reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rejestracje maleństw w urzędach itp.

mimimu

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczynki, jeśli się orientujecie napiszcie proszę jak wygląda sprawa z:

- rejestracją maleństwa w urzędzie - ile na to jest czasu i gdzie trzeba się udać
- zameldowanie w mieszkaniu
- odbiór becikowego (skoro już jest to trzeba odebrać ;-) )

Jak tu wygląda sprawa z dokumentami - czy wystarczy tylko akt urodzenia, wypis ze szpitala?

Wszystkim poinformowanym dziękuję za info i pozdrawiam cieplutko.

reklama

kasira

Rozwiązania
0
informacje z "rodzice"

Kiedy każde maleństwo trzeba zarejestrować nie póżniej niż 14 dni od narodzin

gdzie w urzędzie stanu cywilnego. W szpitalu otrzymasz zaświadczenie o urodzeniu dziecka.Znajdziesz tam informację, do którego urzędu masz się zgłosić.

kto może to zrobić Zgłosić dziecko może tata lub mama albo też inna pełnoletnia osoba upoważniona na pismie przez rodziców dziecka.W sytuacji gdy rodzice nie są małżeństwem powinni stawić się obydwoje, aby tata mógł oficjalnie uznać dziecko za swoje.

jakie dokumenty Trzeba mieć przy sobie dowody osobiste rodziców, zaświadczenie o narodzinach dziecka wydane przez szpital, odpis skrócony aktu małłżeństwa albo odpis skrócony aktu urodzenia narodzin matki(jeśli jest panną) albo odpis skrócony aktu małżeństawz adnotacją rozwodu(jeśli się rozwiedli)

ważne Zanim udasz się do urzędu stanu cywilnego, wybierz imię dla dziecka ( max 2 imiona)
Nie zapomnij później (około 1-3 miesiąceod zgłoszenia) odebrać z urzędu PESEL dziecka.

a tu jest o becikowym...
Becikowe - Krok po Kroku - Kliknij

Joanna P.

:))
Rozwiązania
0
jA PO PESEL MUSIALAM ZGLASIC SIE DO URZEDU MIASTA UZUPELNIC FORMULASZ BYL MI POTRZEBNY MOJ DOWOD I AKT URODZENIA DZIECKA.PO 14-DNIACH MOGLAM ODEBRAC PESEL.

mOZNA ZAREJESTROWAC DZIECKO W SWOJEJ MIEJSCOWOSCI JEZELI SIE RODZILO W INNYM MIESCIE.jA O TYM NIE WIEDZIALAM I TERAZ PO AKT UR. MUSZE JEZDZIC 40 KM. DO kATOWIC.

Joanna P.

Rozwiązania
0
PO PESEL MOZNA SIE ZGLOSIC NAWET W TYM SAMYM DNIU KIEDY SIE ZAREJESTROWALO DZIECKO W URZEDZIE STANU CYWILNEGO.jA POSZLAM DO URZEDU MIASTA NA NASTEPNY DZIEN.

Joanna P.

Rozwiązania
0
W Urzedzie Stanu Cywilnego Potrzebne Wam Bedzie Jezeli Jestescie Malzenstwem Akt Malzenstwa A Jesli Nie To Swoj Akt Ur. I Swojego Partnera Oraz Dowod Osobisty.

M

m_ktosia

Gość
jak by ktos chcial wiedziec jak sie rejestruje dziecie w szwedzkiej ambasadzie to walcie jak w dym ;-)

majkam

mama Danielka i Karolinki
Miasto
Frankfurt am Main
Rozwiązania
0
tutaj ponoc w kazdym szpitalu jest biuro , gdzie mozna sie udac po narodzinach dziecka i tam go zameldowac, potrzebne sa dokumenty takie jak do normalnego urzedu , oraz oboje rodzice i ...juz gotowe .Mozna tez tradycyjnie po wyjsciu ze szpitala isc do urzedu , ale mysle ze to dosc wygodne -jesli mozna zalatwic to od reki w szpitalu i nie trzeba latac zaraz po porodzie po urzedach

mimimu

Rozwiązania
0
Dziewczynki bardzo Wam dziekuję za informacje, bo w tych przepisach poruszam się jak ślepa kura ;-)

anula88

MAMY SIEBIE :0)
Rozwiązania
0
A my jutro idziemy do urzędu zarejestrować Kubunia ...oczywiście jak kroczysko mi na to pozwoli ;-) ...wogóle byłam w szoku że w szpitalu nie dają aktu urodzenia tylko do urzędu idzie się z książeczką zdrowia maluszka a oni tam dają dopiero akt ... a ja myslałam że w szpitalu ale co tam ;-)

reklama

sami

Rozwiązania
0
Mój synek już ma akt urodzenia od wtorku :-) musieliśmy jechac do UC razem z tatusiem i mamy już załatwione. Ja jako panna musiałam jechac i pokazac swój akt urodzenia a tatuś musiał uznac maleństwo i maluszek zwisko tatusiowe.
A imionka jakie wybraliśmy to:
Nikodem Jan :-)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
anio0 Wymiary i waga naszych Maleństw według USG Dzieci urodzone w grudniu 2016 40
lilija Dokumenty - dot.naszych maleństw Dzieci urodzone w sieprniu 2015 41
ewel87 Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam Dzieci urodzone w listopadzie 2015 2699
Asiula24 Fotki USG naszych kropeczek, fasolek, maleństw itd :) Dzieci urodzone w maju 2015 272
elifit Kąciki naszych lipcowych maleństw: zdjęcia, pomysły, inspiracje. Dzieci urodzone w lipcu 2014 151
W Wyprawka dla naszych listopadowych maleństw Dzieci urodzone w listopadzie 2014 178
Fifka Smakołyki dla naszych maleństw - Czyli przepisy na pierwsze dania. Dzieci urodzone w styczniu 2014 25
Fifka "To, co nam mamom spędza sen z powiek" - Dolegliwości maleństw... Dzieci urodzone w styczniu 2014 652
P Mama zrobi zdjęcia brzuszków bądż maleństw. Nieodplatnie. Łódź 0
villandra8 Ważne i sprawdzone porady w pielęgnacji naszych maleństw Dzieci urodzone w marcu 2012 106
nadalka Łaskotki, bulgotki, wywijanie i kopanie - czyli ruchy naszych maleństw :) Archiwum Lipiec 2012 500
M Ruchy naszych Maleństw Archiwum sierpień 2012 545
elifit Pielęgnacja naszych maleństw Dzieci urodzone w październiku 2011 235
heledorka Gratulacje dla rozpakowanych mamuś i ich maleństw. Dzieci urodzone w lipcu 2011 547
Wisieńka Kąciki i pokoiki naszych maleństw Dzieci urodzone w lipcu 2011 126
ramari Gratulacje dla czerwowych mamuś i ich maleństw :) Czerwcowe archiwum 683
Nulini Polecamy - odradzamy akcesoria dla Naszych Maleństw Dzieci urodzone w styczniu 2011 31
_Roszpunka_ Lista rozpakowanych majowych maleństw :) Dzieci urodzone w maju 2011 6
marzena9 zdjęcia naszych kochanych maleństw Dzieci urodzone w maju 2011 6916
pandorka Gratulacje Dla Rozpakowanych Mamuś i ich wiosennych maleństw :o) Dzieci urodzone w kwietniu 2011 662
maqnio Ruchy Naszych Maleństw Dzieci urodzone w lipcu 2011 260
C Galeryjka styczniowych maleństw Dzieci urodzone w styczniu 2011 456
karafunia Gluten w diecie naszych maleństw Jedzeniowe ABC 10
M Zdjęcia z USG naszych maleństw Dzieci urodzone w lipcu 2011 630
Violett Galeria listopadowych maleństw :) Dzieci urodzone w listopadzie 2010 683
Violett Płeć + imię naszych maleństw :* (bez komentarzy) Dzieci urodzone w listopadzie 2010 1
koriander Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw Dzieci urodzone w czerwcu 2010 1040
Ciamajdka Waga nasza i naszych maleństw:) Dzieci urodzone w sierpniu 2010 861
kalemeon1 Waga waszych maleństw Dzieci urodzone w lutym 2010 19
aszka79 Zakupy dla maleństw i ich mamusiek Dzieci urodzone w lipcu 2010 4562
mea_osi Lista Grudniowych Mam i Maleństw /bez komentarzy!!/ Dzieci urodzone w grudniu 2009 52
barmanka79 Rozszerzamy dietę naszych Maleństw Dzieci urodzone w maju 2009 667
aneczka2425 Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:) dzieci urodzone w sierpniu' 09 3275
macy Lista Styczniowych Mamusiek i Maleństw :) Dzieci urodzone w styczniu 2010 12
O Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne! dzieci urodzone we wrześniu 2009 370
C Propozycje imion dla maleństw :-) Archiwum mam styczniowych 452
rysa Basen i inne ciekawe formy aktywności naszych Maleństw Dzieci urodzone w czerwcu 2007 89
AMK USG Naszych Maleństw Dzieci urodzone w marcu 2008 159
luczynka Pierwsze Urodziny Naszych Maleństw Dzieci urodzone we wrześniu 2006 345
dzustta Waga maleństw...kwietniowa Dzieci urodzone w sierpniu 2006r. 42
majandra Muzyka dla naszych maleństw Dzieci urodzone we wrześniu 2007 83
M RYTM naszych maleństw Zapiski archiwalne listopadówek 156
B Waga maleństw Styczeń Dzieci urodzone w sierpniu 2006r. 123
wiki.25 zakupki dla naszych maleństw Dzieci urodzone w kwietniu 2007 2152
siwucha12 USG Naszych maleństw... Dzieci urodzone w czerwcu 2007 688
I Kąciki/pokoiki naszych Maleństw - zdjęcia Dzieci urodzone w październiku 2006 53
mycha12 Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :) Dzieci urodzone we wrześniu 2006 2351
I Pierwsze ruchy naszych Maleństw :) Dzieci urodzone w październiku 2006 305
D Sierpniowe brzuszki - zdjęcia domków naszych Maleństw:) Dzieci urodzone w sierpniu 2006r. 707
bbb223 Życzenia urodzinowe dla naszych maleństw Dzieciaczki 16