reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne

Ja ostatnio robiłam zupę gulaszowa

Składniki:
Wołowina z udźca
Ziemniaki
Pieczarki
Papryki różnokolorowe
Passata pomidorowa
Cebula
Czosnek
Bulion wołowy

Mięso i cebule pokroić w kostkę podsmażyć razem. Przełożyć do garnka, zalać bulionem i gotować do miękkości. Dodać ziemniaki pokrojone w kostkę, jak juz bedą miękkie dodać pieczarki, papryki i passate pomidorowa. Jak papryka bedzie miękka przyprawić wg uznania np czosnek, majeranek, lubczyk, papryka ostra, bazylia, oregano itp

Ilośc i proporcje składników dowolna wg uznania
Pyszna, rozgrzewajaca i sycaca
 
reklama
Lasagne z lososiem i szpinakiem

Lososia 500g
Szpinaku 500g
Maslo
Maka
Przyprawy
Czosnek
Cytryna

1. Lososia kroimy w male kosteczki, solimy, pieprzymy, polewamy sokiem z cytryny i odstawiamy
2. Szpinak zalewamy wrzatkiem, zostawiamy na okolo jedna minute w miedzy czasie roztapiamy lyzke masla dodajamy ugnieciony czosnek i czekamy az bedzie pachniec czosnkowo i wrzucamy szpinak, smazymy okolo 2 minutek, odstawiamy
3. Robimy sos beszmelowy (roztapiamy 3 lyzki masla plus trzy lyzki maki, dolewamy 400ml mleka, gotujemy do uzyskania konsystencji sosu. Odstawiamy z ognia, dodajemy tymianek, sol, pieprz do smaku plus jedna lyzke kwasnej smietany albo lepiej greckiego jogurtu- zdrowiej)
4. Przygotowujemy makaron jak na opakowaniu.
5. Ukladamy spaghetti- sos, makaron, sos, losos, szpinak, makaron, sos, losos, szpinak, makaron sos na wierzch, jak sie lubi to posypac zoltym serkiem.
6. Wsadzic do piekarnika na ok 40 minut na 200 stopni.
7. Smacznego :-)
 
Sałatki:

1. Roszponka, szynka dojrzewająca, winogrona, suszony pomidor, orzechy lub słonecznik, ser pleśniowy Blue, jako sos łyżka zalewy z suszonych pomidorów - pycha

2.

Burak gotowany/pieczony, feta, balsamico
Sałata lodowa, grzanki czosnkowe, jajko na twardo, plastry parmezanu, winegret


Mogę polecić również stronę .vigorprzyprawy.pl/product-category/mieszanki-przyprawowe/przyprawy-do-salatek/ Można kupić tutaj dobrej jakości przyprawy do sałątek.
 
Ostatnia edycja:
Ja latem robię ogórki ala mizeria lekkiej zalewie później tylko odlewam zalewę dodaje jogurtu/śmietany doprawiam i mam mizerię, robię też buraczki w zalewie i potem tre je na sałatkę np. Z cebulą i papryką lub smażę na patelni.

pszczolkakasia.pl/historia-pochodzenia-czarnuszki-dowiedz-sie-wiecej/



W ostatnim czasie praktycznie do wszystkiego dodaję czarnuszkę, przyprawa ma świetny aromat i nadaje zupełnie innego charakteru jedzeniu :)
 
Ostatnia edycja:
Warto w życiu uczyć się nowych umiejętności. W dzisiejszych czasach jedną z popularniejszych jest gotowanie. Nie ma się co dziwić jak zobaczymy ceny dań w restauracjach czy deserów w cukierniach. Niestety koszta prowadzenia takich biznesów poszły bardzo mocno do góry, a przy okazji jakość spadła. Dlatego na forach internetowych tak chętnie wymieniamy się przepisami na pyszności. Jeżeli chodzi o coś fantastycznego do kawy, to sprawdźcie - Link do: Tarta jaglana ze śliwkami - przepis na Uwielbiam.pl Świetna okazja by wykorzystać sezonowe owoce i zaskoczyć swoich bliskich czymś pysznym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry