reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2013' rozpoczęty przez Pyśka_:), 3 Październik 2013.

1. Pyśka_:)

Pyśka_:) Szczęśliwa :)

Coraz bardziej zbliżamy się do momentu, kiedy nasze dzieci przestaną pić tylko mleko a zaczną żywić się zupkami, deserkami itd. Dzielmy się naszym doświadczeniem, co podać dziecku, kiedy i w jaki sposób zrobić to najłatwiej.
    Zamieszczajmy także tutaj przepisy na dania dla naszych maluszków bo pewnie niektóre mamy będą chciały same gotować jedzonko dla dzieci ;)

2. edytakornel

edytakornel Fanka BB :)

No i czas nastąpił na karmienie.
    Od kilku dni daje małej soczek z jabłuszek ( swoje), do tego marchewka, ok 3-4 łyżeczek wypije.

A od wczoraj zupke (ziemniaczek, marchew, pietruszka) i też zjada ok 5-6 łyżeczek. Wczoraj pluła ale jadła, a dzisiaj już lepiej z jedzeniem, ładnie połykała ale najpierw testowała języczkiem:-D. Jak na początek wystarczą takie porcje bo i tak poszedł cyc w ruch:-).

3. reklama
  4. lopop

lopop Szczęśliwa mamusia

Warzywna z cukinią
    1/2 marchwi
    2-3 plasterki cukinii
    ziemniak
    1 łyżeczka oliwy z oliwek ( może być masełko)
    szklanka wody

Warzywa starannie umyć, obrać i pokroic na małe kawaleczki
    Do garnka wlać wodę i zagotować. Jarzyny włożyć do wrzątku i gotowac do miękkości.
    Dodać oliwę do ugotowanej zupki. Zmiksować i ponownie zagotować.

Zupka dyniowa
    dynia
    4 ziemniaki
    2 niewielkie pory ( może być jedna)
    masełko
    tymianek

Pora oczyszczamy i kroimy w plasterki, dodajemy obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki i dynię. Zalewamy wodą, gotujemy do miękkości, dodajemy tymianek, miksujemy.

DESEREK OWOCOWY
    1/2 średniej gruszki
    1/2 średniego jabłka
    2 łyżeczki kaszki kukurydzianej
    Umyć i sparzyć jabłko i gruszkę obrać. Podzielić na pół i wydrążyć gniazda nasienne. pokroić owoce na kawałeczki i zmiksować (Można je lekko podgotować i gdy zmiękną przetrzeć przez sitko). Kaszkę rozprowadzamy z 50 ml przegotowanej, ostudzonej wody. Dokładnie mieszamy owoce z kaszką i gotowe.
    Ja dawałam ten deserek w 5 miesiącu syn uwielbiał go :)

5. justyna3003

justyna3003 Fanka BB :)

Mam pytanie ile łyżeczek rzeczonej marchewki czy jabłka dawałyście na pierwszy raz?
    co najpierw lepiej jabłko czy marchew? i ostatnie pytanie jak otworzę słoiczek to ile go może przechowywać po otwarciu?

6. sieczunia

sieczunia Fanka BB :)

7. sieczunia

sieczunia Fanka BB :)

justyna........................ lepiej zacznij od marchewki, bo jak mały poczuje słodkie owoce, to może się potem nie przekonac do warzyw. Ja na początku zaczęłam od 4 łyżeczek! Słoiczki mogą stać w lodówce ok 48 h.

8. prija0

prija0 Szczęśliwa mama Juleczki

Ja zakupiłam już marcheweczkę i kleik kukurydziany (który lepszy, ten czy ryżowy?). Od czego zacząć? Znalazłam samą marchewkę tylko z BoboVity, są jeszcze jakieś firmy? Bo tak to była marchewka z ziemniakami, to też teraz można? Eh, dużo niewiadomych, aż się boję:rofl2:

9. lena_89

lena_89 Mama Alanka :)

Kleik kukurydziany na początek lepszy, bo ryżowy może powodować zaparcia ;-) ja daję Małemu dwie miarki do wieczornego mleka, ale z tego co pisałaś Twoja Julka ładnie śpi w nocy, więc ja bym się wstrzymała z kleikiem, bo to dodatkowe kalorie ;-)samą marchewkę ma każda firma produkująca żywność dla dzieci :-) produkty powinno się wprowadzać po jednym, przez kilka dni sama marchewka, a później z ziemniakiem lub dynią ;-)

10. reklama
  11. prija0

prija0 Szczęśliwa mama Juleczki

Lena: A po ilu dniach mogę wprowadzić kolejny składnik? Po tym co piszesz to faktycznie wolę najpierw marchewkę bo mojej Julce więcej kalorii nie potrzeba :rofl2: I tak już dobrze wygląda :-p A i tak jak piszesz śpi mi całą noc, no to faktycznie na razie się wstrzymam. I teraz tak: czy daję ją w tym samym momencie co mleko, po mleku, przed, czy między posiłkami np. po 1,5h po mleku? I jeden dzień 2 łyżki, drugi np. 4, a trzeci 6? Rozumiem, że takie pełne łyżeczki? Sorry, za ogrom pytań, ale to już za chwilę, a ja tak mało wiem:sorry:

12. edytakornel

edytakornel Fanka BB :)

Prija, ja gotuję, ale tak średnio to zjada 4-7 łyżeczek. Dziecko samo stopniowo będzie sobie zwiększać. Jak zaczyna pluć i się wiercić tzn ma dość i przestaje ją karmić. Co do kaszek że tuczą to racja. Ale od łyżeczki to na pewno Julcia nie przytyje, jakbyś jej serwowała dzień w dzień do każdego posiłku to owszem:happy:. Prija, nauczysz się wszystkiego, intuicja cię w tym nie zawiedzie.

Jak jej smakować będzie to może zjeść nawet i 10 łyżeczek:-), ale chyba tak dobrze nie będzie:-D.

Podejrzewam że conajmniej za miesiąc nasze dzieciaki będą mieć zupki jako stały posiłek zamiat mleczka, bo teraz to taka jakby zabawa w nowe smaki;-). A jedzonko tak max do pół łyżeczki albo na czubek, tak na początek.

Lena, ja już daję dynie, jest słodka i nie uczula:-).

Poleć forum