reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PYTANIA ?? różnej tematyki

k@m@ myślę ,że wraz z rozmaitym jedzeniem zapach kupy dziecka się zmienia.ja nie raz nie mogę do toalety wejśc jak któryś ... hehe pamiętam jak Kuba był malutki jak jadł bebiko to zapach był taki niemowlęcy a jak jadł mleko dla alergików to śmierdziało już w drugim pokoju kwasem masakra.i w zależności co dzieci zjedzą zapach sie zmienia,nie raz kolor i konsystencja:) więc nie martw się:)
 
reklama
Dziewczyny, może zwróciłyście uwagę, gdzie w naszym mieście sa tablice ogloszeń? Chodzi mi o ogłoszenie o dniach otwartych szkoły. Dziś znalazłam tablicę w Netto. Kiedyś były w Biedronkach ale chyba zlikwidowali, bo dziś byłam w jednej i nie było.
Może w jakiś marketach? Albo gdzieś indziej, gdzie można takie ogloszenie powiesić.
 
Dziewczyny czy chodzicie/chodziłyście z dziećmi na rytmikę? Od paru dni teściowa suszy mi głowe :( Ostatnio kiepsko u nas z kasą i wolałabym uniknąć nieprzemyślanych wydatków. Ale pytanie czy powinnam z małym na takie zajęcia uczęszczać? Czy to pomaga w rozwoju itp.?
 
Odpowiednio dobrana muzyka zawsze pomaga w rozwoju dziecka. Ja osobiście rytmikę robiłam dziecku w domu, piosenki dziecięce, taniec, często w Biedronce są tanie drewniane instrumenty u Nas robily furorę i pomagały a jeśli nie to grzechotkę z fasoli i pudelka każda z Nas zrobi.
Zresztą ja jestem Wielką przeciwniczką wysyłania maluchów na tysiące zajęć.

Tablice- mogę tylko pomóc na prawobrzeżu. A więc Kaufland, Centrum handlowe Helios 1 przy dużym parkingu, 2- za Rossmanem. Podjuchy Pętla Autobusowa.
 
Dziewczyny czy chodzicie/chodziłyście z dziećmi na rytmikę? Od paru dni teściowa suszy mi głowe :( Ostatnio kiepsko u nas z kasą i wolałabym uniknąć nieprzemyślanych wydatków. Ale pytanie czy powinnam z małym na takie zajęcia uczęszczać? Czy to pomaga w rozwoju itp.?

Ja polecam z czystym sumieniem rytmikę w Pałacu Młodzieży dla dzieci od 2 lat. Chodzę z Hanią od września i jest rewelacyjnie - 2x w tygodniu koszt 30 zł za miesiąc.
Byłam kilka razy na Witkiewicza - też było ok ale zdecydowanie drożej - 90 zł za miesiąc.
Sądzę, że wcześniejsze zajęcia nie mają większego sensu. Takiego malucha lepiej chyba umuzykalniać dziecko w domu przez wspólne słuchanie piosenek, tupanie i klaskanie do rytmu, czy granie na instrumentach perkusyjnych.
 
Czy któraś z Was korzystała może z pomocy odpłatnej położnej? wiadomo jak to jest w szpitalach, wszystko fajnie, ale jak nie zapłacisz, to się pacjentem nie zajmą porządnie. Zastanawiamy się z mężem nad opłaceniem położnej, która będzie przy porodzie a potem pomoże przy dziecku. Czy znacie jakieś odpłatne położne?
 
Kupiłam w Lidlu formę silikonową w kształcje zająca. Ma dość cienkie uszy w niektórych miejscach. Zastanawiam się, jaki typ ciasta mogę w niej upiec. Obawiam się czy uszy się nie połamią. Jestem dość ciemna jeśli chodzi o ciasta. :-) Ale wydaje mi się, że piaskowe może się połamać z tymi uszami. Może drożdżowe czy biszkoptowe? A może polecicie jakiś przepis? Nigdy nie miałam formy silikonowej, zresztą rzadko piekę.
Teraz mąż kupił automat do pieczenia chleba w Lidlu i on wypieka chlebek czasami.
No i może jeszcze jakiś pomysl, jak ozdobić takiego zająca. W oczka rodzynki? ;-)

Jeszcze raz radosnych świąt Wam życzę.
 
Czy któraś z Was korzystała może z pomocy odpłatnej położnej? wiadomo jak to jest w szpitalach, wszystko fajnie, ale jak nie zapłacisz, to się pacjentem nie zajmą porządnie. Zastanawiamy się z mężem nad opłaceniem położnej, która będzie przy porodzie a potem pomoże przy dziecku. Czy znacie jakieś odpłatne położne?

ponawiam pytanie, bo też mnie to ciekawi :)
 
reklama
A ja mam pytanie z innej beczki: czy któraś z mam używała pielęgnacyjnego olejku Balneum do kąpieli? Kupiłam w aptece wielką butlę (500 ml-była promocja -20%) i zastanawiam się czy jest dobry i faktycznie wart swojej ceny (bez promocji 81 zł)? A co mamy dzieci poniżej 6.mies. używają do ochrony skóry przed słońcem? Kupiłam Ziajkę faktor 30 ale sama nie wiem... To jest emulsja - czy można jej używać do twarzy? Na opakowaniu nie napisali...
 
Do góry