reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rejestracja w urzedzie pracy

Olil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2018
Postów
156
Moze ktoś sie orientuje czy umowe zlecenie taka studencką bez opłacania ubezpieczenia trzeba podawać podczas rejestracji w UP? Dodam ze nie mam nawet świadectwa pracy, jak potwierdzić to ze tam pracowałam, czy hyly pracodawca moze mi wystawić jakieś zaświadczenie?
 
reklama
Moze ktoś sie orientuje czy umowe zlecenie taka studencką bez opłacania ubezpieczenia trzeba podawać podczas rejestracji w UP? Dodam ze nie mam nawet świadectwa pracy, jak potwierdzić to ze tam pracowałam, czy hyly pracodawca moze mi wystawić jakieś zaświadczenie?
Tak z umowy zlecenia nie ma świadectwa pracy ale może wystawić zaświadczenie od kiedy do kiedy tam pracowałaś i dochody przez ten czas co tam zarabiałas. Tylko pamiętaj że umowę zlecenie licza tak że np jak masz przepracowany rok na takiej umowie to zaliczają tylko pół roku. Ja przynajmniej tak miałam jak pracowałam w Pl jeszcze na takiej umowie.
 
I zapytałam czy to w jakiś sposób będzie się wliczać do lat przepracowanych powiedziała mi że jak mam rok przepracowany na umowie zlecenie to wliczane zostanie tylko pół roku. Ze 2 miesiące na umowie zlecenie to jest tak jak by 1 miesiąc na normalnej umowie o pracę.

Do wyliczenia bezrobotnego też było mi to potrzebne i dodatkowo musialam wziąć zaświadczenie od pracodawcy wraz z dochodami.
 
I zapytałam czy to w jakiś sposób będzie się wliczać do lat przepracowanych powiedziała mi że jak mam rok przepracowany na umowie zlecenie to wliczane zostanie tylko pół roku. Ze 2 miesiące na umowie zlecenie to jest tak jak by 1 miesiąc na normalnej umowie o pracę.

Do wyliczenia bezrobotnego też było mi to potrzebne i dodatkowo musialam wziąć zaświadczenie od pracodawcy wraz z dochodami.
Ale Ty pewnie miałaś składki opłacane, więc to jest inna para kaloszy.
 
reklama
reklama
Do góry