reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytanie

Dołączył(a)
10 Sierpień 2010
Postów
11
Miasto
Opoczno
Sytuacja wygląda tak:7lat po ślubie mąż zaczął pić i bić żonę.Ona uciekła z dwójka dzieci do rodziców gdyż małżonek o mało co jej nie udusił(nigdzie tego nie zgłosiła),zaczęły się nękania telefonami jej i całej rodziny.W końcu policja zatrzymała męża po pijaku jeżdżącego samochodem bez prawa jazdy(kilka lat temu zabrali mu za jazdę po pijanemu).Ona chce rozwodu.W jaki sposób to rozwiązać żeby nie musiała płacić jego długów?Czy wnieść pozew o rozwód z orzeczeniem o winie?Jego rodzina oskarża ja o całe zło jakie się stało i mam wrażenie że chce odebrać jej dzieci.
 
reklama
W jaki sposób to rozwiązać żeby nie musiała płacić jego długów?
Jedyną możliwością jest ustanowienie rozdzielnosci majątkowej. Można ją ustanowić w drodze umowy notarialnej lub może to zrobić sąd. W szczególnych przypadkach sąd moze ustanowić rozdzielnosć z datą wsteczną.

Czy wnieść pozew o rozwód z orzeczeniem o winie?
Tego nie wiem. Nie znam po pierwsze sytuacji, a po drugie oczekiwań tej Pani.
 
Do góry