reklama
 1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

Przyrosty BhCG poniżej normy, pęcherzyk w macicy. Proszę o pomoc.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Magdalena2731, 15 Sierpień 2018.

 1. Magdalena2731

  Magdalena2731

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kobietki, przejrzałam forum ale nie znalazłam sytuacji która byłaby podobna do mojej. Oto moje przyrosty bety:
  5.08 - 266
  7.08 - 416
  9.08 - 497
  13.08 - 681
  Przyrosty są niskie, poniżej normy. Wczoraj byłam u lekarza, przy takiej becie podejrzewałam ciążę pozamaciczną lecz gienkolog znalazł pęcherzyk ciążowy zagnieżdżony w macicy o wymiarach 4 mm. Jednak powiedział,że przyrosty go niepokoją. Przepisał mi Duphaston i 20 powtórzyć kolejna betę. Nie wiem co mam o tym sądzić. Wiek ciąży ocenił na ok 2 tygodnie a wg ostatniej miesiączki wychodzi 6. Dodatkowo przestały mnie boleć piersi, nie mam mdłości tylko boli podbrzusze po lewej stronie. Czy czeka mnie poronienie?
   
 2. agapemru

  agapemru Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo mi przykro ale prawdopodobnie tak...
   
 3. reklama
 4. Magdalena2731

  Magdalena2731

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czyli nie ma już szans,że beta odbije do prawidlowych wastosci?
   
 5. Pilades

  Pilades Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przykro mi ale niestety raczej nie odbije. Po dwoch dniach powinno przyrastac o min 66%. Ja miałam kilka poronien i zle przyrosty oznaczały poronienie. Ostatnie poronienie to było puste jajo płodowe (nie pojawił sie zarodek) beta długo przyrastała dobrze, także nawet to nie zawsze daje gwarancje.
  Trzymaj się - to niestety zdarza sie bardzo wielu kobietom :(
   
 6. MaryH

  MaryH Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  45
  Jeszcze jakiś czas temu napisalabym Ci to samo co @Pilades. Ale nie dawno na forum w innym temacie była dziewczyna też z bardzo niskimi przyrostami bety (dużo poniżej normy) a aktualnie jest w 7 tygodniu i widziała już bijące serduszko dziecka. Rzeczywiście jest tak że niskie przyrosty bety nie wróżą nic dobrego i w większości przypadków kończą się źle, ale trzeba mieć nadzieję. Pozostaje Ci czekać od usg do usg. Czeka Cię mega trudny czas teraz ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Trzymaj się!
   
 7. Magdalena2731

  Magdalena2731

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozumiem, dziękuję że odpisałaś. Bardzo boje się poronienia.. to jest moja pierwsza ciąża, nie wiem jak zareaguje mój organizm..
   
 8. Magdalena2731

  Magdalena2731

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jesteś pierwszą osobą, która napisała mi,że takie niskie przyrosty bety skończyły się zarodkiem z serduszkiem. Lekarz był bardzo profesjonalny ani nie rozbudził we mnie nadziei ani nie powiedział,że na pewno poronie. Nie mogę się doczekać poniedziałku i kolejnej bety, bo wizyta u ginekologa dopiero 28...
   
 9. Pilades

  Pilades Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozumiem cie doskonale. Organizm akurat radzi sobie lepiej niż psychika...
  Napisz w poniedziałek jak sytuacja.
   
 10. reklama
 11. Magdalena2731

  Magdalena2731

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Napiszę na pewno. Szkoda,że lekarz wprost nie powiedział mi co mnie czeka... Wole obiektywną prawdę niż sztuczne pocieszanie. A jak beta w poniedziałek znowu wzrośnie ale bardzo malutko - jak do tej pory- to co to będzie znaczyć? Puste jajo?
   
  Ostatnia edycja: 15 Sierpień 2018
 12. MaryH

  MaryH Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  45
  Kiedyś tu @Destino bardzo trafnie odpisała jednej dziewczynie o takich przypadkach. Rzeczywiście najczęściej nie kończą się one dobrze i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Ale zdażają się też maleńkie cuda które chodzą i mówią "mamo". Nic tu do końca nie jest przesądzone. Na pewno niskie przyrosty bety są bardzo dużym powodem do niepokoju ale dalej pozostaje Ci tylko czekać.
   

Poleć forum