reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanko :)

G

goszczaca

Gość
Witam wszystkie mamy:) Mam pytanie jestemw 18/19 tc i od kilku dni doskwiera mi bol brodawek:/ czy jest cos co pomoze?

Kolejna rzecz,co zrobic z pekajacymi naczynkami na nogach? coraz wiecej ich mam, coraz gorzej to wyglada :/
 
reklama
W sprawie naczynek możesz skontaktować się z lekarzem i poprosić o maści lub kremy, których można używać w ciąży, np: z wyciągiem z kasztanowca, możesz się spytać, czy wolno ci łykać rutinoscorbin, bo rutyna w nim zawarta uszczelnia żyły. Dodatkowo ruszaj się, nie dopuść do nadwagi, odpoczywaj z nogami w górze, nie noś obcisłej bielizny i staraj się nie przebywać godzinami w jednej pozycji. Po ciąży pewnie część z nich zniknie, część pozostanie i wtedy ewentualnie można je usunąć.

 
Ostatnia edycja:
z brodawkami idź do lekarza a z naczynkami powstałymi już niewiele zrobisz- możesz zlikwidować laserem po ciąży:( natomiast warto zapobiegać- delikatny masaż od stóp w stronę serca wykonany przez męża, najlepiej codziennie:) trochę ruchu, np spacery, pływanie i częsty odpoczynek /i/lub sen z nogami lekko uniesionymi ku górze, pozdrawiam:)
 
Do góry