reklama

Przepisy kulinarne - dotyczy dzieci ze skazą

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ANIK78, 5 Czerwiec 2006.

1. ANIK78

ANIK78 Marzec 2006 i Luty 2009

Dziewczyny, ponieważ co chwila szukam przepisów na naszym marcowym forum i co chwila tracę na to dużo czasu, postanowiłam założyć dla nas wątek w którym będą przepisy na jedzonko dla mamuś, które mają dzieci ze skazą. Podawajcie proszę przepisy, bo chociaż w ten sposób będziemy mogły urozmaicać naszą dietę. :laugh:

2. ANIK78

SZARLOTKA SYPANA

Składniki:
    - szklanka mąki,
    - szklanka kaszy manny,
    - szklanka cukru,
    - 25 dag margaryny bezmlecznej
    - 1,5kg jabłek,
    - 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
    - cukier wanilinowy winiary.

Wykonanie:
    Wymieszaj mąkę, kaszę, cukier i cukier wanilinowy, proszek do pieczenia. Jabłka zetrzyj na tarce do jarzyn. Dno i boki tortownicy wysmaruj grubo tłuszczem i posyp kaszą. Podziel wymieszane produkty na 3 części, pierwszą część wysyp równomiernie na blachę, przykryj połową jabłek, ponownie wysyp sypkie produkty i znowu na to jabłka, znowu sypkie produkty i na koniec przykryj wszystko kostką margaryny. Szarlotkę wstaw do piekarnika nagrzanego do 180°C mniej więcej na 50 minut. Wyjmij ją, gdy wierzch jest zrumieniony, a boki odstają od formy.

3. reklama
  4. asioczek

asioczek Fan(ka)

Moze nie do konca przepis, ale ostatnio moja pediatra podsunela pomysl, zeby diete stopniowo uzupelniac o produkty dla dzieci alergikow, kaszki, kleiki.
    Ostatnio w ramach szybkiego 2 sniadania jadam kleik ryzowy na wodzie (mozna bebilon pepti) z musem jablkowym.

5. ANIK78

CIASTECZKA OWSIANE - zmodyfikowany przepis :)

1/2 kg płatków owsianych
    1,5 margaryny zwykłej
    3/4 szkl. mąki
    3/4 szkl. cukru
    2-3 jajka przepiórcze
    zapach śmietanowy

Wszystkie składniki wrzucamy do miski, wygniatamy. Robimy cieniutkie placuszki i układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy do uzyskania złocistego koloru, około 20 minut w temperaturze 180 stopni.

Z podanych proporcji wychodzi około 25-30 ciasteczek.

6. asioczek

asioczek Fan(ka)

RYŻOWE CIASTECZKA

składniki:
    - paczka kleiku ryżowego (200g)
    - 1 szkl cukru pudru - mozna mniej,
    - cukier waniliowy
    - łyżeczka proszku do pieczenia,
    - kostka margaryny
    - 3 jaja kurze

Kleik wysypujemy na stolnicę razem z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i proszkiem do
    pieczenia, dodajemy margaryne i siekamy nożem na drobne kawałeczki, potem robimy dziurkę na
    jaja i zagniatamy ciasto. Następnie odrywamy małe porcje i robimy kulki a na środku palcem
    dziurkę na ewentualny dżem, który kładziemy w dziurkę po upieczeniu. Piieczemy około 25-30 minut w temp 180 stopni.

7. sylwia532

sylwia532 Fanka BB :)

zaciekawil mnie przepis na ciasteczka owsiane anik-a one wychodza takie dosc chrupiace czy tak sie kleja

8. ANIK78

Sylwia, zależy od piekarnika, bo robiłam w elektrycznym i w gazowym i muszę przyznać, że z elektrycznego są dużo lepsze, bo bardziej chrupiące. Ale ogólnie są chrupiące :) i dobre.

Dzisiaj upiekłam drugi raz szarlotkę sypaną - pycha! Dałam jednak 2 kg jabłek i masy sypkiej o 1/3 więcej niż w oryginalnym przepisie, wyszła mi cała blacha 25 na 30cm. :)

9. catherinka

catherinka Marzec'06 i Lipiec'09

Widzę, że nie tylko ja podpatruję i używam Waszych przepisów :)

Ostatnio co dwa dni piekłam takie ciasto z jabłkami, na które kiedyś któraś z Was zostawiła przepis (6 jabłek, szklanka cukru, 2 szklanki, mąki, 6 łyżek oleju i łyżeczka sody oczyszczonej) - faktycznie chwilka roboty i tylko jedno naczynie brudne :) Troszkę go zmodyfikowałam -bo dodałam ostatnio cynamon :)

10. reklama
  11. anian

anian Fanka BB :)

catherinka uwielbiam to ciasto piec, a nade wszystko jeść ;D

12. catherinka

catherinka Marzec'06 i Lipiec'09

Anian, ja zawsze muszę się ścigać w jego zjedzeniu z mężem, bo jak nie upilnuję blachy to pół ciasta nie ma po 10 minutach ;D ;D ;D

Poleć forum