reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

my też mamy kupę po każdym karmieniu. Ale takich porządnych wylewających się poza pieluszkę to są może dwie. Lekarka mówiła nam, że dzieciaczki karmione piersią mogą robić tych kup 10 dziennie albo i jedną na 3 dni i nie ma na to reguły. Jeśli brzuszek nie boli i dziecko przybiera to nie ma co się martwić kupkami.
 
reklama
Jejku moja karmiona jest mieszanie i mamy straszne problemy z kupką.Są momenty że nawet przez dwa dni nie może kupki zrobić.Daje jej do picia herbatę z koperku i nawet daje specjalne mleko na zaparcia ale póki co słabo nam to idzie.Wiecie może jak często dzieciątko karmione mlekiem matki i modyfikowanym powinno robić kupkę?
 
mrsmoon, my byliśmy dziś z wysypką i w sumie żaden pediatra nie jest w stanie stwierdzić co to:/ podejrzewa rumień, który pojawia się ok 6 tyg, potem znika i świadczy o skłonnościach dziecka do alergii (w przyszłosci). U nas znów się nasiliło dzisiaj. Jak się jeszcze pogorszy to mamy isć do dermatologa...
 
Już sabsimplex od wczoraj w użyciu, zastanawia mnie tylko czy nie za dużo tych wszystkich specyfików, a ten SS jest ma duże stężenie tego aktywnego składnika i w dodatku dawkowanie tez jak dla dorosłego chłopa...ale cóż próbujemy. Hanka dzis miała takie 2 kolkowe stany i dorywczo wydaje mi się najlepiej działa plantex bo po nim sie chwilowo uspokaja. Teraz po masazyku się wykupkała i leży spokojnie jak nigdy dotąd - oby to był dobry znak na najbliższy wieczór i noc ;-)

Co do kupek to robi moze z 6 dziennie- oczywiście jest to okupione zazwyczaj wieloma prężeniami i płaczem, gorzej z pierdzioszkami tych jest moze 2 dziennie. Kupki takie lejące/wodniste ale to chyba normalne po mleczku piersiowym, kolor wciąż taki zielonkawy, czasem wpada w żółć.

Angel nie wiem niestety jak to z butelkowymi dzieciaczkami

Kurcze wiele tu naszych dzieciątek ma juz problemy ze skórką - trzymam kciuki oby to nie było nic poważnego.
 
Kto by pomyślałam, że tak się można rozgadać o kupie:)))

A nie wiecie co zrobić z trądzikiem niemowlęcym? Marysia ma takie dwie krostki na policzku. Mam to czymś przemyć czy zostawic w spokoju?
 
Angel przepraszam,że się wtrącę, ale miałam ten sam problem. Moja mała nawet 4 dni potrafiła nie zrobić kupki, a jak zrobiła to była zielona i brzydko pachniała. Pediatra powiedział,że to jak najbardziej jest normalne. Po mm właśnie dziecko robi kupkę rzadziej, a zielona jest dlatego że te wszystkie mleka zawierają probiotyki i prebiotyki, stąd ten kolor. Mam nadzieję,że trochę pomogłam;-)
 
Tradzik niemowlecy jest jak najabardziej normalny. Nie nalezy z tym nic robic. Ma to zwiazek z duza iloscia hormonow plciowych w organizmie (przekazujemy je przy porodzie). Tradzik moze sie utrzymywac do ok pol roku. Czesciej i silniej wystepuje u chlopcow. Jego obecnosc jest jednak dobrym znakiem, bo wiadomo ze chlopak ma duzo testosteronu i w przyszlosci nie bedzie miec problemow z plodnoscia! Wiec nie ma sie zupelnie czym przejmowac i nic z tym nie trzeba robic. Nie wyglada to ladnie, ale samo przejdzie.
[wytlumaczyla mi to dzisiaj nasza neonatolog]
 
reklama
mój dzieciaczek robi tak 3 - 5 kupek dziennie większych i czasem popierdzi też z kupką. Pediatra powiedziała mi ze moze nawet zrobić do 15 dziennie i przy piersi to norma.

Anapi a ten trądzik może być na twarzy i na główce we włosach?
Mój Matti ma tego mnóstwo i nie wiem co z tym zrobić.
Myślałam ze to potówki, skończyłam smarować oliwką i smaruje teraz parafiną właśnie taką za 4 zł z apteki
 
Do góry