reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RATUNKU!!! Atopowe Zapalenie skóry?

Dołączył(a)
23 Luty 2011
Postów
1
U mojej córecziki rozpoznano na podstawie wyglądu skóry AZS...byliśmy u różnych specjalistów i każdy mówi co innego jeśli chodzi o sposoby pielęgnacji...można dostać szału...próbowałam już chyba wszystkiego..od maści cholesterelowej,Oilatum soft do kąpieli po różne maście dla alergików i nic...bardzo bym chciała wiedzieć jak skutecznie mam pomóc mojej kruszynie aby jej skórka była gładziutka...zauważyłam,że podczas snu jej twarzyczka i zwykle zaczerwieniona szyjka mają właściwy kolor...Czy ktoś mógłby mi SKUTECZNIE POMÓC?
 
reklama
ja kupiłam Emolium do smarowania po kapieli , płyn do kapieli Emolium i tej samej serii kremik do twarzy
drogo jak nic bo zapłaciłam ponad 105 zł
ale efekty widze
niewiem czy twojemu dziecku pomoze ale Emolium jest jednym z lepszych prodoktow dla atopikow
wiem ze pomaga masc sterydowa (na recepte) moja szwagiera uzywała ale mowi DZIAŁA tylko na krotko -
a jak wiadomo to sterydy i trzeba ostroznie

ja osobiscie boje sie podawac sterydy wole aby miała juz te czerwone policzki
 
Oleńko AZS najczesciej towarzyszy alergii wiec pomysl co moze Malenstwo uczulac. Do pielegnacji polecam ollian do kapieli a dermobase krem po. W ostrych przypadkach stosuje masc z hydrokortyzonem a na twarz dicortinef, ale to maksymalnie 7 dni bo to sterydy. Zapraszam tez do naszej grupy wsparcia tam znajdziesz wiele porad Mamy dzieci z atopowym zapaleniem skóry - Forum BabyBoom

Panią Ekspert przepraszam za post na tym watku
 
Co do tego Emolium to stosowałem (podobnie jak chyba z tuzin innych specyfików wśród których brakowało tylko nogi pająka i krwi dziewicy ;p) i niezbyt były efekty. Za to ktoś mi kiedyś polecił Restoraderm i dość szybko sobie poradził z AZS. No i jest znacznie tańszy niż Emolium
 
reklama
Oj czuje tu reklame ;-)

AZS nie da sie wyleczyc, mozna zaleczyc przy odpowiedniej pielegnacji i diecie. Nie ma idealnego srodka, bo dzieci nawet na to sie uczulaja. jest to wiec metoda prob i bledow
 
Do góry