reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzice innego dziecka wymuszają coś na moim - jak postąpić?

Dziewczynki, ja wam powiem co by było , gdyby to dziecko naszej wszechwiedzącej Halinaszki było chore: miała by pretensje do wszystkich tych, ktorzy by pisali, mówili lub dawali do zrozumienia,że jej dziecko, skoro jest chore powinno być odosobnione od innych, zdrowych dzieci. Bo niby co jest złego w tym że dziecko jest upośledzone fizycznie czy psychicznie? Zdarza się i nikt ani nic tego nie zmieni. A te dzieci nie są przecież niczemu winne!
Dziewczyno, spójrz trochę poza czubek własnego nosa:wściekła/y:
 
reklama
Halinaszka tobie się łeb powinno ukręcić, szkoda tylko twojego dziecka. Celowo piszę z małej litery bo nie zasługujesz na grosz szacunku. Mam dziecko z Zespołem Downa i co powinnam je w izolacji trzymać????? Niedoczekanie twoje :-):-):-) Moje dziecko to mój powód do dumy, moja radość, moje szczęście, a ty się leczyć powinnaś bo dzięki tobie później społeczeństwo jest opóźnione i mało tolerancyjne. Lecz się prymitywie!!!
 
Przez pewien czas jeździłam na wyjazdy integracyjne z dziecmi niepełnosprawnymi intelekyualnie i moje obserwacje sa takie, że jezeli w grupie miałam dzieci zdrowe, które stykały się z niepełnosprawnoscią, to były one bardziej zaradne, otwarte i tolerancyjne niż dzieci, których rodzice chronili przed "nienormalnymi" (naprawdę usłyszałam taki tekst od rodzica :baffled:). Często po powrocie z takich wakacji własnie u tych dzieci rodzi ce widzieli dużą zmiane na lepsze.

Myślę, że autorka watku wypowiada się na tematy o których dużo nie wie, powiela stereotypowe opinie bazujace na czasach ciemnogrodu.
 
Nie zgadzam się z Haliszką, ale Wasze wyzwiska i obelgi pokazują też ciekawy poziom:baffled: ( nie wszystkich, a niektórych):-(
 
Jaki poziom reprezentuje swoimi wypowiedziami to tylko i wyłącznie moja sprawa. Po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tak puste wypowiedzi jak Halinaszki. Zadałam jej pytanie czy mam w takim razie moje dziecko w domu zamknąć bo ma ZD?? Ciekawe czy kiedyś odpowie i co odpowie.
 
To nie jest tylko Twoja sprawa.
Jasne babyboom nie ma w ogóle jakotakiego regulaminu:no:
więc można sobie pozwolić na takie wyciczki osobiste.
Co do Twojego dziecka: co Cię obchodzi zdanie Haliszki. Nie sądzę,żebyś się nim kierowała;-)
Znajać zycie masz wokół siebie życzliwych ludzi, którzy akceptują Twoje dziecko i ciebie, to po co się przejmować haliszką?????
Haliszka ma znikome pojęcie o niepełnosprawności i innych istotnych sprawach, a może załozyła wątek by kogoś sprowokować?
 
Kasiulka chyba masz rację, że to tylko marna prowokacja. Niestety takie osoby po prostu działają mi na uzębienie i takie ich podejście, nie potrafię gęby na kłódkę zamknąć ;-) Tyle się mówi o tolerancji, o integracji, a tutaj ktoś wyskakuje jak filip z konopii z takim tematem. Zupełnie inaczej być może odbierają temat rodzice pełnosprawnych dzieci, a zupełnie inaczej odbieram go ja, która na co dzień ma do czynienia z niepełnosprawnością swojego dziecka, stara się, żeby jego życie było w miarę możliwości normalne i szczęśliwe, a jak widzę takie podejście niektórych rodziców (dzięki nim później dziecko przejmuje takie haniebne wartości) to naprawdę nóż mi się w kieszeni otwiera i nie widzę wytłumaczenia dla takich osób.
 
reklama
Hmmm....prosze zerknac na menu na rozowym pasku u gory strony - 2 zakladka zawiera regulamin ;-)

widziałam sprawdziłam, przepraszam, kilka miesięcy temu nie miało:zawstydzona/y:
Przeczytałam i nie zauważyłam nic o ty z jakich przyczyn można zgłaszać zły post i jaki język wypowiedzi jest niedopuszczalny (prócz oczywistych wulgaryzmów)
 
Do góry