reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Kakarolina nie sadze ze " tak powinno byc " Uwazam ze dzieci Często trzeba nauczyc spac cala noc i jesli dziecko nie spi nocy w wieku 2,5 roku to znaczy ze nikt go nie nauczyl. Medycznie 6 miesieczne niemowle pod kazdym względem jest gotowe by spac cala noc a juz na pewno gdy osiagnie 7kg wagi . W 6 tym miesiacu mozg jest rozwiniety na tyle by rozumiec rytmy dobowe i to ze w dzien Sie najada. To tak po krotce :)

Asia jeszcze do niedawna mialam ten sam problem takze wspolczuje... Dla mnie wystawianie 3 lub wiecej razy w nocy to masakra. U nas to trwało ponad 5 mięsiecy...a moj M juz mial mnie dosc.

Gorgusia Masz racje ze to od ryzowej zreszta Kakarolina tez pisala o tym, ale naszczescie sie odczopowala ;) Wydaje mi sie ze u nas kaszka Nestle ja zatyka, Bobovita i Humana mniej. Ja to juz tak prewencyjnie codziennie daje Klusce jablko albo sliwke.
 
reklama
Kakarolina nie chodzi mi o glod. Chodzi mi o zdolnosc dziecka do tego zeby zamienic rytmy dobowe na jedzenie w dzien a spanie w nocy . 6 miesieczne dziecko potrafi to i bez zadnych negatywnych aspektow. Emocjonalny rozwoj nie ma tu wiekszego znaczenia bo jedzenie i spanie dla mozgu to potrzeby podstawowe- fizjologiczne. Mozg mozna nauczyc kiedy je i kiedy spi .Jesli chodzi O emocje to przeciez takie niemowle nie zostawia sie samego placzacego albo Jak sie obudzi w nocy to nie olewa sie tego itp itd. Wychodzi z Twojej wypowiedzi na to ze jedzenie W nocy to potrzeba emocjonalna Do 3 roku.
 
Wydaje mi się, że racje ma karolina. Nie można tego nauczyć, Ula rytm dobowy rozumie bo je i idzie spać. Nie rozumiałaby wtedy gdyby zjadła i zabierała się do życia, zabawy, a tak nie jest. Tak na prawdę to nam to nie przeszkadza bo oprócz 2, 3 tyg kiedy przesypiała nocy jest tak od początku. Jestem wyspana, M też, chociaż on wstaje ze mną i przynosi mi dziecko, dzisiaj jestem trochę rozbita ale tak jest przy dziecku. Jak wstawałam teraz 4 m - ce o 4, 3 i się uczyłam do 7 też jakoś funkcjonowałam.
Do niczego nie zamierzam jej przyuczać większą ilością jedzenia czy nie wiem czym innym. A mleko matki najlepsze, ale nie tak pożywne jak sztuczne bo szybciej trawione, po za tym dziecko przyzwyczaja się do tej bliskości, ja ją uwielbiam to co dopiero ona.
Zamierzam karmić cycem jeszcze co najmniej 2, 3 m -c więc tak będzie i tyle.
 
Ostatnia edycja:
Lewek dla mnie to co piszesz to wierutna bzdura na poparcie swojej teorii mam doświadczenia i opracowania naukowe które Ci później przytoczę skoro tak lubisz podręcznikowe wychowanie.
Dzieci nie budzą się z głodu i nie jedzą w nocy do 3rż ale się budzą. Maks nie jadł od 5 miesiaca choć wazył wtedy niecałe 6kg ale się budził i gwarantuje Ci że Twoja córka wkrótce zacznie się budzić.
 
Ostatnia edycja:
Kakarolina nie sadze ze " tak powinno byc " Uwazam ze dzieci Często trzeba nauczyc spac cala noc i jesli dziecko nie spi nocy w wieku 2,5 roku to znaczy ze nikt go nie nauczyl. Medycznie 6 miesieczne niemowle pod kazdym względem jest gotowe by spac cala noc a juz na pewno gdy osiagnie 7kg wagi . W 6 tym miesiacu mozg jest rozwiniety na tyle by rozumiec rytmy dobowe i to ze w dzien Sie najada. To tak po krotce :)

Piękna teoria :D

Ale jak zawsze - dzieci teorie mało obchodzą ;)
Jak nauczyć 6-miesięczniaka spać całą noc? Dać smoka zamiast mleka. Ok. Jak naprawdę chce jeść, to się obudzi za 5 minut.
I mleko matki czy modyfikowane ma tu tylko delikatne znaczenie. Tak jak pisałam - Franek i Aniela na tym samym mleku tej samej matki ;) Jeden śpi od urodzenia całą noc z jedną pobudką, od 11 mies. bez pobudki. Druga budzi się 1-3 razy w nocy, a miała okresy, że wstawała co 2 godziny.

To widać, kiedy dziecko już nie je w nocy i budzi się tylko na przytulanie. I wtedy można coś działać - dawać smoka, zmniejszać ilość mm, rozcieńczając wodą itp.

A budzenie się i rytm dnia/nocy to dwie różne rzeczy. Aniela po pobudce w dzień dźwiga się do góry, gada, śmieje się, rozgląda, piszczy. W nocy pojękuje, żeby jej dać jeść, je z zamkniętymi oczami, a po jedzeniu pada w łóżeczku i zasypia nawet bez smoka. Właściwie to nie zasypia - bo cały czas śpi ;)

***
No a później... Później budzą się, bo zęby bolą, bo coś się przyśniło, bo pielucha się przesikała, bo czegoś się przestraszyły... Fajnie jak potrafią po lekkim wybudzeniu same zasnąć, ale wiele dzieci potrzebuje obecności rodzica, żeby znowu się do snu ułożyć.

Dorośli też się budzą w nocy. Mają tę przewagę, że sami potem zasypiają ;)
 
ewa, karolina, amen;-)

Moja też je z zamkniętymi oczyma, a potem od razu zasypia po odłożeniu do łóżeczka, albo śpi cały czas...
 
a o co chodzi z tą "ekspozycją"? To chodzi o ten gluten? ja wczoraj dałam 2 łyżeczki manny do zupki, nie widzę żadnej reakcji, zmiany, różnicy, czyli dawać dalej?

Ze spaniem nocnym u nas nie wygląda na to żeby coś mialo się zmienić. Wczoraj na noc dostał butlę z kleikiem, efekt taki, ze spał tylko godzinę dłużej czyli obudził się na cyca o 01 zamiast o 24. A reszta nocy bez zmian, czyli butla o 3:30 i cyc o 6. Chyba nic z tym nie zrobię, choć nie powiem że nie jestem zmęczona. Na pewno nie będę go ograniczać sztucznie, widocznie tyle potrzebuje. A poza tym jeszcze wybudza się między posiłkami na podanie smoka czy przytulenie.

Synek moich przyjaciół jadł 1 raz mleko w nocy mleko prawie do 4 roku życia. Był strasznym nie jadkiem, bardzo chudy, drobniutki i lekarz powiedział że nie należy go ograniczać i odstawiać od tego nocnego mleka bo widocznie jego organizm tego potrzebuje i uzupełnia kalorie z dnia. Może to nie dobre dla zębów, ale czasem trzeba wybrać.
 
Ostatnia edycja:
O Ewa jak Ty to ładnie zawsze potrafisz podsumować a ja się od razu spieniam :zawstydzona/y::-)
Moja też je na spiocha. Maks nigdy tak nie robił a matka ta sama

Mart ekspozycję robisz cały czas w tej samej ilości. Cycowe do końca 6 miesiąca na mm do 10 miesiąca
 
reklama
Kakarolina trzymaj swoje nerwy na wodzy, nie.napisalam ze to sa moje wymysly tylko medyczne aspekty rozwoju mozgu dziecka. Ale skoro uwazasz swoje to nic mi do tego. A dzieci owszem budza Sie tak jak dorosli i kazdy czlowiek ponieważ sen składa sie z faz i na granicy faz jest wieksze prawdopodobienstwo obudzenia sie. To wcale nie jest cecha dzieci ze budzą sie w.nocy ! One po prostu nie umieja dalej zasnac jak dorosli.
Asia, Ewa da sie dziecko oduczyc I pod wieloma wzgledami czysto medyczno-zdrowotnymi jedzenie dziecka W nocy jest negatywnym zjawiskiem.

A I tak zrobicie jak.uwazacie ale po co sie meczyc:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry