reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeprowadzka z niemowlęciem za granice do ojca dziecka (obcokrajowca)

Dołączył(a)
12 Wrzesień 2022
Postów
5
Witam, czy są tu mamusie które były w podobnej sytuacji i mogą mi doradzić? Jestem z partnerem (nie Polak, ale z państwa UE), mamy 3 miesięczne dziecko. Ja jestem w Polsce z dzieckiem na macierzyńskim, ojciec dziecka pracuje u siebie za granicą. Planujemy przeprowadzkę do niego. I teraz nie wiem jak za to się wziąć.

Z dzieckiem zameldowani jesteśmy w Polsce, czy muszę dziecko zameldować za granicą? Czy wyjechać oficjalnie tylko na pobyt czasowy? Pobyt stały w Polsce, czasowy za granicą?
Czy jeśli wyjedziemy za granicę podczas mojego macierzyńskiego, nadal z dzieckiem będę mogła korzystać z polskich lekarzy?
Czy ojciec może ubezpieczyć tam naszego syna aby mógł korzystać z opieki medycznej, podczas gdy nadal będzie miał ubezpieczenie ode mnie(ZUS, NFZ)?
 
reklama
To zależy wszystko od kraju do którego chcesz wyjechać, nie wszystko wyglada wszędzie tak samo, spróbuj zapytać w ambasadzie polskiej w tym kraju
 
Do góry