reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PYTANIA ?? różnej tematyki

Witam, chciałam sie zapytac, kiedy powinnam zapisać dziecko do przedszkola? Wiem, że w Szczecinie jest bardzo mało wolnych miejsc, na jedno miejsce często przypada troje lub wiecej dzieci. Kiedy powinnam zacząć coś robić w tym kierunku?
 
reklama
k@m@ do przedszkola zapisujesz w marcu w tym roku gdy dziecko konczy 3 lata czyli 2014 chyba u ciebie:-), no chyba ze przez te pare lat cos sie jeszcze zmieni
 
koleżanka zapisała już jak córa miała 3 czy 4 miesiące...

Ale zapisała chyba do prywatnego przedszkola bo do państwowych rekrutacja jest raz w roku, tak koło marca - kwietnia.

I to nie jest chyba prawda że na 1 miejsce przypada 3 lub 4 dzieci...
Czytałam w ubiegłym roku że wszystkie chętne osoby dostały miejsce w jakimś przedszkolu, choć niekoniecznie w takim jakie wybrali na samym początku.

Ale zaznaczam, że mogę się mylić w tej kwestii.



A do prywatnych podobno faktycznie - im wcześniej się zapisze tym lepiej:)
 
Wolałabym aby dziecko poszło do prywatnego ale czy bedzie nas na to stac to nie wiemy, wiec musimy rozpatrzyc wszystkie mozliwości. Przedszkola publiczne też nie są w cale tanie. Edzia1509 też słyszałam, że niekiedy rodzice zapisują dzieci do przedszkola gdy te mają zaledwie kilka miesięcy a to dla tego, że miejsc jest mało i ciężko sie dostać. Bardzo często też jest tak, że dyrektor wpisuje dziecko na tzw. ''listę rezerwowych'' i każe czekać, a czas oczekiwania wydłuża się nie raz do roku. I to bez znaczenia czy to prywatne czy publiczne przedszkole. Wczoraj poczytałam troche jak to wygląda w naszym mieście i rodzice piszą, że jest problem. Wpiszą takich w kolejkę i czekają. A ceny też nie są małe, prywatne to mniej wiecej 600-700 zł za miesiąc bywa że wiecej. Publiczne natomiast wprowadziło nowe zasady opłat za każde spóźnienia są koszty. :/ Biedne te nasze dzieci. Zamiast pomagać to oni jeszcze dołki kopią .
 
k@m@ co do przedszkoli to moje 2 córki chodza teraz do przedszkola publicznego, zapisy do publicznych sa raz w roku, tak jak pisze zylcia okolo marca-kwietnia droga elektroniczna, podajesz 3 przedszkola, jedno głowne i dwa takie w razie jakby do pierwszego nie przyjeli, a co do prywatnych to moze i mozna wczesniej zapisywac, nie wiem, w kazdym razie ja jestem zadowolona z publicznego
moje dziewczyny chodza od 8.30 do 14.30, starsza na angielski dodatkowo a młodsza na rytmike, i np koszt to w tym miesiacu za dwie zapłaciłam 325 zł razem z zajeciami dodatkowymi wiec chyba nie najgorzej:-)
 
kaoru to super:) kurcze a ja sie takich bzdur naczytałam. A powiedz czy z tymi dopłatami za spóźnienia to prawda?
 
k@m@ spóznienie jest wtedy gdy odbierasz dziecko po godzinach zamknięcia przedszkola, czyli po 16.30 wtedy chyba 25 zł, a tak, to po prostu dopłacasz za pobyt, np. jeżeli zadeklarowałas sie że odbierzesz dzieci do 15.00, a odbierzesz po 15.01-do 16.00 to placisz 2,9 za godzine.
 
Podczytuje sobie Was Szczecinianki od jakiegoś czasu, ale nie miałam okazji nic napisać. Moj synek chodzi od maja 2011 do prywatnego przedszkola, gdyż do państwowego może dopiero po skończonych 3 lat, mimo że pielucha dawno poszła w odstawke ale cóż. Za przedszkole płace miesięcznie 670 zł. Czynne jest od 7-17. Generalnie jestem zadowolona, małe grupy 2 wychowawczynie, mały zadowolony jedyny mankament to fakt, że nawet gdy choruje nie zwracane są pieniądze za nieobecność, a przy 3 latku przeziebienia zdarzaja się srednio raz na miesiąc i bywa, że nie ma go po 2 tyg rekord to miesiąc a płacić trzeba. Teraz będę się starać do państwowego może się uda, mam nadzieje:)
 
reklama
Nataszka - zazdroszczę szybkiego pozbycia się pieluchy. Hania jest w prawdzie trochę młodsza niż Twój syn ale my nadal się męczymy bo ona nie woła siku.

Kaoru3 - Twoje dzieci chodzą do przedszkola na Pomorzanach? Tak sobie coś kojarzę... Ja chcę Hankę posłać właśnie na Pomorzanach do przedszkola na 9 Maja.
 
Do góry