reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost Beta HCG, wynik progesteronu

Dołączył(a)
10 Październik 2023
Postów
14
Witam Was serdecznie i proszę o podpowiedzi...

W poniedziałek Beta HCG 22,3 mIU/ml (9-10 dni po owulacji) - dzisiaj po 48 h jeszcze dostałam skierowanie aby powtórzyć: Beta HCG 75,7 mIU/ml oraz progesteron 16,5 ng/ml. W związku z tym, że mam prywatną opiekę medyczną rozmawiałam z dyżurującym na infolinii ginekologiem, bo na wizytę stacjonarną u mojej dr jeszcze za wcześnie - chciałam skonsultować wyniki i żałuję, że to zrobiłam. Chyba, że naprawdę są takie złe?
Dr powiedziała, że przyrost jest za duży i że może świadczyć o ciąży bliźniaczej albo o pewnych jednostkach chorobowych, a progesteron jest za niski i może świadczyć o nieprawidłowo rozwijającej się ciąży. Zgłupiałam ... ponieważ na moje amatorskie oko te wyniki wydawały się ok. Proszę odpiszcie, bo chyba dziś nie zasnę ...
 
reklama
Wiecie co - dziękuję za słowa otuchy. Naprawdę wydawało mi się, że trafiłam na jakąś wariatkę, ale jak się słyszy takie coś to chce się potwierdzenia, bo nie myśli się racjonalnie. Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :).
 
Wiecie co - dziękuję za słowa otuchy. Naprawdę wydawało mi się, że trafiłam na jakąś wariatkę, ale jak się słyszy takie coś to chce się potwierdzenia, bo nie myśli się racjonalnie. Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :).
Jedna kobietka z forum miała przyrost bety po 48h 2700%:D. Nie żartuję:). Przecież jak sobie wpiszesz kalkulator beta to wynik na pewni wyjdzie Ci w normie. Odnośnie progesteronu, jeżeli będzie Ci spadał to pewnie dostaniesz od lekarza progesteron.
 
To to faktycznie hardkorowy przyrost :D. Tak, właśnie liczyłam. wg kalkulatora, że jest w normie mimo, że na oko widziałam że jest ok :). Bardziej tą konsultację chciałam odbyć ze względu na progesteron, bo tu totalnie nie pamiętałam z pierwszej ciąży, ale chyba poziom miałam podobny. Stąd zaczęłam dopytywać o co chodzi z tymi scenariuszami, ale nie chciałam już za bardzo ciągnąć tej głupiej rozmowy ...
Jak często badać progesteron ? :)
 
To to faktycznie hardkorowy przyrost :D. Tak, właśnie liczyłam. wg kalkulatora, że jest w normie mimo, że na oko widziałam że jest ok :). Bardziej tą konsultację chciałam odbyć ze względu na progesteron, bo tu totalnie nie pamiętałam z pierwszej ciąży, ale chyba poziom miałam podobny. Stąd zaczęłam dopytywać o co chodzi z tymi scenariuszami, ale nie chciałam już za bardzo ciągnąć tej głupiej rozmowy ...
Jak często badać progesteron ? :)
Ja miałam podobnego proga w pierwszej udanej ciąży :) nie był za mały, dupka dostałam dla spokoju głowy. Teraz miałam między 13 a 11 i mi dupka nie dali. Ale tez wtedy miałam plamienia a teraz nie mam nawet bólu brzucha.
 
To to faktycznie hardkorowy przyrost :D. Tak, właśnie liczyłam. wg kalkulatora, że jest w normie mimo, że na oko widziałam że jest ok :). Bardziej tą konsultację chciałam odbyć ze względu na progesteron, bo tu totalnie nie pamiętałam z pierwszej ciąży, ale chyba poziom miałam podobny. Stąd zaczęłam dopytywać o co chodzi z tymi scenariuszami, ale nie chciałam już za bardzo ciągnąć tej głupiej rozmowy ...
Jak często badać progesteron ? :)
Tzn nie wiem jak to wygląda ogólnie, ale lekarz nie zlecają badania progesteronu. Ja zrobiłam sama dla siebie i np jednego dnia miałam 21, a już 3 dni później miałam tylko 11, a jak zrobiłam za parę dni znowu to już było tylko 9. Więc po tych wynikach ja dostałam progesteron i długi czas brałam, ponieważ miałam między czasie plamienia.
 
reklama
Tzn nie wiem jak to wygląda ogólnie, ale lekarz nie zlecają badania progesteronu. Ja zrobiłam sama dla siebie i np jednego dnia miałam 21, a już 3 dni później miałam tylko 11, a jak zrobiłam za parę dni znowu to już było tylko 9. Więc po tych wynikach ja dostałam progesteron i długi czas brałam, ponieważ miałam między czasie plamienia.
Rozumiem. Mi pamiętam moja dr w pierwszej ciąży mówiła, bo miałam podobny progesteron jak teraz, że jest ok - i że właśnie jeśli nie mam żadnych plamień to nie ma potrzeby włączania luteiny. Stąd przez tą "dr" wczorajszą doznałam lekkiego szoku z tym co mi naopowiadała .
 
Do góry