reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się niemowlaka na brzuszek

nana266

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2017
Postów
2 680
Witam
Mój synek za 2 dni kończy 7 miesiecy i nie przekręca się jeszcze na brzuszek. Potrafi tylko na boczek i z brzuszka na plecki. Czy mam się niepokoić?
Pozdrawiam

 
reklama
A te przekrecanie z brzuszka na plecy jest spontaniczne/naturalne czy bardziej wyglada na tracenie rownowagi? A lubi lezec na brzuszku? Wszyscy pewnie napisza, zebys przeszla sie do fizjoterapeuty lub lekarza dla wladnego spokoju, wiec tak mozesz zrobic :). A nie za czesto wyreczasz malego we wszystkim? Moze za malo ma samodzielnosci na podlodze? Kladz zabawki tylko obok niego, tak aby musial sie wysilic. Poogladaj filmiki z cwiczeniami na obroty.
 
Ostatnia edycja:
Hm moj synek mial 3.5 miesiaca jak to robil moze warto zapytac lekarza?
Albo tak jak moja przedmowczyni napisala kladz na podłogę ja tak robilam zabawek narzuaj i sie nauczy :-)
I tez zapytam lubi lezec na brzuszku?
 
Przekręcanie z brzuszka jest spontaniczne. Mały większość dnia spędza leżąc na brzuchu na podłodze właśnie zabawek mu nie podkładam rozkładam wokół niego żeby po nie sięgał. Miał asymetrie wcześniej ale ćwiczylismy i się poprawilo

 
Nasza fizjoterapeutka twierdzi, że umiejętność przekręcania się pojawia się ok 7 miesiąca właśnie. Jeśli jest wcześniej to super, ale jeśli nie, to nie ma co panikować. Więc raczej nie masz się co martwić. Po prostu układaj zabawki tak, żeby musiał się z tego boczku dalej przekręcić. W końcu załapie.
Osobiście polecam konsultacje z fizjoterapeutką, bo dowiesz się wielu fajnych rzeczy, ale nie każdy może sobie na to pozwolić, a na wizytę na fundusz się dość długo czeka.
Natomiast nie zaszkodzi podpytać pediatry po prostu. Może być tak, że syn ma wzmożone napięcie mięśniowe i dlatego trudniej mu się obrócić, ale to może stwierdzić lekarz.
 
Też jestem tego tego zdania, że nie ma co panikować. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie można tego przyspieszyć na siłę, choć można dzieciątko w uczeniu nowych umiejętności wspierać. Ustawiaj nowe, interesujące zabawki tak aby zachęcać maluszka do obrotów. Powodzonka i głowa do góry:D
 
Niestety nadal synek nie potrafi się przekręcić [emoji53] za tydzień kończy 8 miesięcy a ja zaczynam się coraz bardziej niepokoić [emoji53]

 
nana266 udaj się do pediatry po skierowanie do Poradni Rehabilitacji Dziennej, niech dziecko zobaczy lekarz rehabilitacji i fizjoterapeuta.
 
reklama
nana266 udaj się do pediatry po skierowanie do Poradni Rehabilitacji Dziennej, niech dziecko zobaczy lekarz rehabilitacji i fizjoterapeuta.
Na szczęście synek kilka dni przed skończeniem 8 miesięcy zaczął się przekrecac [emoji5] teraz już się turla na całego i pelza do tylu i do przodu. Ustawia się też do raczkowania [emoji5]

 
Do góry