reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ropa i dziura za uchem

lena882

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
300
Dziewczyny u synka zauważyłam takie coś. Zbierała się tam ropa więc wytarłam a tam jest taka dziurka. Nie wiem czy to dobrze na zdjęciu widać. Mieliście doczynienia przy swoich dzieciach z takim czymś?
Ogólnie to miejsce susze i główkę trzymam na drugiej stronie żeby to ucho miało powietrze. No i psikałam octeniseptem
20190820_162403.jpg
20190820_162403.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Naderwane uszko to nie jest. Naderwania są przy płatku uszka nie za uszkiem. Moi synowie mieli.

Nie wiem, ale ja bym do lekarza poszła. Moze to przetoka, chociaż chyba ona jest inaczej umiejscowiona zazwyczaj.
Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się, że to jest tzw. naderwane ucho. U niektórych dzieci łączy się to z alergiami pokarmowym albo z AZS a u niektórych przechodzi z wiekiem. Mój mąż w dzieciństwie często miał z tym problem, potem mu przeszło. Przemywa się to ocatniseptem i smaruje mascia cynkowa na wysuszenie ale jak pojawiła się ropa to może wybierz się do lekarza, żeby przepisał coś antybakteryjnego
 
Dziewczyny u synka zauważyłam takie coś. Zbierała się tam ropa więc wytarłam a tam jest taka dziurka. Nie wiem czy to dobrze na zdjęciu widać. Mieliście doczynienia przy swoich dzieciach z takim czymś?
Ogólnie to miejsce susze i główkę trzymam na drugiej stronie żeby to ucho miało powietrze. No i psikałam octeniseptemZobacz załącznik 1012178Zobacz załącznik 1012178
a mnie to wygląda na przetokę ale też nie chce straszyć. Córka ma po obu stronach uszu przetoki , jednak inaczej umiejscowione. Od urodzenia ma to ?
 
Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się, że to jest tzw. naderwane ucho. U niektórych dzieci łączy się to z alergiami pokarmowym albo z AZS a u niektórych przechodzi z wiekiem. Mój mąż w dzieciństwie często miał z tym problem, potem mu przeszło. Przemywa się to ocatniseptem i smaruje mascia cynkowa na wysuszenie ale jak pojawiła się ropa to może wybierz się do lekarza, żeby przepisał coś antybakteryjnego
Ale gdzie naderwane? Proszę zbliżyć sobie zdjecie. Widoczna jest dziurka a nie żadne naderwanie
 
Naderwane to nazwa potoczna, objawia się rankami za uchem, pekajaca skóra i ropieniem. Nie jestem lekarzem, zdjęcie to zdjecie, napisałam ci to może być wg mnie.
 
reklama
Naderwane uszko to nie jest. Naderwania są przy płatku uszka nie za uszkiem. Moi synowie mieli.

Nie wiem, ale ja bym do lekarza poszła. Moze to przetoka, chociaż chyba ona jest inaczej umiejscowiona zazwyczaj.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry