reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepajanie

Klaudiaaa98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2019
Postów
41
Witam. Chciałabym zapytać o przepajanie niemowlaka. Mój synek ma 3 miesiące ale jest wcześniakiem z 32 tyg. Na dzień dzisiejszy zjada 120-150ml mm i czasem troszkę mojego mleka. Ale zastanawia Mnie w jakich ilościach i ile razy dziennie powinnam go przepajac. Pytam tutaj ponieważ teraz nie mam jak zasięgnąć porady specjalisty. Z góry dziękujemy 😊
 
reklama
Rozwiązanie
Jak sama piszesz mleko to też woda. Nadmiar wody także jest niebezpieczny.

Zobacz załącznik 1086144
Moje dziecko piło tyle mleka ile jest wskazane od producenta plus woda w małych ilościach. Śpi cała noc od 6 miesiąca życia i rozwija się dobrze. Nie popadajmy w paranoję. Do wszystkiego można coś znaleźć i się zafiksowac. Pierś jest śniadaniem obiadem kolacja i deserem. Najpierw dziecko może się tylko napic jeśli jest spragnione, a nie głodne, przy butelce tego nie ma. Nigdy się nie zgodzę, że tak samo powinniśmy traktować mm. Karmiłam częściej niż 3h na zadanie, bo tak polecają. Skutkowało to okropnymi bólami brzucha i męczarnia dziecka, dopiero stałe godziny były zbawienne. Mm jest ciężej trawione i każdy powinien robić jak uważa, bo...
Ja dawałam córce wodę jak skończyła chyba miesiąc. Ale to było lato i straszne upały. Nigdy nie stosowałam się sztywno do tych zaleceń. Szczerze mówiąc nawet nigdy się w nie nie zagłębiałam. Robiłam wszystko instynktownie. Jak zaczynasz dopiero dawać wodę to wiadomo, że nie wypije dużo bo to coś innego jak mleko. Wypije tyle ile będzie chcieć.
 
Nowe wytyczne są takie, że dziecka przepajać wodą nie trzeba lub wręcz nie powinno się bo ponoć nerki uszkadza czy coś w tym stylu. Na wszelkich grupach na fejsbuku matki cię zjedzą jak o to zapytasz. Ja swojemu daję niemal od urodzenia wodę, żyje i ma się dobrze, pić lubi. Zazwyczaj wypija od 30 do 100ml dziennie, nie ładuję w niego na siłę, jak nie chce to nie.
 
Nowe wytyczne są takie, że dziecka przepajać wodą nie trzeba lub wręcz nie powinno się bo ponoć nerki uszkadza czy coś w tym stylu. Na wszelkich grupach na fejsbuku matki cię zjedzą jak o to zapytasz. Ja swojemu daję niemal od urodzenia wodę, żyje i ma się dobrze, pić lubi. Zazwyczaj wypija od 30 do 100ml dziennie, nie ładuję w niego na siłę, jak nie chce to nie.
No ja właśnie tez dałam małemu przegotowana wodę. Ale słyszałam że można dawać jeszcze zapazony koperek włoski. Czy to prawda?
 
reklama
No ja właśnie tez dałam małemu przegotowana wodę. Ale słyszałam że można dawać jeszcze zapazony koperek włoski. Czy to prawda?
Koperek nie. Link do: Tego niemowlak nie może jeść! Jedyna słuszna LISTA ZABRONIONYCH POKARMÓW - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci

Link do: Woda w diecie niemowląt - czy dopajanie jest potrzebne? - ZMODYFIKOWANE
Nie wiem jakie artykuły czytasz, więc trudno mi się odnieść. Ten np. jest podparty literaturą, łatwo zweryfikować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja przepajalam, bo miała zaparcia. Bardzo pomogło. Na początku po 20ml na dobę. Woda może uszkadzać nerki ?.... Więc jeśli jedno dziecko je po 500 na dobę, a drugie 700 mleka to przecież w tym też jest woda. Myślę, że to jakaś przesada.
 
Do góry