reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Roczek"

Happy nożyczki mnie lubią, papier kolorowy, aparat, klej również ale piekarnik! kurcze ja mam wrażenie że on chyba nieczuły na me powaby :-D ale kurcze kusi mnie by spróbować bo w sumie ciasta kupnego Isi nie podam..chyba że spróbuje a jak mi nie wyjdzie to może teściowa albo jakaś ciocia sie podejmie? zainspirowałaś mnie :-p
 
reklama
Happybeti ja też uważam, że świetny jest pomysł z butelką i wcale nie jest dziecinny. zawsze możesz powiedzieć, jak ktoś powie, że to motyw dziecinny, że to oznacza symboliczne pożegnanie z butelką na rzecz talerzyka i łyżeczki:-D ale jak dla mnie to super pomysł. ja też sama będę piekła. lubię dekorować a jak robiłam chrześnicy tort jako lalkę w sukni balowej to prawie wyszedł ale innym się podobało a to było pierwszy raz więc i może teraz się uda z jakimś innym motywem. a u nas przyjęcie będzie w domu wśród najbliższych, nie żadna wielka impreza ale postaram się żeby było miło i balony będą u mnie też
 
happybeti właśnie nie mam. i to jest problem. fakt, ze się jeszcze nie rozglądałam za pomysłami ale nie wiem. bo ja najczęściej podpatruję w necie jakieś pomysły albo w gazetach i staram się odtworzyć coś podobnego modyfikując to na własne potrzeby. nie wiem może kształt jakiegoś zwierzaczka albo zamku.... hmm
Elwirka z taką odpowiedzialnością na karku to bym chyba nawet do kuchni bała się wejść:-) bałabym się, że Oli bez tortu zostanie jak się nie uda:-)
 
Ja zamierzam zrobić torcik sama,ale taki prosty, z prostych składników żeby właśnie Łukasz mógł go zjeść. Bo taki doroślejszy typu marcepan, czekolada zostawię dla starszych gości.
Zrobię po prostu tort biszkoptowy.

Przepis:
Składniki: 5 jajek, 5 łyżek mąki, 5 łyżek cukru, 14 miarek mleka Nestle Junior (waniliowego), galaretka truskawkowa Winiary, galaretka cytrynowa Winiary, owoce.
Przygotowanie: Żółtka ukręcic z cukrem na tzn kogel-mogel, dodać mąkę i dokładnie zmiksować. Do gładkiej masy dodać pianę ubitą z białek i wymieszać. Upiec biszkopt w tortownicy wysmarowanej masłem i obsypanej lekko bułką tartą. Pozostawić do ostygnięcia. Jeśli ktoś np nie chce piec biszkopta to można wykorzystać pokruszone Miśkopty.
Potem przygotować galaretkę truskawkową według przepisu na opakowaniu. Po przestygnięciu wsypać 14 miarek mleka Nestle Junior. Wszystko wymieszać dokładnie. Galaretkę ostudzić i gdy będzie już tężeć to wlać ją na biszkopt. Po zastygnięciu udekorować owocami np truskawkami, winogronami, morelami, rodzynkami, brzoskwiniami, malinami.( tylko nie dawać np ananasa bo na nich galaretka nie stężeje).A wierzch zalać galaretką cytrynową. Dać w chłodne miejsce i finito.

Ten tort przygotuje na dzień urodziny, a na imprezę połączoną z roczkiem w kościele i w restauracji skombinuję innego torta już takiego bardziej "doroślejszego" :)
 
reklama
natuś zrobisz mu z dyni, jeśli dobrze pamiętam bardzo mu smakowała ;-) przecież ideą tortu urodzinowego jest to, żeby smakował małemu solenizantowi :tak: zawsze możesz zrobić jemu małą babeczke - tort z tym co Wasz Paudzianek lubi choćby i z ziemniaczków a kupić "normalny" dla pozostałych gości
 
Do góry