reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

reklama
Kinderku, dokładnie tak jak piszesz, tylko że ja dawałam do kipiącej zupki i się ładnie ścinało:tak:.

A można dziecku dawać kaszę jaglaną? Kupiłam a nie wiem czy można, wydaje mi sie że tak. Gotuję zupkę i się zastanawiam czy dać tą kasze czy ryż.
 
Każda książka podaje, że jajko należy dawać ugotowane na twardo i tak też uczyli nas na studiach ;-)no chyba, że dajemy do zupki którą później zagotowujemy...ja mam obsesję na punkcie salmonelli i nie ma opcji, żebym podała je w innej postaci niż ugotowane na twardo (bo zupek nie gotuję sama) ;-)ale oczywiście to wybór każdej mamy ;-)słyszałam nawet o takich które dają płynne żółtko :baffled:

A kaszę jaglana jak najbardziej można, podobno to królowa kasz :-D
 
Edyta ją kaszę jaglana podaję już prawie 2mies ;-)
co do żółtka sposób opisany przez kinderka też jest ok bo też żółtka jest poddane obróbce termicznej. potem pierwsze jajecznice też się dzieciom robi na parze-ją do dziś tak lubie:-p
 
Dziewczątka, jak już całkowicie skończę karmić piersią, to Mała powinna dostawać mleko? Tzn mm? Ile? Biorąc ppd uwagę, że dostaje już inne pokarmy
 
Kasiu oczywiście, że tak. Mleko jest bardzo ważne w diecie dziecka. Hania też już jest na mm (moje dostaje sporadycznie bo więcej nie mam) i jej jadłospis wygląda tak: 8:00 śniadanie(kaszka), 12:00 obiad, 13:30 mleko, 15:30 deserek, 17:00 mleko, 19:30-20:00 kolacja, mleko z kleikiem bądź kaszą manną. I w nocy ze 2 razy jeszcze butlę dostaje, czasami 3. Tylko ona tego mm malutko pije :( góra 80ml, najczęściej jednak kończy się na 50-60 ml :(
 
reklama
No właśnie, też sie muszę zorientować z tym karmieniem.
Pysia, ja daje Karolince wieczorem mm i zjada 30-50ml, ale po dwóch godzinach się budzi i je cycusie i tak do rana. Czasami rano też daje mleko i też malutko je.

Kasiu, ja swojej daje wode z sokiem malinowym, teraz kupiłam herbatke z hippa melisa z jabłuszkiem, poza tym daje też tarte jabłuszko z marchewką i tam też jest dużo soczku:-).
 
Do góry