reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

Edyta, Hania już piersi nie łapie. Próbuje nieraz przez sen jej wcisnąć to jest mega awantura. No i ona nawet mojego ściągniętego tak mało je. Za to śniadania i obiady to uwielbia
 
reklama
Z tego co mi wiadomo dzieciaki nasze powinny zjadać conajmniej 500ml mleka. Strasznie małe te ilości piszecie...
U nas jest tak o 8 mleko ok.140ml, 10.zupka ok 100g 13 mleko 150-180ml,16-17mleko 140ml,18.deser,20 mleko 150-180ml,jedno karmienie w nocy 180-200ml. W międzyczasie do obiadku i jeszcze że dwa razy podaję sok z wodą i nieraz wypije na raz 70-80ml a czasem tylko 40ml.
Zagęszczam rano i wieczorem kaszka albo kleik.
 
Ostatnia edycja:
u mnie jadziunia szma tak

6-7.30 ( zależy jak wstanie) 150 ml mleka, +/- 10 -150 ml mleka, koło 12.30 obiad, po ok. godzinie często jeszcze mleko, koło 15.30 deser ( owoce lub ciasteczka hippa na mleku, jak są owoce to po godzinie ciut mleka ) , między 18.30 a 19 kaszka i lulu. w między czasie herbata lub woda
 
A u nas to wygląda tak:
ok 7 mleko - 120 ml,
10-10.30 tarte jabłko albo owoce ze słoika,
12 obiad,
ok 15-15.30 mleko - 120 ml
i po kąpieli, ok 19-19.30 mleko z kleikiem, albo kaszą manną - robię 150 ml i dodaję 2 miarki kleiku, ale zazwyczaj zjada 120-130ml.
W nocy między 24 a 2 wychodzi nam karmienie - mleko 120 ml.
w ciągu dnia wypija łącznie ok 200 ml wody i soku rozcieńczonego. A i my mm pijemy mieszane 2 miarki 1 i 2 miarki 2 (na samej 2 były atrakcje żołądkowe)


Dziewczyny ostatnio lekarka rzuciła mi w drzwiach, że już powinnam zagęszczać mleko, ale to każdą porcję??
 
Jejku to chyba tylko ja mam taką Głodzillę :eek: on zjada 150ml co 2,5h, o 19.30 180ml z dwiema miarkami kleiku i miarką kaszki glutenowej i około 3 rano 180ml mm...do tego słoiczek deserku po którym za godzinę jest głodny, a obiadek zapija 120 ml mm :eek: myślałam, że po przejściu na mleko następne będzie wytrzymywał dłużej, ale nic z tego...

Aniu Nie wiem jak jest z zagęszczaniem każdego posiłku, bo mi lekarka odradzała dodawanie kleiku, żeby nie tuczyć Małego...ale wiadomo u nas jest inna sytuacja, bo Alanek wygląda "dobrze" :-D wg mnie jeśli zagęścisz mu każdy posiłek to Krzysiu zje jeszcze mniej, a na moje oko już je niewiele jak na 6.5 mies dziecko...
 
Powinno ale nie każde jest w stanie tyle zjeść...
no tak, ale kiedyś pisałaś że Hann 160 czy 180 wrzuciła na raz więc jest w stanie...widocznie woli częściej a mniej.
Ja w każdym razie napisałam jak je dziecko które dłuższy czas tzn od 3 mies jest na samej butli bez cycka-może cyckowe dzieci inaczej jedzą, przestawiają się powoli na butlę.
W każdym razie ja bym się trochę niepokoiła gdybym już nie karmiła piersią a młody jadłby mi po 50ml-ale to tylko moje zdanie.

Anka ja daję do każdej butli po pól miarki do zagęszczenia, a do śniadaniowej i kolacjowej daję 1,5 miarki. Domiś nie jest grubas-jest w sam raz.
 
Dziękuję Dziewczyny!
Ja we wrześniu miałam przez 2 tyg zagęszczać, bo Krzyś spadł poniżej 30 centyla (siatka dla wcześniaków), jak go podtuczyłam miałam przestać, a teraz znowu kazała.... Poczekam do 8.01 i dopytam na spokojnie.

Lenka, on zjada mało, ale nie wygląda na zachudzonego ;-) uda i rączki jak u ludzika Michelle czy jakoś tak :-)

Justyna, Dominik wygląda proporcjonalnie, więc sposób jego odżywania jest prawidłowy.

Pysia, a co na to Wasza pediatra?? Bo moja koleżanka ma córkę z kwietnia i Ida też mało zjada. I wyobraź sobie, że pediatra postraszyła ją opieką społeczną, ze niby głodzi córkę (Ida dziś skończyła 8 miesięcy, waży 6300)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anka nie strasz! Nasza pediatra uważa, że Hania jest taka drobna bo nie ma po kim być duża. Michał jest chuderlak a ja jak byłam mała to tylko skóra i kości, ona mnie taką pamięta więc nie dziwi jej to. Po drugie jej zdaniem mniejsze dzieci mają lepiej, no i potem podtuczyć dziecko łatwiej niż potem grubaska odchudzić.
 
Do góry