reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

z czego wiem to taka różnica w podawaniu normalnego jedzenia jest stąd, że na mleku mamy dziecko cały czas otrzymuje pokarmy takie jak np. marchewka i ziemniaki przez cały czas w mleku mamy, a na mm niestety nie.

Mamom alergikom polecam zacząć od ziemniaków. Żadnej marchewki, bo jest mocno uczulającym warzywem.
 
reklama
Malamarowka ja podawałam mieszanką ziemniak,marchew i kalarepa i to metodą eliminacji przy wprowadzaniu nowości:tak:
 
A ja Amelce zaczęłam podawać pierwsze dania-słoiczki po troszku na początku 5mies choć była tylko i wyłącznie na piersi i nic złego się nie wydarzyło, więc myślę że wiele zależy od upodobań dziecka i małymi kroczkami można próbować co będzie a co nie smakować dzieciom nawet tym na piersi własnie ok 5 mies.
 
nasza pediatra wspominała, że od 4 miesiąca dzieciom na piersi można powolutku podawać 1 łyżeczkę kaszki na dobę.

bo jej pewnie chodziło o gluten, tylko czemu tak wcześnie

Ja sie trzymam zaleceń WHO, do 6m tylko cyc, a potem pomalutku warzywka itd. Przy Oli to mi sie sprawdziło bo nie ma żadnej alergii, ani nadwagi więc i teraz tak spróbuję :tak:
 
a moze chodzilo o kaszke bezglutenowa (ryzowa, kukurydziana) na poczatek, zeby dziecko sie do konsystencji przyzwyczajalo?
 
Ja z Patryczkie zaczelam jak mial niecale 6 miesiecy i dawalam na poczatek jabluszko ze sloiczka..Karmilam piersia tylko przez 6 mc.
 
W ostatnim numerze "Mam dziecko" był fajny artykuł o rozszerzaniu diety. Wstawiam schemat z gazety o wprowadzaniu nowym pokarmów na piersi i na mm.


Ok juz podmieniłam pliki na większe ale i tak nie dzialaja. Zaraz coś wymyśle.
 

Załączniki

  • DSC00407.jpg
    DSC00407.jpg
    36,3 KB · Wyświetleń: 156
  • DSC00406.jpg
    DSC00406.jpg
    39,1 KB · Wyświetleń: 134
  • DSC00406.jpg
    DSC00406.jpg
    44,3 KB · Wyświetleń: 141
  • DSC00407.jpg
    DSC00407.jpg
    39,9 KB · Wyświetleń: 151
  • DSC00406.jpg
    DSC00406.jpg
    43,8 KB · Wyświetleń: 182
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry