reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozpakowane marcóweczki

Ja też bym umarła ze strachu.🤦‍♀️
U nas raczkowania nie ma. Jest kręcenie w kółko i odpychanie do tyłu.
Ale jak tylko ma okazje to sprężynkuje i staje. Czasem usiądzie sam z siebie z pozycji pół leżącej albo z leżenia na boczku.
Też się czasem martwiłam, że się nie robi tego czy tamtego ale widzę, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Orest zaczął sprężynkować dobry miesiąc temu a usiadł pierwszy raz całkiem sam ze 2 tygodnie temu, może 1.5. Ale nie robi tego codziennie.
Tak jak obroty na plecki. Potrafi ale najzwyczajniej w świecie nie widzi potrzeby, żeby to robić bo brzuszek daje tyle możliwości 😂
To mój jest leniwym cwaniakiem 😉 Obracać się specjalnie nie chce. Ale jak widzi zabawkę, która jest poza jego zasięgiem to chwila moment i jest przy niej. A tak zazwyczaj jak go położę tak leży. Tzn odwraca się wokół własnej osi, ale się nie odwraca na brzuch czy odwrotnie. Ostatnio spodobała mu się zabawa, że trzymam go jedną ręką jak do kąpieli (brzuchem do dołu), a on próbuje czworakować do mojej siostrzenicy. Niech się rozwija w swoim tempie. Na razie z jednej strony się cieszę, bo nie muszę za nim wszędzie biegać 😁
 
reklama
Będzie dobrze nie stresuj sie na zapas. Każdy maluch ma swoje tempo. Może być , że zaraz cię zaskoczy i w ciągu kilku dni opanije kilka umiejętności. Mój niecierpiał leżeć na brzuszku. Nie zmuszałam go kładłam na kilka minut. Teraz uwielbia spać na brzuszku a nadgonić go jie mogę bo raczkuje do mebli i staje przy nich.
Mój się często nad ranem odwraca na brzuch i idzie spać dalej. Ja wychodzę z założenia, że skoro umie już głowę odwracać to nie mam czym się martwić, a jak mu tak wygodnie to niech śpi 😉
 
Mój się często nad ranem odwraca na brzuch i idzie spać dalej. Ja wychodzę z założenia, że skoro umie już głowę odwracać to nie mam czym się martwić, a jak mu tak wygodnie to niech śpi 😉
Dokładnie. Nasze dzieciaczki juz instynktownie głowę przekręcają jak nosek sie przytka. Moj raz tak wsunał sie pod kocyk,ze sie cały omotał a ile krzyku było.Trzeba uważać na te nasze szoguny. Ja nadal bez sił wszelkie dolegliwosci ciążowe a tu pilnować trzeba. Zaraz zacznie sie etap zbierania śmieci z podłogi i wkładania do buzi.
 
Dokładnie. Nasze dzieciaczki juz instynktownie głowę przekręcają jak nosek sie przytka. Moj raz tak wsunał sie pod kocyk,ze sie cały omotał a ile krzyku było.Trzeba uważać na te nasze szoguny. Ja nadal bez sił wszelkie dolegliwosci ciążowe a tu pilnować trzeba. Zaraz zacznie sie etap zbierania śmieci z podłogi i wkładania do buzi.
Mój jak nie potrafi ściągnąć to też krzyczy tak że wszyscy słyszą 😁
 
Co to znaczy sprężynkować :)? A jak u Was z apetytem na jedzonko? Mój dziś zjadł słoik 80g na śniadanie, słoik 125g na obiad i tubkę 90g na kolację. A później są wielkie kupy :) :) :) Mam taki plan, że zużyję zapasy słoików i zacznę gotować.
 
Co to znaczy sprężynkować :)? A jak u Was z apetytem na jedzonko? Mój dziś zjadł słoik 80g na śniadanie, słoik 125g na obiad i tubkę 90g na kolację. A później są wielkie kupy :) :) :) Mam taki plan, że zużyję zapasy słoików i zacznę gotować.
Ja robię pół na pół. Gotuje jak mam chęci i czas. Jak mi się nie chce to chwila moment i słoiczek podgrzany 😊
Ja daje dwie rzeczy dziennie. Czasem zje wszytko a czasem tylko 1/3
 
Co to znaczy sprężynkować :)? A jak u Was z apetytem na jedzonko? Mój dziś zjadł słoik 80g na śniadanie, słoik 125g na obiad i tubkę 90g na kolację. A później są wielkie kupy :) :) :) Mam taki plan, że zużyję zapasy słoików i zacznę gotować.
Sprężynkuje czyli stojąc trzyma się rączkami i ugina i prostuje kolanka. Tak jakby chciał podskakiwać lub robic przysiady😀
 
Co to znaczy sprężynkować :)? A jak u Was z apetytem na jedzonko? Mój dziś zjadł słoik 80g na śniadanie, słoik 125g na obiad i tubkę 90g na kolację. A później są wielkie kupy :) :) :) Mam taki plan, że zużyję zapasy słoików i zacznę gotować.
Orestowi by to starczyło na miesiąc 😂
Zjada pełną łyżeczkę czasem dwie a czasem wcale. 🤦‍♀️ I tak 2-3 razy dziennie.
Chyba ma w nosie inne jedzenie niż mleko.
Próbowałam już wszystkiego. Gotowane, gotowe, warzywa, owoce, kaszki, rano, w południe, wieczorem, łyżeczką, z butelki, z kubeczka... Jeśli to co dostaje to nie jest banan 🍌 to nie mam co liczyć na sukces.
 
Orestowi by to starczyło na miesiąc 😂
Zjada pełną łyżeczkę czasem dwie a czasem wcale. 🤦‍♀️ I tak 2-3 razy dziennie.
Chyba ma w nosie inne jedzenie niż mleko.
Próbowałam już wszystkiego. Gotowane, gotowe, warzywa, owoce, kaszki, rano, w południe, wieczorem, łyżeczką, z butelki, z kubeczka... Jeśli to co dostaje to nie jest banan 🍌 to nie mam co liczyć na sukces.
Mały uparciuch. Mojemu bananów nie daję bo meczy się później z kupką kilka dni....dz8s zasmakowal w musie z burakiem
 
reklama
Hubert zjadł ostatnio na kolację kaszkę mleczną z 5 łyżek stołowych!! Chwilę później zapił jeszcze mlekiem z cyca do uśnięcia. Byłam w szoku gdzie to się zmieściło :) W nocy obudził się jak zwykle na karmienie. Potwierdzam więc, że nie można dziecka "zapchać" kaszą na noc, aby lepiej spało.
 
Do góry