reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

ja niestety uzależniłam Natalię od soku malinowego domowej roboty (zresztą siebie też) i teraz chce pić tylko mineralkę z tym siokiem :-Z
 
reklama
a powiedzcie moje drogie otrzaskane w temacie babeczki ;) od kiedy dopajać wodą? tolka jest na mieszanym karmieniu, z przewagą znaczną mm. i poić z butli czy kubeczka już?
no i - jaką wodę? butelkowaną? którą? gotowaną? ciepłą? zimną?
 
Ostatnia edycja:
weronika, ja od początku podaję wodę i parzoną herbatkę. Jak jest na mieszanym to od początku można. Podaję w butli, jak zaczniemy już jeść to kupię kubeczek 360 i będzie się uczył z niego pić.
 
weronkazz teoretycznie od początku ale jak nie ma zaparć to nie musisz. Ja nie podaję bo Olka jak wypije wodę to potem mleka odmawia. A jak już to zwykłą przegotowaną jej daję taką jak akurat stoi czyli w temp pokojowej. Z kubka nie zamierzam dawać zanim sobie go sama nie potrzyma czyli musi nabrać sił i usiąść 8-9 miesiąc. Już nie wierzę literaturze fachowej bo ta twierdzi, że jak butelki nie wyrzucisz przed 6 mies to przekichane. Zęby się posypią, dzieć rozpuści i inne dramaty sprawdzone nie prawda :) ;-)
 
u mnie Laura sama butelkę odrzuciła chyba w 8m-cy, było tyle innych atrakcji, że już nie chciała, tak samo, że smoczka nie odzwyczaisz, my zgubiliśmy jak Laurka miała z 15m-cy i się ani razu o niego nie zająknęła :tak:
 
Ja mam zamiar wodę wprowadzać razem z obiadkami (właśnie po obiedzie) od razu z kubka Lovi 360. Zanim ta woda będzie naprawdę potrzebna, to dziecko spokojnie nauczy się z niego pić. Oczywiście na początku ja trzymam kubek.
 
weronkazzz pisze:
a powiedzcie moje drogie otrzaskane w temacie babeczki ;) od kiedy dopajać wodą? tolka jest na mieszanym karmieniu, z przewagą znaczną mm. i poić z butli czy kubeczka już?
no i - jaką wodę? butelkowaną? którą? gotowaną? ciepłą? zimną?
Ja zaczęłam podawać Tymkowi regularnie wodę jak całkowicie przeszedł na mm. Wcześniej, przy karmieniu pół na pół mm i piersią, dostawał okazjonalnie. A jaką wodę? Taką samą, jaką używasz do przygotowania mleka. Może być w temperaturze pokojowej albo lekko podgrzana. Ja na początku używałam wody z atestem Instytutu Matki i Dziecka (Żywiec), potem przeszłam na zwykłą Biedronkową w butlach po 5 litrów (sami tą pijemy z sokami), ale po szpitalu spietrałam i znowu wróciliśmy do Żywca :-D. W Biedronce jest tani, a ja sama piję tylko Żywca, więc po prostu od raz więcej kupujemy :-D. Jaka by nie była - zawsze przegotowana :tak:. No i ja cały czas tylko z butli daję. Wydaje mi się, że Tymek nie wiedziałby jeszcze co zrobić z kubeczkiem, ale mam zamiar mu kupić taki, o którym już wcześniej wspominała ewa, taki 360 stopni. Na razie ta moja ciapa butlą po całej twarzy i szyi jeździ i i tak muszę mu podtrzymywać butlę. Jak ją troszkę bardziej opanuje to przejdziemy na kubeczek.
 
My mamy w domu filtr z odwróconą osmozą - taki na stałe zamontowany przy kranie w kuchni. I z niego podaję wodę już bez gotowania. Na wyjeździe kupuję butelkowane z atestem dla dzieciaków, np. żywiec albo mama i ja. Sporo ich jest. Nie przegotowuję.
 
Luśka do roku piła żywca - nieprzegotowanego, w temperaturze pokojowej. Potem pediatra zaleciła wodę średniozmineralizowaną, niskosodową (żywiec jest źródlany i minerałów w nim tyle co nic). Najczęściej kupujemy cisowiankę. Lusia piła najpierw z doidy cup, teraz już z normalnego kubka/filiżanki. Na spacery bierzemy bidon.
 
reklama
thinka i jak spisywał sie doidy cup?Od którego miesiąca Twoja córeczka zaczęła z niego pić? Moja Lenka nie przyjmuje nic innego oprócz cyca i zamówiłam ten kubek żebym choć czasem mogła wyjść z domu ;/
 
Do góry