reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PYTANIA ?? różnej tematyki

zylcia tak na 9 go maja
uwazam ze przedszkole fajne i pani dyrektor co najwazniejsze równa babka, moja Marta poszła nawet wczesniej do przedszkola bo ona z 5 stycznia więc 3 lata skonczyła w styczniu teraz dopiero ale został przyjeta od wrzesnia, no i samodzielna jest bardzo
 
reklama
Nataszka - zazdroszczę szybkiego pozbycia się pieluchy. Hania jest w prawdzie trochę młodsza niż Twój syn ale my nadal się męczymy bo ona nie woła siku.
.

Mój syn też długo nie wołał siku tego z czasem sie nauczyl jak majtki były mokre. Ja wogole szybko zaczełam nocnikowanie, zaraz jak nauczył się siedzieć pielucha poszła całkiem w odstawę jak miał jakieś 1.5 roku to były akurat wakacje więc łatwiej było. Drzemka bez pampersa na poczatku też kończyła się mokrą piżamą.
Wiesz ja jestem zdania, że dziecko chodzące w pampersie nie nauczy się wołać. Fakt dywan z domu zniknął, przebierany był wręcz po każdym siku i po mału doszliśmy do sukcesu. Obecnie woła również kupe sam ją robi i wyciera pupe. Pielucha jest tylko w nocy,bo nie trzyma tak długo. Zyczę wytrwałości i powodzenia;)))
 
Nataszka - Ona wcale nie chodzi w pampku. No właśnie w tym sęk że chodzi w majtkach i jakoś chyba po prostu wolniej u niej to fizycznie idzie.
Dziś na przykład sama chyba pierwszy raz pobiegła zrobić siku - zdjęła majtki i po prostu zrobiła na nocnik. Okazało się że trochę popuściła, więc myślę, że się bardzo stara ale może ten cały układ moczowy jeszcze nie dorósł...


Kaoru - Ja chyba będę musiała się przejść i zobaczyć to przedszkole z bliska i od środka :) nie wiesz czy tak można?
 
W takim razie to kwestia czasu i wyuczenia:) U nas bardzo pomogły Brawa jak zrobił siku na nocnik. My wysadzalismy średnio co 30-45 min jak było siku Brawo i była radocha. Jeśli nic to bez braw. Wiesz ja w teorie, nie dojrzały układ moczowy czy, że dziecko jest za małe/nie rozumie - nie wierzę ale to Ja;)
 
tak czytam i czytam o tym siusianiu do nocników i coś mi sie przypomniało, otóż moja teściowa opowiadała mi jak jej druga synowa zaczynała sadzać swoją córe na nocnik gdy mała tylko zaczeła siadać (ok.7-8 miesiąca) i teraz często-gęsto mi zawraca tyłek abym ja też już mojego sadzała. I teraz dziewczyny prosze powiedzcie mi czy to aby nie za wcześnie?
Moje zdanie- uważam, że to stanowczo za wcześnie, że i tak z tego nic nie wyjdzie, bo taki maluch nie rozumie i nie wie po co tak naprawde na tym siedzi, bardziej interesuje go nocnik niż potrzeba którą ma oddać, a sadzać po to by sobie dziecko posiedziało?- dziwne, myślę że odpowiedni czas na nocnik to okres między pierwszym a drugim rokiem życia.
 
K@m@ moim zdaniem to za wczesnie-ale to tylko moje zdanie.
Moja Nadia nosi jeszcze pieluche(nocnik kupiony od pol roku stoi:-D)Dopiero tak od lata zaczne ja sadzac i powolutku uczyc.
 
K@m@ pewnie,ze za wcześnie tak moja koleżanka robiła.ale dziecko powinno się sadzać jak wie co to siusiu i kupa.Damian miał 2 lata jak odstawiłam pieluchy.a Kuba jakoś tez tak,ale w nocy do 3lat były używane.
 
zylcia w marcu bedą dni otwarte przeszkola wtedy mozna obejrzec sale, zajęcia, nauczycielki itp ale z tego co widze to w srode u nas w przeszkolu bedzie zebranie bo nasi radni szczecinscy cos juz kombinują i 20 mają posiedzenie w sprawie przeszkoli cos o prywatyzacje chodzi i jakies filie mają otwierac, nie wiem, wybiorę się na zebranie to się dowiem jak to będzie naprawde od wrzesnia i czy jeszcze bedzie sie oplacało dzieci posyłac do przedszkoli
kama ja tez uwazam ze to za wczesnie sadzac na nocnik, najlepiej od roku i pare miesięcy jak ma dziecko, a co do nocy to ja kładłam przescieradło ceratowe bez pampersa i jak sie w nocy posikały to łóżka nie zalały, ale mokro im było i szybciutko przestały sikac w nocy:tak:
 
reklama
Skoro tu jest miejsce na pytania różnej tematyki to ja chyba zadam kolejne, od kilku dni trapi mnie coś bardzo śmierdzącego :shocked2: a mianowicie kupki mojego dziecka. Nie chce tu nikogo obrzydzać, z góry przepraszam za temat dziewczyny ale potrzebuje maleńkiej otuchy i rady zarazem. Do czego mogłabym ten smrodek przyrównać? hmm... niczym sie on nie różni od dorosłej biegunki. :shocked2: kupki są normalne, twardawe, plastelinowate. Mały je mnóstwo róznych rzeczy, ale czy to normalne aby tak smierdziała dziecięca kupa?
 
Do góry