reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy kulinarne :)

Polecam salatke rybna z ananasem i cebula.
Wiem, nie brzmi zachecajaco. Ja mialam pewne watpliwosci co do niej, ale mi smakuje.
Pokrojone w kostke (albo jak kto woli) filety rybne smazymy - tak jak smazy sie rybke:-)
Oddzielnie podsmazymy cebulke na miekko i dodajemy ananasy (kostka) z puszki. Chwile to dusimy. Nastepnie dodajemy kilka lyzek ketchupu i sok z anansow (wg przepisu z dwoch puszek, jednak wedlug mnie jest to za duzo), sol i pieprz do smaku.
Nastepnie mieszamy z ryba. Ja ukladam warstwowo.
Smacznego!
 
reklama
Polecam salatke rybna z ananasem i cebula.
Wiem, nie brzmi zachecajaco. Ja mialam pewne watpliwosci co do niej, ale mi smakuje.
Pokrojone w kostke (albo jak kto woli) filety rybne smazymy - tak jak smazy sie rybke:-)
Oddzielnie podsmazymy cebulke na miekko i dodajemy ananasy (kostka) z puszki. Chwile to dusimy. Nastepnie dodajemy kilka lyzek ketchupu i sok z anansow (wg przepisu z dwoch puszek, jednak wedlug mnie jest to za duzo), sol i pieprz do smaku.
Nastepnie mieszamy z ryba. Ja ukladam warstwowo.
Smacznego!
Ale pysznie brzmi:-) Mniam.. ochoty mi narobiłaś:-p:-) w piątek zrobię:tak::-)
 
a ja sprobuje jutro zrobic rybke po grecku mniam :-) a po jutrze alb za dwa dni upichce lasagne bo nigdy nie jadlam jeszcze :tak: a tak chwalicie to kusi i kusi ;-)
 
jem sobie teraz pychotkę-zupkę :-)
jest nietypowa, więc się podzielę z Wami przepisem:
ZIELONA ZUPA RYBNA
składniki:
duży filet z ryby (jak biorę pangę, ale może też być dorsz)
duża cebula
2 banany
nieco masła, curry, mąki, bulion (kostka bulionowa)


  • filet kroimy na małe kawałeczki

  • wrzucamy do wody z bulionem (kostką bulionową) i gotujemy

  • w tym czasie cebulkę kroimy na kosteczkę i smażymy na złoto z masłem, pod koniec wrzucamy curry i nieco mąki (ja wolę kukurydzianą, ale zwykła też jest ok)
  • taką usmażoną cebulkę dorzucamy do gotującej się rybki
  • gotujemy wszystko 20 min
  • do talerza wrzucamy pokrojony banan w talarki, lub połówki talarków, a następnie wlewamy zupę
brzmi dziwacznie, ale jest przepyszna :tak: i szybko się ją robi
polecam :-)

ps. mój Darek, który nienawidzi ryb ją polubił, aż byłam w szoku :szok:
 
a ja dzisiaj jak tylko wroce z zalatwiania internetu robie krokiety z serem zoltym i pieczarkami :) pyszne sa i jak ktoras z pan ma ochote a nie robila jeszcze to daje przepis :)

ciasto jak na nalesniki

farsz:
1 cebula
pieczarki
ser zolty

w rondelku podsmazyc cebulke jak sie juz zrobi lekko zlota wrzucic starte na tarce na duzych oczkach pieczarki posolic dodac pieprz i trzymac na ogniu malym dopoki woda cala nie wyparuje. doprawic pozniej jeszcze do smaku pieprzem i sola jesli za malo i dac do ostygniecia... jak wystygnie zetrzec do tego na tarce tez na duzych oczkach ser zolty kto ile chce i potem smarowac nalesniki zlozyc w jajku i bulce i na patelnie mmmniam ;-) pyyycha :-):tak:
 
To ja wam wrzucę przepis na sałatkę "Zółtą", bardzo ją lubię, ale odradzam tym, którzy nie lubią przyprawy curry. Piszę z głowy więc może być nieco nieskładnie

2 podwójne piersi z kurczaka pokroić w kostkę, podsmażyć na oleju z niewielką ilością papryki słodkiej

1 puszka ananasa - kostka (nie wylewać soku, będzie potrzebny do sosu)

1 żółta papryka - pokroić w kostkę

2-3 woreczki ryżu - ugotować oczywiście posolić ryż

1 puszka kukrydzy

Wszystkie składniki wymieszać

Sos

4 łyzki majonezu + 4 łyzki soku z ananasa wymieszać i dodać 1/2 lub 1 łyzkę curry.
Sałatkę posolić i popeprzyć do smaku.
 
Prosta sałatka dla tych, które maja smaki "na ostro i kwaśno" :-p
Składniki:
1/2 litrowego słoika ogórków konserwowych
1 mały słoik papryki konserwowej
20 dkg szynki konserwowej
10-20 dkg twardego sera żółtego
opcjonalnie - mały słoiczek cebulek marynowanych
majonez
przyprawy: sól, pieprz, słodka papryka mielona, płaska łyżeczka cukru

Ogórki, paprykę i szynke pokroic w kostkę, ser utrzec na tarce o grubych oczkach. Ewentualnie dodać cebulkę odsączoną z zalewy. Dodać majonez (3-4 łyżki) przyprawić (nieduzo solić - składniki sa juz dośc słone), wymieszać. Smacznego :happy:
 
jeszcze przepis na prostą i szybką a efektowną zupe krem z zielonego groszku (przepis Pascala)
Zupa z groszku z mascarpone i chrupiącym bekonem

2 kostki Bulionu cielęcego Knorr
2 łyżki oliwy
1 cebula pokrojona w piórka
500 g mrożonego groszku
6 plasterków bekonu (bardzo dobre w tej roli jest też dobrej jakości salami- np. z pieprzem czy suszonymi pomidorami)
4 suszone pomidory pokrojone w paseczki
80 g mascarpone (może byc gęsta smietana lub serek topiony śmietankowy)
sól, pieprz

1. Zagotuj 1 litr wody. Dodaj 2 kostki bulionu, wymieszaj i gotuj minutę.
2. W garnku rozgrzej 2 łyżki oliwy i podsmaż na niej cebulę. Dodaj groszek i smaż pół minuty.
3. Zalej bulionem, zagotuj (bez przykrycia - wtedy groszek zachowa ładny zielony kolor).
4. Pokrój bekon lub salami w paseczki i podsmaż na suchej patelni na chrupko. Dodaj pomidory i smaż jeszcze minutę.
5. Zmiksuj zupę, ponownie zagotuj. Dodaj mascarpone, (serek topiony lub śmietanę), wymieszaj.
6. Dopraw solą i pieprzem do smaku. Wlej do kokilek i posyp bekonem lub salami i pomidorami.


Tylko ważna sprawa: pod żadnym pozorem nie używajcie groszku z puszki, bo zupa będzie miała brzydki, bury kolor.

 
reklama
bardzo dobry dla mam, które maja problem z mała ilością żelaza. Potem podam jeszcze przepis na zdrowy barszczyk z zakwasem.
1 kg buraków kawałek skórki razowego chleba 2–3 ząbki czosnku łyżeczka cukru kilkanaście ziaren gorczycy szczypta soli szczypta pieprzu
Buraki obrać, opłukać, poszatkować w niezbyt cienkie plastry. Włożyć do dużego słoja albo kamionkowego garnka. Zalać ok. 2 l zimnej przegotowanej wody. Dodać skórkę chleba, obrane i pokrojone ząbki czosnku oraz cukier, gorczycę, sól i pieprz. Przykryć gazą i postawić w ciepłym miejscu. Po 4–5 dniach, gdy płyn już sfermentuje, przelać go do butelek. Zakwas można przechowywać w lodówce ok. tygodnia.
 
Do góry