca głowę w jedną stronę

Drogie mamy! Jeśli dziecko patrzy tylko w jedna stronę spróbujcie:
-podchodzić więcej od strony w którą mniej chętnie patrzy
-układać w łóżeczku odwrotnie(o ile nie jest podniesione z jednej strony)
-podawać więcej bodźców świetlnych i dźwiękowych od gorszej strony, aby zachęcić do przekręcania główki
Jeśli te sposoby nie spowodują poprawy, to trzeba poprosić o rehabilitację, nieraz parę prostych ćwiczeń szybko likwiduje problem.
Moje drogie mamy, podkładanie różnych wałków, kilo mąki, pluszaków....itd., nie jest dobrym pomysłem. Patologi nie leczymy inną patologią, czyli nie wykrzywiamy dziecka żeby je naprostować. Jest duże prawdopodobieństwo zafundowania dziecku innych zniekształceń czaszki. Pozdrawiam
 
reklama
Witam jakie te ćwiczenia rehabilitacyjne maja wasze dzieci? Mojemu synkowi główka bardziej leci w lewo, kładziemy go na druga stronę może minie to
 
Hej!Mój mały też miał podobnie.Jak spał to tylko główka w lewą stronę przekręcona.Też nie pomagały próby przekręcania jej w druga stronę.Od tego leżenia miał spłaszczoną ta stronę główki.Jak się okazało później Mały miał z jednej strony silniejsze mięśnie szyji co nie pozwalało mu swobodnie przekręcać glówki w drugą stronę.Dostałam skierowanie od pediatry na rehabilitację, która pomogła w szybkim czasie.Zaczął obracać głowkę w obie strony, wyrównała się i nie ma śladu po spłaszczeniu.
Czy splaszczenie było bardzo widocznie i jak długo trwało wyrównywanie się glowki
 
Do góry