reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przez ile dni można podawać przeciwgorączkowy

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
cześć. Mój 6latek od 6 dni ma podwyższoną temp, nieznacznie bo do 38, no ale to już prawie tydzień. W tym czasie poszło opakowanie neosine i kidofenu. Co mogę zrobić dalej? Do lekarza chyba nie warto iść a nie wiem co jeszcze mogę mu podać ? Dodam ze nie ma innych objawów
 
reklama
Rozwiązanie
A miał już ospę? Zdarza się, że przed wysypem jest tak długo temperatura. Zresztą 38 stopni to jeszcze nie tragedia, gdyby była jakaś bakteria to raczej by szło w górę, to może faktycznie raczej jakiś wirus
Neosine to syrop przeciwwirusowy.Przyczyna może być zakażenie bakteryjne.
Najwyższy czas na lekarza, leki przeciwgorączkowe mogą zbić gorączkę, ale skoro ona wraca to musi być jakaś przycza - stan zapalny, zakażenie bakteryjne lub jeszcze coś innego. Trwa to już za dlugo aby czekać.
 
@ula2105 Kidofen zawiera paracetamol, więc najpierw zastanów się jak coś napiszesz.

@Mamaona na A jakim termometrem mierzysz? Dziwna sytuacja, że tyle dni temperatury bez innych objawów (np. kaszel, katar, ból brzucha). Ja bym podawała dodatkowo dużo picia i wit. C. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi. Może będą mu stałe zęby wychodzić?
 
reklama
A miał już ospę? Zdarza się, że przed wysypem jest tak długo temperatura. Zresztą 38 stopni to jeszcze nie tragedia, gdyby była jakaś bakteria to raczej by szło w górę, to może faktycznie raczej jakiś wirus
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry